Õppetöö

Konkursid


Türi Aianduse ja Mesinduse Seltsi poolt korraldatud joonistuskonkursilMinu kevad“ said auhinnad
Robin Leonardo Hosman 1.a klassist
, juhendaja õpetaja Kati Sagar,
Marianne Veeberg   ja Eliise Aus 2.c klassist, juhendaja õpetaja Marika Roosileht.

43. Järvamaa õpilaste kodu-uurimiskonverentsil pälvis PEAPREEMA
Loore Luste 8.c klass
Loovtöö kandis pealkirja Oli kord üks koolimaja“.
Juhendaja õpetaja Aili Avi

Türi valla lauluvõistlusel saavutas

11. - 13. aastaste vanuseastmes:
I koha - Chrystian Mairold Saarse
II koha - Kristiina Theresa Miller
III koha - Karola Lee Aasavelt
Berit Biene - kõrgete nootide eripreemia

14. - 16. aastaste vanuseastmes:
II koha - Sandra Plakk
II koha- Sandra - Elisee Juhkam
Lisette Taube
– eripreemia emotsionaalse esituse eest

17. - 19. aastaste vanuseastmes:
II koha - Maarja Margaret Miller
Kasper Koiduste
– eripreemia

LAULUKAAR  2019 võistlusel saavutas

8.-10. aastaste vanusgrupp
I koht Roosi Põllu
IV-VI koht Adeele Kontus ja Robin Leonardo Hosman

Juhendaja õpetaja Tea Saar

11. - 13. aastaste vanuseastmes:
I koha - Chrystian Mairold Saarse
II koha - Kristiina Theresa Miller

14. - 16. aastaste vanuseastmes:
III koha -  Lisette Taube
6. tulemus - Sandra Plakk

17. - 19. aastaste vanuseastmes:

II koht - Maarja Margaret Miller
4. tulemus - Kasper Koiduste

Jihendaja õpetaja Tiiu Schüts.

Türi valla  laluvõistlusel
8.-10.a. õpilaste vanuserühmas saavutas
1. koha
Roosi Põllu,
2. koha
Adeele Kontus,
3. koha
Robin Leonardo Hosman (trianglit mängis Annaliisa Aren),
kõik kolm pääsevad edasi maakonna lauluvõistlusele.

Juhendaja õpetaja Tea Saar

Eripreemia tervikliku esituse eest pälvis Ketren Viilip (viiulit mängis Kirke Pindmaa) ja eripreemia kevadise meeleolu loomise eest Annaliisa  Aren (kellamängu mängis Robin Leonardo Hosman).
11-13.a. õpilastele vanuserühmas pälvis
Juhan Põllu uhke show eripreemia (klarnetit mängis Samuel Beekmann ja saksofoni Annika Pent),
14.-16.a. õpilaste vanuserühmas
1. koha Ida Lill Põllu, kes mõlemad pääsevad maakonna võistlusele.
Juhendaja õpetaja Tiiu Schüts

1.b klassi õpilased osalesid Tartu Ülikooli algkooliõpilaste uurimistööde konkursil. 
Projekt “Türi Põhikooli väikesed lindude vaatlejad” valiti osalema õpilaste vabariiklikule teadusfestivalile.
16.04.-17.04. toimunud õpilaste teadusfestivalil esindasid meie kooli Karoliina Kunila ja Andrek Valdur.
Juhendaja õpetaja Kerli Rüüt.

 

11. aprillil toimus Tallinnas SEB Panga peahoones JA Eesti poolt korraldatud võistluse “Parim Eesti minifirma 2019” finaal.
Meie kooli minifirmat Mängime Koos autasustati lõputseremoonial
EBS-i meeskonnatöö eripreemiaga.
Minifirma liikmeteks on kolm väga ettevõtlikku tüdrukut: 

Kirke Perillus (8.c), Kirke-Maarja Kallavus (7.c) ja Sandra Plakk (8.b).
Finaalvõistlus koosnes esinemisest publikule ja
žüriile SEB Innovatsioonikeskuses ja stendivoorust SEB kliendisaalis.
Lavaesitluses tuli tutvustada minifirma kogemusi ja saavutusi, edusamme ja raskusi.
MF Mängime Koos noorte publikumäng tekitas pealtvaatajates rõõmsat elevust.
Stendivoorus toimusid vestlused
žüriiliikmetega ja vastati kõikide huviliste küsimustele.
Päev oli rikas uute muljete ja kogemuste poolest. Lõppvooru jõudis kaksteist minifirmat üle Eesti, iga osaleja esitlusest ja stendivoorust oli midagi õppida.

