Sport


2024

Järvamaa TV 10 Olümpiastarti kolmas etapp sai lõpu, kui aladeks oli kaugushüpe, pallivise, kettaheide ja pikamaajooks.
Poiste vanemas vanuseklassis võitis palliviske kindlalt Reigo Isakar ja kettageites oli ta teine.
Tüdrukute seas paistis silma Mari Roosme, kes võidutses palliviskes ning kaugushüppes ja kettaheites oli teine. Lisaks jooksis ta 600m jooksus välja kolmanda koha ja kindla alavõidu võttis hoopis Marina Jasson. Viktoria Plakk võitis palliviskes kolmanda koha. Vanematest tüdrukutest tegid tublid sooritused ka Joanna Kaaret, Keilin Kägu, Deivi Sinivee ja Kertu Randva.

Nooremas vanuseklassis võidutses Marten Toomela kaugushüppes ja 1000m jookus. Aadi Kukk võitis teised kohad kettaheites, 1000m jooksus ja kaugushüppes. Maik Pärnsalu võitis palliviske ja oli kettaheites kolmas. Kolmandad kohad võitsid Aksel Gansen 1000m jooksus ja Mairo Kõnnusaar nii kaugushüppes kui ka palliviskes. Remo Kald vormistas teise koha palliviskes. Tublid oli ka Arion Ammer ja Mikk Markus Kaljur.
Neidude seas olid meil stardis 2-4 aastat nooremad neiud, kes olid tugevateks konkurentideks ja tegid mitmeid isiklikke rekordeid. Esikolmikusse jõudis Laura Päär, kes võitis 600m jooksus teise koha. Väga head tulemused tegid ka Kädili Jõesuu, Gertrud Piirma, Marleen Isakar, Eliise Galka, Merili Lain, Brenda-Maria Männik, Teili Gritšenko, Jenny Peterson ja Krettel Ehamäe.

25.mail toimub Tallinna Kadrioru staadionil vabariiklik TV 10 Olümpiastarti neljas etapp, kus aladeks on pallivise, kettaheide ja pikamaajooksud.

 
16. aprillil toimusid Paides Vallimäel Järvamaa koolinoorte murdmaajooksu võistlused. Meie koolist osales kokku 77 jooksjat. Kuue parema hulka, keda autasustati, jõudsid meie koolist 18 õpilast, kuid medalid riputati kaela üheksale. 
- U10 võistlusklassis võitis tüdrukute arvestuses meistritiitli Teili Gritšenko, teine oli Elis Sepp ja neljas Brenda Maria Männik.
- U12 võistlusklassis võitis tüdrukute arvestuses meistritiitli Laura Päär, teine oli Mia Sillasoo ja viies Kädili Jõesuu. Poistest jäid 4.-5. kohta jagama Remo Kald ja Noel-Henry Uuk.
- U14  klassis võitis teise koha Roosi Põllu. Poistest saavutas teise koha Marten toomela, neljas oli Christofer Valang, viies Aksel Gansen ja kuues Aadi Kukk. 
- U16 klassis võitis meistritiitli Kadi Puu, kolmas oli Marina Jasson ja kuues Mari Roosme. 
- Gümnaasiumi poistega pidid rinda pistma aga üheksanda klassi poisid, kui Hendrik Saadov oli kuues 1000m jooksus ja Sten Eric Schüts oli 2000m jooksus kolmas. 
 
Kooli esindasid suurepäraselt ka kõik teised õpilased. Suured tänud teile Teili Gritšenko, Elis Sepp, Brenda Maria Männik, Liisa Vahtra, Jete Paavel, Saara Soesepp, Helene Marie Pärenson, Heleri Välimäe, Eliise Galka, Meribel Rootsma, Keisy Kiik, Merili Lain, Jenny Peterson, Ketlin Pipar, Greg Timberg, Kerdo Ruul, Rasmus Teppo, Kren kiik, Roland Takk, Kristofer Schmidt, Eduard Johannes Pärenson, Kren Kald, Jarek Köhler, Karel Valdur, Gregor Plakk, Martin Iljin, Mikkor Võtti, Martin Kotselainen, Laura Päär, Mia Sillasoo, Kädili Jõesuu, Maribel Puidet, Emma Martjak, Lisanna Rand, Merit Metsalu, Aleksandra Eslas, Indra Ruul, Gertrud Piirma, Jete-Lee Kaldberg, Lysandra Rak, Sofia Remmelg, Kertrud Teksler, Õnneliis Mäits, Remo Kald, Noel-Henry Uuk, Roberts Pacevics, Marcus Mägi, Robin Tabun, Airon Ammer, Endrico Peterson, Andero Kuutok, Brennan Brauer, Renno Lattik, Sergo Välimäe, Henry Juss, Kairo Runtal, Fred Valten, Lukas Timberg, Roosi Põllu, Viktoria Plakk, Keiti Toom, Adeline Pärna, Marten Toomela, Christofer Valang, Aksel Gansen, Aadi Kukk, Steven Iljin, Hardi Arulepp, Jürgen Surva, Kennerth Sanglepp, Oliver Jüris, Kadi Puu, Marina Jasson, Mari Roosme, heili Alljärv, Hendrik Saadov, Marten Kaljur, Sten Eric Schüts.
Aitäh ka meie saatemeeskonnale, kes toimetasid lapsed turvaliselt Paidesse ja tagasi kolme erineva liinibussiga. Aitäh Evelin Metsis, Ülle Reiljan, Monika Vigand, Helen Bergman ja Viljar Pennert. 
20.veebruaril, toimusid Järvamaa koolinoorte suusatamise meistrivõistlused Türi Tolli suusarajal. 
U16 klassis võitis kuldmedali Kadi Puu, kes näitas kergejõustiklasena ka suusatajatele taldu ega jätnud juhuse hooleks midagi.
U14 klassis võitis kolmanda koha Adeele Kontus ja
U12 klassis kolmanda koha Christofer Valang
Türi Põhikooli esindasid väga tublilt ka Keilin Kägu, Oliver Poopuu, Oliver Jüris, Jürgen Surva, Karl Märten Aren, Eduard Johannes Pärenson, Helene Marie Pärenson, Teili Gritšenko ja Liisa Lota Kasemägi.

