5. koha Lovise Heinsaar, juhendaja õpetaja Marika Roosileht
1. koha Adele Reinaste, juhendaja õpetaja Kristi Rikk
1. koha Mirjam Hiis, juhendaja õpetaja Anneli Talviste

Vabariigi 105. sünnipäeval lõppes Fr. R. Kreutzwaldi muuseumi ja Võru Kreutzwaldi Kooli poolt korraldatud üleriigiline reisikirjakonkurss.
Konkursile saabus töid üle Eesti (Tallinnast, Tartust, Harjumaalt, Hiiumaalt, Järvamaalt, Põlvamaalt ja Võru Kreutzwaldi Koolist).
Konkursi eesmärgiks oli soov suunata noori Kreutzwaldi loomingut avastama ja tänapäevaga seostama, arendades nii õpilaste fantaasiat ja oskust luua sidusaid tekste.
Meie koolist osales neli 9.b klassi õpilast:
Žürii tänab osavõtu eest KÄROLYN METSALU ja MIRJAM HIIS'i.
9. klasside arvestuses pälvis ELISE ZINOVJEV III koha  ning IRIS MARIA KASS II koha.
Žürii tänab Türi Põhikooli ja õpilaste juhendajat õpetaja Anneli Talvistet.
 Lähemalt saab tulemustega tutvuda: siit

ÕNNITLEME!

25. märtsil toimus Tartu Ülikooli Spordihoones TV 10 Olümpiastarti 52. hooaja III etapp.
Kõrgushüppes saavutas Steven Marti Lillipuu kolmanda koha.

ÕNNITLEME!

17. märtsil toimus Paide Hillar Hansoo Põhikoolis piirkondlik käsitöö, kodunduse ja tehnoloogiaõpetuse olümpiaad 8.-9. klasside õpilastele.

SISEKERGEJÕUSTIK

16.märtsil toimusid E-Piima spordihoones Järvamaa koolinoorte sisekergejõustiku meistrivõistlused. Meie kooli õpilased võitsid neilt võistlustelt 24 medalit ja lisaks U16 segateatevõistluse medalid.

TU14 klassis võitis Annaliisa Aren kuus medalit, kui teda tunnustati 50m tõkkejooksus ja 600m jooksus I kuldmedalitga, 50m jooksus, kõrgushüppes, topispalliviskes ja paigalt kaugushüppes hõbemedalitega.

TU16 klassis võitis Roosi Gansen 50m jooksus, tõkkejooksus, topispalli viskes, paigalt kolmikhüppes ja 600m jooksus  hõbemedali. Samas võistlusklassis tegi head tulemused Kadi Puu, kes võitis kõrgushüppes II koha, 50m jooksus, tõkkejooksus ja 600m jooksus III koha.

PU16 klassi poistest oli kiireim 50m jooksus ja 800m jooksus Kardo Kallas, kes võitis kaks kuldmedalit. Steven Marti Lillipuule riputati kaela. neli medalit - tõkkejooksus ja kõrgushüppes I kohad, paigalt kolmikhüppes II koht ning 50m jooksus III koht. Marten Kaljur võttis paigalt kolmikhüppes I koha.

PU18 klassis võitis Oskar Männa 800m jooksus I koha.

Aleksia võitis tõkkejooksus II koha ja Helena-Elis topispalliviskes II koha.

Segateatejooksus võitsid U16 klassi noored kindla esikoha ajaga 57,7sek ja kuldmedalid riputati kaela Roosi Gansenile, Kadi Puule, Steven Marti Lillipuule ja Kardo Kallasele.

14.märtsil toimunud Järvamaa koolinoorte suusatamise meistrivõistlused Türi Tolli suusarajal
saavutas U12 vanuseklassis 2. koha Annaliisa Aren.
U14 klassis võitis tüdrukute arvestuses hõbemedali Kadi Puu ja pronksmedali Marina Jasson.
Õpilasi juhendas võistlustel Liisa Gritšenko.

ÕNNITLEME!

Rahvusvahelise Lions Klubide Organisatsiooni Eesti Piirkonna ja Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi korraldatud kirjutiste konkursil "Heategu naeratusega" pälvis  HELERIN SEERA  11-14aastaste vanuserühmas luuletuse eripreemia.
Juhendaja õpetaja Anneli Talviste.

ÕNNITLEME!

Märtsikuu ajakirjas "Täheke" ilmus 2.a klassi õpilase Brendon Perilluse joonistus "Kassid tegutsevad" ja Jarek Rhede jutt "Mina ja mu kassist sõber".
Õpilasi juhendas Kati Sagar

Kairit Kolk saavutas vabariiklikul lingvistikaviktoriinil “Kiil” 8. klasside arvestuses 4. koha.
Juhendaja õpetaja Sirle Võtti

Maria Palling 7. klasside arvestuses 9. koha.
Valmistus konkursiks iseseisvalt.

ÕNNITLEME!

Rannu Kooli korraldatud 3.–9. klassi õpilastele mõeldud vabariiklik omaloominguline luulekonkurss “Meie Eestimaa” toimus 1. novembrist 2022 – 31. jaanuarini 2023.
Konkursi alateemaks oli “Kuulsad eestlased” ning luulevormiks clerihew. Konkursist võtsid osa 98 kooli õpilased ning juhendajaid oli kokku 141. Konkursile laekus 830 nõuetele vastavat tööd.
3. klasside arvestuses pälvis V koha Loviise Heinsaar (juhendaja õpetaja Marika Roosileht),
5. klasside arvestuses sai  I koha Adeli Reinaste ja VI koha Andris Juhkam (juhendja õpetaja Kristi Rikk),
​​​​​​​9. klasside arvestuses võitis I koha Mirjam Hiis (juhendaja õpetaja Anneli Talviste).

ÕNNITLEME!

10. märtsil toimunud spordimälumängu "Bumerang" Järvamaa, Raplamaa ja Viljandimaa piirkonna finaali võitsid põhikooli arvestuses meie kooli noored mälumängurid. Võisteldi koosseisus: Iris Maria Kass, Kiur Pindmaa, Oskar Männa, Tomi Välimäe. Meie võistkond pääses edasi vabariiklikusse finaali 18.04 Tartus.
Õpilaste juhendaja Veiko Valang.

9.märtsil toimusid Järvamaa 4.-6.klasside miniliiga võrkpalli võistlused.
Poisid võitsid kõik mängud ja neile riputati kaela kuldmedalid. Võistkonnas mängisid Mairo Kõnnusaar, Steven Iljin, Devon Sillamaa, Revo Marten Ojand ja Reigo Isakar.
Poiste arvestuses tunnistati parimaks mängijaks Mairo Kõnnusaar.
Sama kordasid ka tüdrukud, kui tüdrukute esimene võistkond võitis kõiki vastaseid ja vormistas omale pääsu vabatiiklikusse finaali. Võistkonnas mängisid Marina Jasson, Dene-Ly Lepiste, Gerda Härm, Eliisa Miadzieles ja Miamarii Villems.
Järvamaa parimaks mängijaks tüdrukute seas tunnistati Gerda Härm.
Suured kiidusõnad Ilmar Mõttusele, kes aitas õpilasi võistlusteks lisatreeningutega ette valmistada.
Õpilasi juhendasid võistlustele õpetaja Liisa Gritšenko ja Villi Vantsi.