Suur tänu kõigile, kes on minifirmat Mängime Koos tema tegevuse vältel toetanud!
Juhendaja õpetaja Jaanika Eik

3. aprillil toimus Türi Kultuurikeskuses Järvamaa algklasside teatripäev,
kus meie kooli näitering saavutas etendusega "Nõiatüdruk Iika tembutab" laureaadi tiitli ning läheb Järvamaad esindama vabariiklikule võistlusele Tõrvasse 3.- 4. mail.

Etenduses osalesid: Berit Biene, Vallo Marten Lillipuu, Roosi Gansen, Eliise Talvoja, Eliise Veiermann, Reigo Isakar, Tristan Raadik.
Beritile, Vallo Martenile ja Roosile omistati ka näitlejapreemia.
Tantsijad 2.b ja 2.c klassi õpilased
Juhendaja õpetaja Marju Mei
 
17. märtsil  toimus EMLS XI poiste - solistide võistulaulmise PÕHJA-EESTI piirkondlik voor (poolfinaal)
Türi Põhikoolist jõudis sinna ja esindas Järvamaad 3 lauljat.
12.a kuni häälemurdeni vanusegrupis saavutas eripreemia ja 4.koha Chrystian Mairold Saarse (6c)
Häälemurdega kuni 16.a vanusegrupis saavutas  eripreemia ja 3.koha Kasper Koiduste (9a), tulemus esikümnes Kristen Niidla (8b).
Aitäh toetavale keelpillikvartetile: Lisette Taube (9b), Anita Viineloo, Sandra-Elisee Juhkam (8c), Kirsi Talvoja (8b)
Juhendaja õpetaja Tiiu Schüts
 
8.- 9. märtsil Jõgeval toimunud üleriigilisel koolinoorte Alo Mattiiseni nim vokaalansamblite konkursil saavutas

IV – V klassi õpilaste vanuseastmes
I koha
  tütarlaste ansambel KULLAKESED - Elise Zinovjev, Karola Lee Aasavelt, Helena-Elis Pärenson, Heidy Jallai (flööt).
Juhendaja õpetaja Tiiu Schüts

VI – VII klassi õpilaste vanuseastmes
I koha
  ja "sonorismi eripreemia" tütarlaste ansambel ILUS ELU -  Kirke Pindmaa, Heti-Ann Talviste, Karola Lee Aasavelt, Helena Elis Pärenson, Kristiina Theresa Miller, Hanna Katariina Miller, Elise Zinovjev, Berit Biene, Elis Eidemiller, Ida Lill Põllu ja kontrabassi mängis Keiti Viilip
Juhendaja õpetaja Tea Saar

X – XII klassi õpilaste vanuseastmes

Segaansamblid:
I koha
segaansambel KULTRA -  Mia Maria Männi, Sandra Elisee Juhkam, Laura Ojasaar, Lisette Taube ja Kasper Koiduste ja meie kooli endised õpilased Kärt Rannik, Kai Melli Kapten, Maria Eliisabet Avamere, Helina Viigand ja Kristjan Orumägi. 
Juhendaja õpetaja Tea Saar
III koha segaansambel KVARTETIKE - Sandra-Elisee Juhkam, Maarja Margaret Miller, Mia-Maria Männi, Karl-Mathias Saarse.
Juhendaja õpetaja Tiiu Schüts

19. veebruuaril toimus maakondlik vokaalansamblite konkurss
4.-5.kl  Ansambel "Kullakesed" saavutas I koha
Elise Zinovjev, Karola-Lee Aasavelt, Helena-Elis Pärenson

8.-9.kl Ansambel "Lahedad" saavutas  II koha
Kirke-Maarja Kallavus, Sandra Plakk, Sandra-Elisee Juhkam, Anita Viineloo, Kristin Rüüt, Kirke Kägo, Kryslin Rass