19. veebruaril toimus Tartu Ülikooli spordihoones 1-3. klasside vabariiklik Pallilahingu finaalvõistlus, kuhu pääses Järvamaa piirkonna võitjana ka Türi Põhikooli tüdrukute võistkond. Türi võistkond sai kaks võitu ja kolm kaotust ja 15 võistkonna seas 10. koha. Väga kahju, et nii tähtsa võistluse kuupäev anti teada vaid 5 päeva enne selle toimumist ja seega jäi harjutamise aega väga napiks. Mängud kaotati väga napilt ja 3 geimi kõige napimalt 14:15, eelkõige kehvema kokkumängu tõttu. Kokkuvõttes oli siiski tore ja põnev reis ning saadi hea võistluskogemus. Tsiteerides klassikuid: kaotustest õpitakse rohkem kui võitudest.
Võistkonnas mängisid:
1. Emma Martjak 3A
2. Gertrud Piirma 3A
3. Kädili Jõesuu 3A
4. Laura Päär 3A
5. Marleen Isakar 3A
6. Emmeliine Maria Kass 3B
7. Maribel Puidet 3C
8. Sandra Tepner 3C

27. jaanuaril toimus Tallinna Lasnamäe kergejõustikuhallis TV 10 Olümpiastarti teine etapp.
Kohal oli 342 noort lausa üheksakümnest erinevast koolist. Meie kool oli väljas üheteistkümne õpilasega.
Parima koha saavutas poiste nooremas klassis Mairo Kõnnusaar, kes pääses B finaali ja lõpetas 12 kohaga.
Väga hea soorituse tegi tõkkejooksus ka Marten Toomela, kes jooksis tõkked väga ühtlaselt kolme sammuga.
Teivashüppes, mis on väga keerukas ala, hoolitsesid kooli parimate punktide eest Aadi Kukk ja Mairo Kõnnusaar.
Vanema vanuseklassi poistest olid väljas Kendrik Tamjärv ja Revo Marten Ojand. Kord tegi üks parema tulemuse ja kord jälle teine. Olgugi, et trennis poisid ei käi, siis andsid nad oma osalemisega suure panuse kooli ûldarvestuse punktidele.

Vanemas vanuseklassis hoolitsesid heade tulemuste eest Mari Roosme ja Lysandra Kaugeranna. Mõlemad neiud olid tublid ja jooksid tõkkeid väga hästi.
Nooremas vanuseklassis võistlesid omaealistest kaks aastat nooremad neiud. Tõkkejooksus tegid oma esimese elektriajaga jooksu Laura Päär ja Kädili Jõesuu ning kaugushüppes tegid tublid tulemused Emma Martjak ja Indra Ruul. Tüdrukud olid julged ja tegid head tulemused.
Sel korral me ühtegi nulli võistkondlikult ei saanud ning  liigume vastu kolmandale etapile, mis toimub juba märtsis.
Teleekraanilt võite etapi kokkuvõtet vaadata neljapäeval, 1.veebruaril, kell 18:45 ETV2 pealt.
 
2023
 
Järvamaa koolide 7. - 9. klasside jalgpalli karikavõistlustel osales 7 kooli.
Võitjana väljus konkurentsist meie kooli võistkond, kus mängisid
Marten Kaljur, Kardo Kallas, Oliver Kajakas, Aksel Kukk, Carlis Rak, Hendrik Saadov, Sten-Eric Schüts, Steven Marti Lillipuu ja Ivan Tafii.

20. septembril, toimus Türi linnastaadionil Järvamaa kergejõustiku 4-võistlus.
Meie kooli esindas 34 noort, kes tegid suurepäraseid tulemusi. Ilmateade lubas väga halba ilma, kuid õnneks jäi hullem tulemata. Võistlusklasse oli neli ja igas klassis ligi 50 sportlast.
Nooremate poiste vanuseklassis, kes olid kuni 2012a. sündinud, saavutasid meie poisid võistkondliku ülivõimsa võidu ja ka teine koht kuulus meie poistele. Individuaalselt olid selles vanuseklassis kolm parimat:
I koht Mairo Kõnnusaar
II koht Marten Toomela
III koht Aadi Kukk

Viiekümne sportlase seas olid meie poisid kõik esmeses pooles ja enamik neist lausa esimese kahetesitkümne seas. Üldarvestuses aitasid võistkondlikult esimese ja teise koha koolile võita Mairo Kõnnusaar, Marten Toomela, Aadi Kukk, Steven Iljin (6.koht), Remo Kald (10.koht), Hardi Arulepp (11.koht), Romet Koor (12.koht), Christofer Valang (17.koht), Noel Henry Uuk (22.koht) ja Armin Tatrik (26.koht).
Nooremate tüdrukute vanuseklassis, kus võistlesid samuti kuni 2012a. sündinud noored, oli võistlemas nelikümmend üks tüdrukut. Sel aastal olid meie kooli poolt sardis ka 2.-3. klasside õpilased, et vanematega end proovile panna. Tõestasid nad end suurepäraselt, sest tulemused ja kohad olid väga head. Üldarvestuses võideti nii teine koht, kui ka neljas koht. Esikolmikusse me küll ei pääsenud, aga meeskondlikult tegime väga head ja ühtlased tulemused. Parima koha saavutas Melissa Seppi (9.koht), aga väga tublid olid ka Indra Ruul (10.koht), Laura Päär (12.koht), Mia Sillasoo (13.koht), Kädili Jõesuu (17.koht), Teili Gritšenko (18.koht), Emma Martjak (21.koht), Iris Leonora Hosman (24.koht), Gerda Härm (28.koht) ja Sofia Remmelg (31.koht). Enamik neiudest saavad ka järgmisel ja ülejärgmisel aastal samas vanuseklassis võistelda.
Vanemate tüdrukute arvestuses (2010-2011) tegid neiud taas kolmikvõidu, kui individaalselt kuulutati võitjaks Mari Roosme, teine koht kuulus Lysandra Kaugerannale ja kolmas oli Marina Jasson. Suurepärane tulemus tüdrukute poolt, kui neil oli 43 konkurenti. Tüdrukud võitsid üldarvestuses võistkondlikult esimese ja neljanda koha. Võistkonda kuulusid Mari Roosme, Lysandra Kaugeranna, Marina Jasson, Dene-Ly Lepiste (14.koht), Viktoria Plakk (18.koht), Joanna Kaaret (17.koht), Adeele Kontus (19.koht) ja Keilin Kägu (28.koht).
Vanemate poiste arvestuses võitis individuaalselt teise koha Mairold Heinsoo ja võistkondlikult võitsid meie poisid taas esimese koha. Võistkonda kuulusid Mairold Heinsoo, Revo Marten Ojand (6.koht), Reigo Isakar (12.koht), Kendrik Tamjärv (13.koht), Kenneth Seppi (15.koht) ja Enry Vahtre (27.koht).
Kohtunikena toetasid noori Kadi, Kusti, Marta, Serena ja Rannet. Juba täna õhtul ootab ees 4.-9.klasse Madisepäeva jooks ja homme on nad Piades Heategevuslikul Mesikäpa teatejooksul.

 6.juunil toimus hooaja viimane maakondlik TV 10 Olümpiastarti võistlus, kus kavas olid mitmevõistlused. Noortel oli tõsiselt raske päev, sest muidu jagatakse mitmevõistluse alad kahele päevale. Türi Põhikooli esindas vôistlustel 21 noorsportlast. Poiste vanemas vanuseklassis võitis 9 ala kokkuvõttes Steven Marti Lillipuu kindla esikoha ning Kiur Pindmaa oli viies ja Oskar Villems kuues. Kui Steven on aastaid harjutanud neid alasid ja teadis täpselt kuidas mida teha, siis Kiurile piisas tunnist ajast ja selgeks said lisaks kõrgushüppele, tõkkejooksule ja kettaheitele ka keeruline teivashüpe. Uskumatult kiire õppija. Tüdrukute vanemas klassis pandi end proovile 8 spordiala kokkuvõttes, kus Kadi Puu võitis tänu heale 600m jooksule teise koha ja vigastustega võidelnud Roosi Gansen oli neljas. Väga hästi võistlesid lõpuni ka Mari Roosme, Lysandra Kaugeranna, Lee Vaarmari, Anni-Adele Eidemiller ja Eliise Aus. Nooremate tüdrukute võistlusklassis osaleti 6-võistluses, kus kindel esikoht kuulus Annaliisa Arenile. Kolmanda koha karika võitis Roosi Põllu ja neljanda koha karikas läks Joanna Kaaretile. Tugeva võistluse tegid ka Keilin Kägu, Viktoria Plakk ja Deivi Sinivee. Nooremate poiste klassis tegi võidutulemuse 9-võistluses Mairo Kõnnusaar, kes ei jätnud teistele poistele mingit võimalust esikohale saada. Kolmanda koha võitis Kendrik Tamjärv, kes mitmeid alasi esmakordst tehes sooritas head tulemused. Väga tublid olid veel Samuel Lina, Laurits Nummert ja Aksel Gansen, kes samuti esmakordselt erinevaid kergejõustikualasid sooritasid. TV10 Olümpiastarti vabariiklik finaal toimub juba 13.-14.juunil Võrus. Kahel päeval on võistlustules Annaliisa Aren, Joanna Kaaret, Mairo Kõnnusaar, Kendrik Tamjärv, Kadi Puu, Roosi Gansen, Steven Marti Lillipuu ja Kiur Pindmaa. Pöidlad pihku.

Meie tublid sportlased esindasid 30. mail kooli Järvamaa koolinoorte meistrivõistlustel kergejõustikus. Tulemused: TU14 60m 1. Lysandra Kaugeranna 3. Anni-Adele Eidemiller. Kaugushüpe 6. Mari Roosme. Kõrgushüpe 1. Lysandra Kaugeranna 3. Lee Vaarmari. Pallivise 1. Mari Roosme 3. Dene-Ly Lepiste 6. Lysandra Kaugeranna. Kettaheide 1. Mari Roosme. Kuulitõuge 1. Lee Vaarmari 3. Lysandra Kaugeranna. 600m 1. Anni-Adeele Eidemiller 2. Marina Jasson PU14 60m 1. Mairold Heinsoo 6. Mairo Kõnnusaar. Pallivise 1. Reigo Isakar 2. Mairo Kõnnusaar 3. Maik Pärnsalu. Kettaheide 3. Reigo Isakar. Kuulitõuge 5. Reigo Isakar. 1000m 2. Kenneth Seppi 5. Marten Toomela. TU16 100m 1. Kadi Puu. Kaugushüpe 5. Kadi Puu. Kettaheide 1. Elisabeth Aluoja. Kuulitõuge 4. Elisabeth Aluoja 6. Mia-Joanna Nauts. 800m 1. Kadi Puu 6. Roosmarii Villems. PU16 100m 1. Kardo Kallas 2. Steven Marti Lillipuu 4. Marten Kaljur 6. Hendrik Saadov. Kaugushüpe 1. Marten Kaljur 3. Steven Marti Lillipuu. Kõrgushüpe 2. Steven Marti Lillipuu 5. Marten Kaljur. Odavise 5. Steven Marti Lillipuu 6. Kusti Leemet. Kettaheide 5. Steven Marti Lillipuum 6. Reigo Jaagumann. Kuulitõuge 6. Reigo Jaagumann. 1500m 1. Kardo Kallas. TU18 100m 3. Aleksia Sivtšik Odavise 4. Aleksia Sivtšik. PU18 4. Oskar Männa 1500m 1. Oskar Männa

TV 10 Olümpiastarti 52. hooaeg jätkus neljanda etapiga 28. mail. Kadrioru staadionil toimunud etapil oli osalems üle 400 noore 83 koolist, kes panevad oma võimed proovile palliviskes, kettaheites, ning 600 ja 1000 m jooksus. Ilm oli küll ilus, kuid väga tuuline ning oli parajaks katsumuseks kettaheites, kui nii mõnigi pidi leppima nulliga. Türi Põhikooli esindas 13 noorsportlast, kes tegid peaaegu igal alal isiklikud rekordid. Parima tulemuse tegi nooremate poiste arvestuses Mairo Kõnnusaar, kes võitis uue isikliku rekordiga 51.45m kolmanda koha. Kadi Puu võitis kindlalt enda jooksu ja üldarvestuses jooksis ta välja suurepärase uue isikliku rekordi 1.43.91 ja tasuks tugev neljas koht vabariigis. Vanemas vanuseklassis võistlesid tüdrukute arvestuses Mari Roosme, Heili Alljärv, Kadi Puu ja Lisanna Tammoja. Isikliku rekordi tegi Mari Roosme palliviskes ja kettaheites andis endast tuulisel väljakul parima. Heili tegi suurepärase 600m jooksu ja Lisanna viskas palliviskes oma tulemuse kenasti ära. Poistest olid stardis vanemas klassis Steven Marti Lillipuu ja Reigo Isakar. Reigo tõi koolile parimad punktid kettaheites, kuid Steven pidas tuulega tõsiseid lahinguid ja tulemust kahjuks kirja ei saanudki. Palliviskes tegid oma tulemuse ära nii Steven kui ka Reigo. Nooremas klassis tegi lisaks Mairole väga tubli tulemuse ka Maik Pärnsalu, kes oleks oma maakonnas tehtud tulemusega kuue parema poisi seas, kuid pidi sel korral leppima, et on Eestis 12 palliviskaja. Kettaheites tegid mõlemad poisid samuti väga head tulemused. 1000m jooksus olid stardis Marten Toomela ja Christofer Valang, kes mõlemad jooksid välja tugevad isiklikud rekordid. Nooremate tüdrukute arvestuses tegid Deivi Sinivee ja Viktoria Plakk palliviskes isiklikud rekordid. 600m jooksus tegid aga väga hea jooksu Keilin Kägu ja Viktoria Plakk. Eriauhinna võitis omale Keilin Kägu. Iga võistleja pingutust oli näha ja koolile olid need väga olulised punktid. Nüüdseks on selgunud, et tõusime koha võrra kõrgemale ja osaleme ka vabariiklikus finaalis, mis toimub 13.-14.juunil Võrus, kui kavas on mitmevõistlused.

19.mail toimusid Järvamaa koolinoorte algklasside murdmaajokksu teatevõistlused.
Türi Põhikool oli väljas kahe võistkonnaga, kes tõid esimese ja teise koha meile.
Esikoha võitsid Teili Gritšenko, Eduard Johannes Pärenson, Laura Päär, Noel-Henry Uuk, Jete Lee Kalberg, Marten Toomela, Melissa Seppi, Kendrik Tamjärv, Roosi Põllu ja Enry Vahtre.
Teine koht kuulus Elise Seppi, Endrico Peterson, Cindy Kondas, Germo Kopolovets, Anete Toom, Romet Koor, Dene-Ly Lepiste, Christofer Valang, Annaliisa Aren ja Gregor Kukk.
Türi Põhikoolile järgesid Paide kooli jooksjad, kes võitsid kolmanda koha.