Juhendaja õpetaja Tiiu Schüts

 
2. veebruaril toimus vabariikliku robootikavõistluse FIRST ® LEGO ® League Kesk-Eesti poolfinaal.
Meie kooli võistkond saavutas "Roboti disainis" 1. koha ja osaleb Tartus AHHAA keskuses toimuvas finaalis.
Võistkonda kuulusid:
Vallo Marten Lillipuu 4.b
Roosmarii Villems 4.b
Tristan Martti Metsalu 7.b
Triin Sooäär 8.b
Mirko Martjak 9.b

Juhendajad õpetaja Laine Aluoja ja Janek Marrandi

1. veebruaril toimus maakondlik matemaatikavõistlus NUPUTA.
5. - 6. klasside õpilaste arvestuses saavutas kooli võistkond 2. koha.
Võistkonda kuulusid:
Hubert Luste 6 C
Trevor Vaks 6 C
Karola Lee Aasavelt 5 C
Elisa Zinovjev 5 B

Juhendajad õpetaja  Marika Lõhmus ja Imbi Männik
7. klasside õpilaste arvestuses saavutati  3. koht.
Võistkonda kuulusid:
Helis Köhler 7a,
Kertu Ševerev 7a,
Kameron Pukka 7a.

Juhendaja õpetaja Laine Aluoja.

30.jaanuaril toimus Paides Järvamaa keskraamatukogus noorte luuletajate luulevōistluse Luuleprōmm maakondlik voor.
Võistlusel osalesid:
Berit Biene IV b, juhendaja õpetaja Aili Avi;  Hannah Kaljur VII a, juhendaja õpetaja Anneli Talviste,  Triin Sooäär ja Mattias Vōtti VIIIb, juhendaja õpetaja Kristi Rikk
Üldvōitjateks  kuulutati
BERIT BIENE noorimas vanuseastmes (kuni 11a)
HANNAH KALJUR kesmises vanuseastmes (12-15a)

Publiku preemia sai MATTIAS VÕTTI

 

Türi Aianduse ja Mesinduse Seltsi poolt korraldatud joonistuskonkursil ?Minu kevad? said auhinnad
Robin Leonardo Hosman 1.a klassist
, juhendaja õpetaja Kati Sagar,
Marianne Veeberg ja Eliise Aus 2.c klassist, juhendaja õpetaja Marika Roosileht.

43. Järvamaa õpilaste kodu-uurimiskonverentsil pälvis PEAPREEMA
Loore Luste 8.c klass
Loovtöö kandis pealkirja ?Oli kord üks koolimaja?.
Juhendaja õpetaja Aili

Avi

Türi valla lauluvõistlusel saavutas

11. - 13. aastaste vanuseastmes:
I koha - Chrystian Mairold Saarse
II koha - Kristiina Theresa Miller
III koha - Karola Lee Aasavelt
Berit Biene - kõrgete nootide eripreemia

14. - 16. aastaste vanuseastmes:
II koha - Sandra Plakk
II koha- Sandra - Elisee Juhkam
Lisette Taube
? eripreemia emotsionaalse esituse eest

17. - 19. aastaste vanuseastmes:
II koha - Maarja Margaret Miller
Kasper Koiduste
? eripreemia

LAULUKAAR 2019 võistlusel saavutas

8.-10. aastaste vanusgrupp
I koht Roosi Põllu
IV-VI kohtAdeele Kontus ja Robin Leonardo Hosman

Juhendaja õpetaja Tea Saar

11. - 13. aastaste vanuseastmes:
I koha - Chrystian Mairold Saarse
II koha - Kristiina Theresa Miller

14. - 16. aastaste vanuseastmes:
III koha - Lisette Taube
6. tulemus - Sandra Plakk

17. - 19. aastaste vanuseastmes:

II koht - Maarja Margaret Miller
4. tulemus - Kasper Koiduste

Jihendaja õpetaja Tiiu Schüts.