16.mail toimusid Türi linnastaadionil Järvamaa TV 10 Olümpiastarti võistlused, kus olid kavas pallivise, kettaheide, kaugushüpe ja pikamaajooksud. Poiste vanemas vanuseklassis pääses auhinnalisele kohale kõigis neljas alals Steven Marti Lillipuu, kes võitis kettaheites ja kaugushüppes esimesed kohad, 1000m jooksus oli ta teine ja palliviskes kolmas. Samas vanuseklassis võitis palliviskes esimese koha Reigo Isakar. Kettaheites tegi kaasa ka Andre Eensoo, kes lõpetas 5.kohaga. Sama vanuseklassi tüdrukutest võitis kaugushüppes ja 600m jooksus kindlad esikohad Kadi Puu. Roosi Gansen võitis kaugushüppes ja 600m jooksus teised kohad ning kettaheites oli ta kolmas. Auhinnalisele kolmandale kohale tuli kahel korral ka Heili Alljärv, kui tegi head kolmanda koha väärilised tulemused 600m jooksus ja palliviskes. Lisanna Tammoja võitis palliviskes teise koha. Selles vanuseklassis tegid tublid tulemused võistlustel ka Kaisa Kukk ja Laurete Männimets.

Nooremas vanuseklassis võitis palliviskes esikoha Maik Pärnsalu ja teine oli Mairo Kõnnusaar. 1000m jooksus võitis kolmanda koha Christofer Valang. Suurepärase võistluse tegi ka Remo kald, kes endast kaks aastat vanematega palliviskes saavutas 4.koha ja kaotas kolmandale kohale vaid 40cm'ga. Tublid olid ka Devon Sillasoo, Arion Ammer ja Noel Henry Uuk. Tüdrukutest võitis kaugushüppes ja 600m jooksus Annaliisa Aren ning palliviskes oli ta teine. Roosi Põllu jooksis end 600m jooksus teiseks ja kaugushüppes hüppas kolmandaks. Auhinnalise koha võitis ka Viktoria Plakk, kes võitis palliviskes kolmanda koha. Väga tublid olid ka Türi Põhikooli esindanud noored sportlased, kellel on veel mitmeid aastaid aega selles vanuseklassis end proovile panna - Mia Sillasoo, Marleen Isakar ja Teili Gritšenko.

Lisaks TV 10 Olümpiastarti võistlusele olid võistlustel ka meie jalgpallurid, kui tublimad liikusid otse ühelt võistluselt teisele, et pidada maha mängud oma vanuseklassi I liigas.

Vabariiklik etapp toimub juba 28.mail, kui sportlased sõidavad Tallinna Kadrioru staadionile, et võistelda palliviskes, kettaheites ja pikamaajooksus. Samal päeval on ka Järvamaa Laulu- ja tantsupidu ning püüame õpilasi sõbralikult jagada igasse valdkonda.

 

11. mail toimusid Aravetele Järvamaa koolinoorte discgolfi meistrivõistlused. Noorim vanuseklass oli 6.-9.kl, kuid Türi Põhikoolis on osavaid mängijaid ka nooremate hulgas ja nii osales võistlustel meie poole ka teise ja kolmanda klassi õpilasi.

Tüdrukute arvestuses võitis Lisanna Tammoja kuldmedali, Kadi Puu hõbemedali ja Heili Alljärv pronksmedali. Väga tublid olid ka Mia Joanna Nauts ja Marleen Isakar. Poisid mängisid samuti suurepäraseid mänge ja meie kooli parima tulemuse tegi kolmanda klassi õpilane Remo Kald, kes lõpetas üheksandate klasside arvestuses kuuenda kohaga. Osad meie õpilastest olid rohkem mänginud ja teised jälle vähem. Tunnustaksin nii noori, kes olid valmis võistlema vanematega, kui ka üheksandike, kes tulid proovima uut ja huvitavat ala ning esindasid oma kooli. Nii mõnigi sai teada, mis mäng see discgolf tegelikult on ja ega see nii lihtne polegi. Suurepärased tulemused tegid ka Marten Toomela, Kristajn Tobias Nurk, Oliver Kajakas, Henry Juss, Romet Luik ja Reigo Isakar.

9. mail toimusid Paides Järvamaa koolinoorte meistrivõistlused valikorienteerumises. Punktid olid paisatud üle terve Paide linna ja iga osaleja sai valida omale sobiva suuna.

Kuni 5 klassi arvestuses võitis tüdrukute arvestuses esimese koha Annaliisa Aren, kes leidis 11 kontrollpunkti. Poiste arvestuses oli nobedaim Hardi Arulepp, kes kogus samuti 11 kontrollpunkti. Teine koht kuulus Henri Veebergile 10 KP'i ja kolmas oli Christofer Valang 10 KP'i. Türi Põhikooli esindasid võistlustel veel Karl Märten Aren (4.koht), Oliver Poopuu (5.koht), Keilin Kägu (5.koht), Oliver Jüris (6.koht), Keiti Toom, Karoliine Leemet, Roosi Põllu, Viktoria Plakk, Melissa Toome, Deivi Sinivee, Mikk Markus Kaljur ja Kairo Runtal.

6-7 klassi arvestuses võitis tüdrukute arvestuses Heili Alljärv, kui leidis 13 kontrollpunkti ja kolmanda koha jagasid omavahel Mia Joanna Nauts ja Meilyn Valdmaa. . Väga tublid olid veel Grete Eisenberg ja Emily Polenok. Poiste arvestuses võitis kolmanda koha Mihkel Radala.

19. aprillil toimus Paide Vallimäel Järvamaa koolinoorte murdmaajooks. Enamik vanuseklasside võidud tulid Türi Põhikooli.
U12 vanuseklassi poistest võttis kindla võidu Marten Toomela ja kolmas koht kuulus Christofer Valangule ning Steven Iljin oli viies. Tublid jooksjad olid veel Kennerth Sanglepp (13.koht), Roberts Pasevice (21.koht), Hardi Arulepp (25.koht), Oliver Jüris (29.koht), Henry Juss (30.koht), Sergo Välimäe (35.koht). U12 tüdrukute arvestuse jõudis viiendana finišisse Melissa Seppi ja kuuendana Jete-Lee Kalberg. Hea jooksu tegid ka Laura Päär (10.koht), Heily Wagner (19.koht), Anete Toom (25.koht).

U14 klassis võitis tüdrukute arvestuses Annaliisa Aren, neljas oli Roosi Põllu ja  viies Marina Jasson. Head vastupidavust näitasid veel Lysandra kaugeranna (10.koht), Joanna Kaaret (11.koht), Adeele Kontus (14.koht), Keiti Toom (20.koht).

U16 klassis võitis tüdrukutest kindlalt Kadi Puu, viies oli Heili Alljärv, kuues Melinda Seppi ja üheksas Roosmarii Villems. Poiste arvestuses jõudis finišisse esimesena Kardo Kallas, neljas oli Hendrik Saadov  ja 11.koht kuulus Steven Marti Lillipuule.

U 18 klassi poistest oli püüdmatus kauguses Oskar Männa, kes krooniti murdmaajooksu meistriks ja kolmas koht kuulus Sten-Eric Schütsile. 
 

TV 10 vabariiklik III etapp

25. märtsil toimus Tartu Ülikooli Spordihoones TV 10 Olümpiastarti 52. hooaja III etapp. Osalemas oli maakondadest edasi saanud ligi 300 noorsportlast 74 koolist. Noored panid end seekord proovile kõrgushüppes, kuulitõukes, kaugushüppes ja teivashüppes.

Kui eelmiselt etapilt tulime tagasi esikohaga, siis ka sel etapil läks meil hästi, sest Steven Marti Lillipuu võitis vabariiklikul etapil kolmanda koha. Kõrgeim ületatud katse, 1,68m, näitas, et ta on võimeline mängeldes hüppama üle ka järgmise kõrguse, kuid kahjuks 1,71m peal hüpped sel korral ei õnnestunud. Tasuks siiski suurepärane kolmas koht. Steven näitas, et suudab võtta end kokku ka pingelistes olukordades ja sooritada häid tulemusi. Kuulitõuke lõpetas ta hea tulemuse ja 12.kohaga. 

Nooremate poiste vanuseklassis oli meil stardis kolm poissi. Kendrik Tamjärv ja Maik Pärnsalu tõukasid esmakordselt suuremal võistlusel kuuli. Kui proovide ajal lendas kuul lausa 10 meetri ligi, mis oleks viinud kaheksa parema hulka finaali, siis võistluskatsetel oli pinge sedavõrd suur, et poisid lõpetasid 24. ja 29.kohaga 64 võistleja arvestuses.

Kaugushüppes tegid väga tublid tulemused Mairo Kõnnusaar ja Kendrik Tamjärv, kes olid üksteisele parajad konkurendid ja hüppasid välja tulemused 4,11m ja 4,15m.
Vanema võistlusklassi tüdrukud olid tublid kõrgushüppes ja kaugushüppes. Mõlemad soovisid saada paremaid tulemusi, kuid spordis ei õnnestu alati nii nagu soovid. Harjutame ja areneme edasi ning püüame taas võistlustel veel paremaid tulemusi teha.

Koolidevahelist arvestust hetkel veel üleval pole, kuid 30.märtsil kell 16 on võimalik ETV vahendusel vôistlusest kokkuvõtet näha. Järgmine etapp juba 28. mail Tallinnas Kadrioru staadionil.
Foto: Türi Põhikooli, Laupa ja Imavere ühendvõistkonna võistlejad.

 

VÕRKPALL

Mei kooli õpilased olid võitmatud Järvamaa koolide arvestuses ja lunastasid omale pääsu nn poolfinaali, kus finaalmängudele saavad edasi igast regioonist kaks paremat. Poisid sõitsid Põltsamaale ja tüdrukud Tormasse miniliiga võrkpalli mängima.

Noored olid tublid, kuid kahjuks edasipääsu finaal nad ei lunastanud. Rõõm oli näha neidude arengut mäng mängu järel. Nende platsi tajumine, palli käsitlemine ja julgus arenesid silmnähtavalt. Tüdrukud lõpetasid neljanda kohaga ja poisid kolmanda kohaga. Kuna meie võistkondades olid pooled võistlejad 1-2 aastat nooremad, kui vastased siis hakkame juba uueks õppeaastaks harjutama, et ükskord ka ise finaalis mängida.
Tublid olid Dene-Ly Lepiste, Gerda Härm, Mari Roosme, Marina Jasson, Miamarii Villems, Devon Sillasoo, Mairo Kõnnusaar, Steven Iljin, Gustav Rännel,  Reigo Isakar ja Revo Marten Ojand.

 

SISEKERGEJÕUSTIK

16.märtsil toimusid E-Piima spordihoones Järvamaa koolinoorte sisekergejõustiku meistrivõistlused. Türi Põhikooli õpilased võitsid neilt võistlustelt 24 medalit ja lisaks U16 segateatevõistluse medalid.

TU14 klassis võitis Annaliisa Aren kuus medalit, kui teda tunnustati 50m tõkkejooksus ja 600m jooksus I kuldmedalitga, 50m jooksus, kõrgushüppes, topispalliviskes ja paigalt kaugushüppes hõbemedalitega. Samas vanuseklassis võistlesid väga tublilt ka Dario Kaugeranna ja Christofer Valang.

TU16 klassis võitis Roosi Gansen 50m jooksus, tõkkejooksus, topispalli viskes, paigalt kolmikhüppes ja 600m jooksus II kohad ehk viis hõbemedalit. Samas võistlusklassis tegi head tulemused Kadi Puu, kes võitis kõrgushüppes II koha, 50m jooksus, tõkkejooksus ja 600m jooksus III kohad. Tubli võistluse tegi ka Elisabeth Aluoja topispalliviskes ja lõpetas võistluse 9.kohaga.

PU16 klassi poistest oli kiireim 50m jooksus ja 800m jooksus Kardo Kallas, kes võitis kaks kuldmedalit. Steven Marti Lillipuule riputati kaela. neli medalit - tõkkejooksus ja kõrgushüppes I kohad, paigalt kolmikhüppes II koht ning 50m jooksus III koht. Marten Kaljur võttis paigalt kolmikhüppes I koha. Võistlusklassis võistlesid Hendrik Saadov, Reigo Jaagumann, Andre Eensoo.

PU18 klassis võitis Oskar Männa 800m jooksus I koha. Erinevaid alasid tegid kaasa ka Sten Eric Schüts ja Henri Schmidt. Tüdrukutest olid kohal Aleksia Sivtšik, Helena-Elis Pärenson, Ade Eensoo

Aleksia võitis tõkkejooksus II koha ja Helena-Elis topispalliviskes II koha.

Segateatejooksus võitsid U16 klassi noored kindla esikoha ajaga 57,7sek ja kuldmedalid riputati kaela Roosi Gansenile, Kadi Puule, Steven Marti Lillipuule ja Kardo Kallasele.

 

MEIE KOOLI SUUSATAJAD HÕIVASID SUUSARAJAD

14. märtsil toimusid Järvamaa koolinoorte suusatamise meistrivõistlused Türi Tolli suusarajal. Türi Põhikooli suusatajaid oli sel korral rajal kõige rohkem. Samas nii mõnigi suusataja saab samas vanuseklassis võistelda veel neli aastat.

U12 vanuseklassis tegi hea tulemuse Annaliisa Aren, kellele riputati kaela hõbemedal. Teda jäi kuldmedalist lahutama vaid 0,02 sekundit. Samas vanuseklassis võistlesid veel Melissa Seppi (6.koht), Keiti Toom (7.koht), Keilin Kägu (10.koht), Anete Toom (11.koht), Teili Gritšenko (12.koht), Helene Marie Pärenson (13.koht) ja Krettel Ehamäe (14.koht).