Türi vallalaluvõistlusel
8.-10.a. õpilaste vanuserühmas saavutas
1. koha
Roosi Põllu,
2. koha
Adeele Kontus,
3. koha
Robin Leonardo Hosman (trianglit mängis Annaliisa Aren),
kõik kolm pääsevad edasi maakonna lauluvõistlusele.

Juhendaja õpetaja Tea Saar

Eripreemia tervikliku esituse eest pälvis Ketren Viilip (viiulit mängis Kirke Pindmaa) ja eripreemia kevadise meeleolu loomise eest Annaliisa Aren (kellamängu mängis Robin Leonardo Hosman).
11-13.a. õpilastele vanuserühmas pälvis
Juhan Põllu uhke show eripreemia (klarnetit mängis Samuel Beekmann ja saksofoni Annika Pent),
14.-16.a. õpilaste vanuserühmas
1. koha Ida Lill Põllu, kes mõlemad pääsevad maakonna võistlusele.
Juhendaja õpetaja Tiiu Schüts

1.b klassi õpilased osalesidTartu Ülikooli algkooliõpilaste uurimistööde konkursil.
Projekt ?Türi Põhikooli väikesed lindude vaatlejad? valiti osalema õpilaste vabariiklikule teadusfestivalile.
16.04.-17.04. toimunud õpilaste teadusfestivalil esindasid meie kooli Karoliina Kunila ja Andrek Valdur.
Juhendaja õpetajaKerli Rüüt.

11. aprillil toimus Tallinnas SEB Panga peahoones JA Eesti poolt korraldatud võistluse ?Parim Eesti minifirma 2019? finaal.
Meie kooli minifirmat Mängime Koos autasustati lõputseremoonial
EBS-i meeskonnatöö eripreemiaga.
Minifirma liikmeteks on kolm väga ettevõtlikku tüdrukut:

Kirke Perillus (8.c), Kirke-Maarja Kallavus (7.c) ja Sandra Plakk (8.b).
Finaalvõistlus koosnes esinemisest publikule ja
?üriile SEB Innovatsioonikeskuses ja stendivoorust SEB kliendisaalis.
Lavaesitluses tuli tutvustada minifirma kogemusi ja saavutusi, edusamme ja raskusi.
MF Mängime Koos noorte publikumäng tekitas pealtvaatajates rõõmsat elevust.
Stendivoorus toimusid vestlused
?üriiliikmetega ja vastati kõikide huviliste küsimustele.
Päev oli rikas uute muljete ja kogemuste poolest. Lõppvooru jõudis kaksteist minifirmat üle Eesti, iga osaleja esitlusest ja stendivoorust oli midagi õppida.

Suur tänu kõigile, kes on minifirmat Mängime Koos tema tegevuse vältel toetanud!
Juhendaja õpetaja Jaanika Eik

3. aprillil toimus Türi Kultuurikeskuses Järvamaa algklasside teatripäev,
kus meie kooli näitering saavutas etendusega "Nõiatüdruk Iika tembutab" laureaadi tiitli ning läheb Järvamaad esindama vabariiklikule võistlusele Tõrvasse 3.- 4. mail.

Etenduses osalesid: Berit Biene, Vallo Marten Lillipuu, Roosi Gansen, Eliise Talvoja, Eliise Veiermann, Reigo Isakar, Tristan Raadik.
Beritile, Vallo Martenile ja Roosile omistati ka näitlejapreemia.
Tantsijad 2.b ja 2.c klassi õpilased
Juhendaja õpetaja Marju Mei
17. märtsil toimus EMLS XI poiste - solistide võistulaulmise PÕHJA-EESTI piirkondlik voor (poolfinaal)
Türi Põhikoolist jõudis sinna ja esindas Järvamaad 3 lauljat.
12.a kuni häälemurdeni vanusegrupis saavutas eripreemia ja 4.koha Chrystian Mairold Saarse (6c)
Häälemurdega kuni 16.a vanusegrupis saavutas eripreemia ja 3.koha Kasper Koiduste (9a), tulemus esikümnes Kristen Niidla (8b).
Aitäh toetavale keelpillikvartetile: Lisette Taube (9b), Anita Viineloo, Sandra-Elisee Juhkam (8c), Kirsi Talvoja (8b)
Juhendaja õpetaja Tiiu Schüts
8.- 9. märtsil Jõgeval toimunud üleriigilisel koolinoorte Alo Mattiiseni nim vokaalansamblite konkursil saavutas