Samas vanuseklassis, kuid poiste arvestuses, oli Türi kiireim sõitja Christofer Valang, kes lõpetas neljanda kohaga. Jürgen Surva oli seitsmes ja Oliver Jüris kaheteistkümnes. Kõik need poisid saavad ka uuel aastal samas vanuseklassis sõita ja siis on kindlasti juba tulemused veelgi paremad. Poistest olid tublid ka Kairo Liige (13.koht), Oliver Poopuu (14.koht), Hardi Arulepp (15.koht), Marten Toomela (16.koht), Steven Iljin (17.koht), Rasmus Järv (18.koht), Mikk Markus Kaljur (19.koht), Eduard Johannes Pärenson (20.koht), Henry Juss (22.koht), Roberts Pasevice (23.koht), Johann Mattias Alusalu (25.koht), Endrico Peterson (26.koht), Kairo Runtal (27.koht).

U14 klassis võitis tüdrukute arvestuses hõbemedali Kadi Puu ja pronksmedali Marina Jasson. Poiste arvestuses oli Steven Marti Lillipuu neljas ja Mihkel Radala kaheksas.

Kõik osalejad on väga tublid. Vastupidavust nõudvatel aladel on alati keerulisem osaleda. Õpilasi juhendas võistlustel Liisa Gritšenko.

9.märtsil toimusid Järvamaa 4.-6.klasside miniliiga võrkpalli võistlused. Kohal oli 7 tüdrukute ja 6 poiste võistkonda üle Järvamaa. Olgu öeldud, et Türi Põhikool oli väljas kahe tüdrukute võistkonnaga. Kuidas meil siis läks? Loomulikult hästi. Poisid võitsid kõik mängud ja neile riputati kaela kuldmedalid. Võistkonnas mängisid Mairo Kõnnusaar, Steven Iljin, Devon Sillamaa, Revo Marten Ojand ja Reigo Isakar. Poiste arvestuses tunnistati parimaks mängijaks Mairo Kõnnusaar.
Sama kordasid ka tüdrukud, kui tüdrukute esimene võistkond võitis kõiki vastaseid ja vormistas omale pääsu vabatiiklikusse finaali. Võistkonnas mängisid Marina Jasson, Dene-Ly Lepiste, Gerda Härm, Eliisa Miadzieles ja Miamarii Villems. Järvamaa parimaks mängijaks tüdrukute seas tunnistati Gerda Härm. Teise võistkonna tüdrukud olid samuti suurepärased, sest ifa mänguga koguti uusi oskusi ja liikumine muutus aina paremaks. Viimases mängus said neiud juba tõeliselt nautida ja nende koostööd olid hea kõrvalt vaadata. Võistkonnas mängisid Deivi Sinivee, Lee Vaarmari, Marianne Veeberg, Kirke Renke, Loore Grit Tuula.
Suured kiidusõnad Ilmar Mõttusele, kes aitas õpilasi võistlusteks lisatreeningutega ette valmistada.

Õpilasi juhendasid võistlustele õpetaja Liisa Gritšenko ja Villi Vantsi. 

 

3. veebruaril toimunud vabariikliku spordimälumängu "Bumerang" maakonna finaalis saavutas meie kooli esimene võistkond esikoha.
Võistkonnas mänguisid Iris Maria Kass, Kiur Pindmaa, Tomi Välimäe, Oskar Männa
5.- 6. kohta jäid jagama meie teine võistkond, kus mängisid Hendrik Seera, Andreas Põllumäe, Siim Reimal, Orm Mattias Sieman.
Õpilasi juhendas Veiko Valang

2022

TV 10 Olümpiastarti 52. hooaja avavõistlus toimus 3.detsembril Võru Spordikeskuses. Kohal oli ligi 400 noort 93-st koolist. Tegemist oli esimese vabariikliku etapiga, kus osalesid maakondlike etappide parimad. 

Poiste vanemas vanuseklassis oli meie kooli ainukese võistlejana väljas Mairold Heinsoo, kes võitis oma eeljooksu ajaga 8,60 ja lõpetas 22. kohaga. Ilma temata oleks me saanud kahel alal nullid. Loodame, et siit algab ka tema treeningutel osalemine. Tüdrukute vanemas vanuseklassis tõukas kuulitõukes isikliku rekordi Mari Roosme (8,26m) ja tubli oli ka Roosi Gansen. 60m jooksus jooksid head tulemused  Kadi Puu (8,80sek) ja Lysandra Kaugeranna (8,97sek). 

Nooremas klassis kordas kõrgushüppes isiklikku rekordit Annaliisa Aren (1.25m) ja ei jäänud palju puudu ka järmise kõrguse ületamisest.  Väga tubli oli ka Joanna Kaaret. Päeva parima tulemuse tegi 60m jooksus Annaliisa Aren, kes sai viienda tulemusega A finaali ja lõpetas finaaljooksu uue isikliku rekordiga 8.90sek, mis andis talle sel korral üldarvestuses kuuenda koha. Tubli jooksu tegi ja esindas edukalt kooli ka Viktoria Plakk. Noorema vanuseklassi poisid suutsid taaskord üllatada. Kõrgushüppes suutis Marten Toomela ületada 1,20m ja väga vähe jäi puudu 1,25m ületamisest. Isikliku rekordi tegi ka Dario Kaugeranna, kes ületas kõrgushüppes 1,10m. 60m jooksus tegi oma tulemuse ära Marten Toomela, saades parimaks ajaks 9,32. Oma väga kiire ajaga üllatas aga Mairo Kõnnusaar, kes jooksis 60m distantsi ajaga 9,02. Jõudsime juba hõisata, kuid kahjuks pidi ta lõpetama B finaalist väljajäämisega vaid 0,001 sekundiga lõpetades 13.kohaga. 

Esimeselt etapilt tuli palju häid tulemusi ja rõõmustav oli see, et Türi Põhikoolist oli välja nii palju õpilasi. Täpsem koolide arvestus selgub lähipäevil, kuid esimest etappi saab vaadata ETV kanalilt neljapäeval, 8.detsembril, kell 16:30. Tasub vaadata, sest intervjuu oma tulemuse kohta annab ka meie Annaliisa Aren.

Noored, aitäh, et olete valmis kooli esindama ja end proovile panema. Suured tänud ka lapsevanematele, kes olid kohapeal toeks nii lastele, kui ka õpetajale. Aitäh Urmet Toomela ja Jaanus Kõnnusaar.  Koos jõuame alati rohkem!

9. novembril toimusid Järvamaa koolide saalihoki karikavõistlused. Tasavägised mängud tõid kolmele paremale võistkonnale "surnud ringi" ehk esikolmikus olevad võistkonnad said kõik kirja vaid ühe kaotuse. Löödud väravate vahega pidime tunnistama Väätsa ja Imavere paremust, kuigi mängus me Väätsat võitsime (4:2). Tulemuseks sel korral sportlik ebaõnn ja tubli kolmas koht. Parimaks Järvamaa mängijaks tunnistati Annaliisa Aren.
Võistkond mängis koosseisus Deivi Sinivee, Annaliisa Aren, Viktoria Plakk, Joanna Kaaret ja Roosi Põllu.

 
8.novembril toimus 3x3 korvpalli rahvaliiga festival Paides E-Piima spordihoones. Mänge oli jälgida ääretult põnev, sest iga mänguga arenesid noorte oskused, teadmised ja liikumine. Individuaalsetel aladel ei näe kunagi sellist kiiret arengut nagu meeskonna aladel.
Poisid võitsid kõik mängud oma alagrupis, kui alistasid kaks Paide võistkonda ja Kose Gümnaasiumi võistkonna. See tagas pääsu veerandfinaali. Kahjuks piisas seal vaid ühest napist kaotusest Laulasmaa koolile ja nad lõpetasid 5. kohaga. Võistkonnas mängisid Steven Marti Lillipuu, Simmo Matsina ja Reigo Jaagumann.
Tüdrukud osalesid kahe võistkonnaga. Nad õppisid iga mänguga ja said juurde rohkelt teadmisi ja oskuseid, mida ükski tavaline koolitund ei õpeta. Auhinnaks 4. ja 5. koht ning rõõmus meel. Väärtuslikuks auhinnaks oli lisaks see, et kaks tüdrukut liitusid korvpalli treeningutega ja mitte nii väärtuslik auhind oli üks kaunis kipsist käsi. Võistkonnas mängisid Roosi Gansen, Serena Miljan, Mari Roosme, Mirtel Linnukütt, Mirjam Linnukütt, Heili Alljärv ja Mia Joanna Nauts.
 
30.septembril toimus Järvamaa koolinoorte sügiskross Aravetel. Korralik looduslik maastik paneb igal aastal õpilased proovile ja annab võimaluse kiireimate selgitamiseks.
500m pikkusel distantsil olid kiireimad U12 vanuseklassi tüdrukud Annaliisa Aren I koht ja Roosi Põllu II koht.
Väga tublid olid ka Joanna Kaaret (4.koht), Viktoria Plakk (6.koht), Dene-Ly Lepiste (21.koht), Deivi Sinivee (22.koht), Lumili Laur (26.koht) ja Maria-Liisa Mättas (31.koht).
Sama vanuseklassi poistest oli kindel võitja nooruke Marten Toomela.
Tublid olid samas vanuseklassis Christofer Valang (12.koht), Martin Raudsepp (18.koht), Karl-Märten Aren (26.koht), Oliver Jüris (28.koht), Oliver Poopuu (29.koht). 
U14 vanuseklassis tegi võiduka jooksu Roosi Gansen (I koht), II koht kuulus Kadi Puule.
Hästi jooksid Kaisa Kukk (5.koht), Heili Alljärv (7.koht), Marianne Veeberg (9.koht), Mirtel Linnukütt (13.koht) ja Mirjam Linnukütt (15.koht).
Poistest oli samas vanuseklassist väljas vaid Revo Marten Ojand, kes saavutas 13.koha. 
U16 klassis kuulus kolmas koht Aleksia Sivtšikule ja neljas oli Roosmarii Villems.
Sama vanuseklassi poisid jooksid juba 1000m ja võitjana lõpetas Oskar Männa ning kolmas koht kuulus Kardo Kallasele.
Oma parima jooksu tegid ka Andreas Põllumäe (7.koht), Orm Mattias Siemann (9.koht), Vallo Marten Lillipuu (10.koht) ja Romet Raude (11.koht).
 
 
21. mail toimus Tallinna Kadrioru staadionil TV 10 Olümpiastarti 51. hooaja IV etapp. Seekordsel etapil võistlesid  noored palliviskes, kettaheites, 600 m ja 1000 m jooksus. Kokku on Tallinnas võistlemas 444 sportlast 88 koolist. Need on need tublid, kes on maakondlikes etappides paremaid tulemusi teinud ja päãsenud vabariiki edasi. Tallinna etapi avas kettaheite olümpiavõitja ja Eesti rekordimees Gerd Kanter. Noori sportlasi autasustasid epeevehklemise olümpiavõitja ja eelmise aasta parim naissportlane Katrina Lehis ning tänavu MM-il mänginud Eesti naiste jäähokikoondise kapten Kirke Kulla, kes koolitüdrukuna oli edukas ka kettaheites.
 
Mei kooli esindasid poiste nooremas vanuseklassis Revo Marten Ojand ja Reigo Isakar. Poisid ei osale kergejõustiku treeningutel ja seda suurem on nende noorte panus võistlustel tehnilisi alasid teha. Mõlemad poisid tegid isiklikud rekordid palliviskes. Reigo lõpetas võistluse 15.kohal ja  Revo Marten sai viiendana finaali tulemusega 51.61m, kahjuks finaalis ei suutnud ta tulemust parandada ja lõpetas 7.kohaga, mis on väga kõrge tulemus. Poisid tegid head tulemused ka kettaheites, kus Revo Marteni tulemuseks oli 21.81m ja Reigo tulemuseks 20.18m. Vôistluspäeva lõpetas Revo Marten  1000m jooksuga, kus ta tõi koolile tublid punktid. Samas vanuseklassis võistlesid tüdrukute arvestuses Lysandra Kaugeranna ja Annaliisa Aren, kes jooksid 600m head tulemused ning palliviskes viskas Lysandra isikliku rekordi 33.65m ja ka Annaliisa oli tubli. 
 
Vanemas vanuseklassis jooksis väga hea aja 600m jooksus Roosi Gansen, kes võitis oma jooksu ja võitles kuni lõpuni (1.58,31). Palliviskes ja kettaheites oli nii Roosi, kui Elisabeth Aluoja väga tublid. Kahjuks tuli Elisabethi parim katse proovikatsel, mis oleks võinud ta finaali viia ja võistlusvisked nii hästi välja ei tulnud. See näitab, et võimed on head ja edaspidi on kõik võimalik. Vanematest poistest tegid oma tulemused ära Steven Marti Lillipuu ja Reigo Jaagumann, kes tõid koolile head punktid. Palliviskes viskas Steven Marti isikliku rekordi 45,72m. 
 
Võistluspäev oli väga pikk, kuid noored pidasid hästi vastu. Mõned läksid veel hilisõhtul jalgpallivõistlustele Tallinnasse jalgpallureid platsile viima ja mängu vaatama. Meil on ägedad noored. Jääme ootama, kas Türi Põhikool saab 14.-15.juuni finaali. See selgub lähipäevil. 
 
Järvamaa TV 10 olümpiastarti võistlustel 17.mail tegid kooli esindades head tulemused:
Mari Roosme - I,  2 x II koht
Lysandra Kaugeranna - II, 2x III koht
Annaliisa Aren - I koht
Roosi Gansen - I, 2x II koht
Serena Miljan - III koht
Heili Alljärv - III koht
Reigo Isakar - II koht
Marten Kaljur - I koht
Steven Marti Lillipuu - 2x II, III koht
Reigo Jaagumann - I koht
 
 
20. mail toimusid maakondlikud algklasside murdmaajooksu teatevõistlused Koerus. Tegemist on võistlusega, kus esindatud peavad olema 1., 2., 3., 4. ja 5. klass ühe tüdruku ja ühe poisiga. Meie kool osales kahe võistkonnaga, sest tublisi jooksjaid on palju.
Esimene võistkond saavutas pika edumaaga kindla võidu ja teine võistkond oli kuues. Mõlemad võistkonnad olid väga tublid ja palju ei puudunud ka kolmandale kohale järele jõudmisest.
I võistkond jooksis koosseisus: Merit Metsalu, Arion Ammer, Aleksandra Eslas, Marten Toomela, Melissa Seppi, Kendrik Tammjärv, Roosi Põllu, Enry Vahtre, Heili Alljärv ja Kennet Seppi.
II võistkond jooksis koosseisus: Sofia Remmelg, Andero Kuutok, Jete-Lee Kalberg, Roberts Pacevice, Dene-Ly Lepiste, Steven iljin, Adeele Kontus, Martin Raudsepp, Lysandra Kaugeranna, Sander Ojasaar.
 