IV ? V klassi õpilaste vanuseastmes
I koha
tütarlaste ansambel KULLAKESED - Elise Zinovjev, Karola Lee Aasavelt, Helena-Elis Pärenson, Heidy Jallai (flööt).
Juhendaja õpetaja Tiiu Schüts

VI ? VII klassi õpilaste vanuseastmes
I koha
ja "sonorismi eripreemia" tütarlaste ansambel ILUS ELU - Kirke Pindmaa, Heti-Ann Talviste, Karola Lee Aasavelt, Helena Elis Pärenson, Kristiina Theresa Miller, Hanna Katariina Miller, Elise Zinovjev, Berit Biene, Elis Eidemiller, Ida Lill Põllu ja kontrabassi mängis Keiti Viilip
Juhendaja õpetaja Tea Saar

X ? XII klassi õpilaste vanuseastmes

Segaansamblid:
I koha
segaansambel KULTRA - Mia Maria Männi, Sandra Elisee Juhkam, Laura Ojasaar, Lisette Taube ja Kasper Koiduste ja meie kooli endised õpilased Kärt Rannik, Kai Melli Kapten, Maria Eliisabet Avamere, Helina Viigand ja Kristjan Orumägi.
Juhendaja õpetaja Tea Saar
III koha segaansambel KVARTETIKE - Sandra-Elisee Juhkam, Maarja Margaret Miller, Mia-Maria Männi, Karl-Mathias Saarse.
Juhendaja õpetaja Tiiu Schüts

19. veebruuaril toimus maakondlik vokaalansamblite konkurss
4.-5.kl Ansambel "Kullakesed" saavutas I koha
Elise Zinovjev, Karola-Lee Aasavelt, Helena-Elis Pärenson

8.-9.kl Ansambel "Lahedad" saavutas II koha
Kirke-Maarja Kallavus, Sandra Plakk, Sandra-Elisee Juhkam, Anita Viineloo, Kristin Rüüt, Kirke Kägo, Kryslin Rass

Juhendaja õpetaja Tiiu Schüts

 
2. veebruaril toimus vabariikliku robootikavõistluse FIRST ® LEGO ® League Kesk-Eesti poolfinaal.
Meie kooli võistkond saavutas "Roboti disainis" 1. koha ja osaleb Tartus AHHAA keskuses toimuvas finaalis.
Võistkonda kuulusid:
Vallo Marten Lillipuu 4.b
Roosmarii Villems 4.b
Tristan Martti Metsalu 7.b
Triin Sooäär 8.b
Mirko Martjak 9.b

Juhendajad õpetaja Laine Aluoja ja Janek Marrandi

1. veebruaril toimus maakondlik matemaatikavõistlus NUPUTA.
5. - 6. klasside õpilaste arvestuses saavutas kooli võistkond 2. koha.
Võistkonda kuulusid:
Hubert Luste 6 C
Trevor Vaks 6 C
Karola Lee Aasavelt 5 C
Elisa Zinovjev 5 B

Juhendajad õpetaja Marika Lõhmus ja Imbi Männik
7. klasside õpilaste arvestuses saavutati 3. koht.
Võistkonda kuulusid:
Helis Köhler 7a,
Kertu ?everev 7a,
Kameron Pukka 7a.

Juhendaja õpetaja Laine Aluoja.

30.jaanuaril toimus Paides Järvamaa keskraamatukogus noorte luuletajate luulev?istluse Luulepr?mm maakondlik voor.
Võistlusel osalesid:
Berit Biene IV b, juhendaja õpetaja Aili Avi; Hannah Kaljur VII a, juhendaja õpetaja Anneli Talviste, Triin Sooäär ja Mattias V?tti VIIIb, juhendaja õpetaja Kristi Rikk
Üldv?itjateks kuulutati
BERIT BIENE noorimas vanuseastmes (kuni 11a)
HANNAH KALJUR kesmises vanuseastmes (12-15a)

Publiku preemia sai MATTIAS VÕTTI