10. mail toimusid Türi Kõrgessaare metsas Järvamaa koolinoorte meistrivõistlused orienteerumises.
1.-5. klassi poistest näitas parimat kaardi tundmist Karl Märten Aren, kes läbis 8 kontrollpunkti.
3. koha võitis Oliver Jüris, kes läbis neli kontrollpunkti.
Tüdrukutest võitsid samas vanuseklassis hõbemedalid Mia Joanna Nauts  ja Heili Alljärv ning pronksmedal riputati kaela Melissa Toomele ja Deivi Siniveele.
8.-9. klasside tüdrukutest olid rajal kiireimad Mia Reet Raabe ja Hanna Arulepp, kes läbisid 12 punkti.
Hõbemedali sai 8 punkti läbimise eest Kirke Pindmaa.
 
Väga tublid orienteerujad olid veel: Karl Johan Alt, Christofer Valang, Henri Veeberg, Oliver Poopuu, Adeele Kontus, Keilin Kägu, Grete Eisenberg, Emily Polenok, Maria Jasson, Joanna Kaaret, Ade Eensoo, Karolin Oja, Lisette Sirel ja Helena-Elis Pärenson.

1.-3. klasside jalgpallivõistlusel saavutasid mei kooli poisid  I koha.
Poisse juhendas mängude ajal jalgpallitreener Rauno Kald.
Järvamaa parimad jalgpallurid on Marten Toomela, Henry Juss, Roberts Patcevice, Kennerth Sanglepp, Oliver Poopuu, Remo Kald, Steven Iljin ja Mairo Kõnnusaar.


Eesti Koolispordi Liidu DUMLE rahvastepalli võistlused 1.-3.kl.
Türi Põhikooli poiste võistkond saavutas 4.koha.
Võistkonda kuulusid: Steven Iljin, Maik Pärnsalu, Kendrik Tamjärv, Mairo Kõnnusaar, Evert Valdmaa, Armin Tatrik, Remo Kald ja Arti Tatrik.

 

9.aprillil toimusid Eesti karate meistrivõistlustel saavutasid meie õpilased suurepäraseid kohtasid.
U14 vanuseklassis võitis Simmo Matsina hõbemedali ja
Egert Vahtre pronksmedali.

Järvamaa koolinoorte miniliiga meistrivõistlustel  võrkpallis saavutasid meie kooli
noormehed I koha ja neiud II koha.
Tüdrukute juhendaja õpetaja Liisa Gritšenko ja poiste juhendaja õpetaja Villi Vantsi.

TV 10 olümpiastarti III vabariiklikul etapil osalesid väga tublilt Roosi Gansen, Steven Marti Lillipuu ja Reigo Jaagumann.
Steven Marti ja Roosi püstitasid isikliku rekordi kõrgushüppes.
Õpilaste juhendaja õpetaja Liisa Gritšenko.

Meie kooli õpilased käisid end proovile panemas Järvamaa koolinoorte 3x3 korvpallis. Poiste võistkond sai ühe võidu ja kaks kaotust ning lõpetas kaheksa tiimi seas 5.-6. kohaga.
Tüdrukute esimene võistkond oli viies ja teine võistkond neljas.
Võite ja kaotusi jagus kõigile. Kuna tegemist oli neljandate klasside õpilastega, siis enamik saavad mängida samas vanuseklassis ka uuel õppeaastal. See oli hea proovikivi ja arenemisvõimalus.
Võistkondadesse kuulusid: Melissa Toom, Viktoria Plakk, Kertu Rändva, Karolin Valk, Kateriina Kurvits, Laura Alissa Juhkam, Grete Elina Ulp, Eliise Aus, Martin Raudsepp, Kaur Ivanov, Enry Vahtre ja Evert Valdmaa.

4.-6. märtsil toimusid 14. Eestimaa talimängud Ida-Virumaal, kus Türi valda ja Järvamaad esindasid ka meie kooli õpilased ja õpetajad.

Maadlejatest oli stardis Emily Vislapu, kes võitis üle Eestilisel võistlusel kolmanda koha ning aitas Järvamaa naismaadlejad võistkonnana üldarvestuses samuti kolmandale kohale.

Ujujatest olid stardis õpetaja Merle Vantsi ja Oskar Männa.

Õpetaja Merle Vantsi võitis kolmanda koha 100m vabaltujumises ja
Oskar Männa saavutas erinevatel distantsidel 7., 8. ja 11. koha.

 

Järvamaa koolinoorte suusatamise meistrivõistlustel
U14 vanuseklassis tegi parima tulemuse Steven Marti Lillipuu, kes võitis oma vanuseklassis kuldmedali. Samas vanuseklassis võitis pronksmedali Melany Juss ja neljas oli Elisabet Liplap.
U12 vanuseklassis võitis Adeele Kontus hõbemedali. Suurepärased sõidud tegid ka Marianne Veeberg (4.-5. koht), Marina Jasson (4.-5. koht), Melissa Seppi ja Emili Teesalu. Sama vanuseklassi poistest olid väga tublid Kenneth Seppi, Henri Veeberg ja Oskar Villems.
Oma parima sõidu tegi U16 klassis Vallo Marten Lillipuu.

29. jaanuaril, toimus TV 10 olümpiastarti vabariiklik II etapp. Maakondlike etappide põhjal said parimad edasi vabariiki oma kooli esindama. Võistlustel osales üle 300 noore, kes olid 72 erinevast koolist.
Kui esimesel etapil näitas jooksul väga head tulemust Kardo Kallas, võites kindlalt B-finaali, siis täna oli võistkonna parim vaieldamatult Annaliisa Aren. Peab märkima, et järjepidev treening on kandnud vilja. Annaliisa võitis nooremas vanuseklassis tõkkejooksus suurepärase kolmanda koha. Kaugushüppes jäi ta finaalist välja vaid viie sentimeetriga. Mõlemas alas isiklikud rekordid ja suurepärased tulemused. Samas vanuseklassis olid stardis poisid tõkkejooksus, kus Revo Marten Ojand ja Gregor Kukk tegid isiklikud rekordid ja tõid koolile suurepärased punktid. 
Vanemas vanuseklassis olid võistlustules tüdrukud tõkkejooksus, kus meie parimad Roosi Gansen ja Kadi Puu tegid väga tublid jooksud. Poistest jooksis Steven Marti Lillipuu korraliku aja tõkkejooksus ja Marten Kaljur tegi ilma harjutamata kaugushüppes kooli parima tulemuse.

 

Imetleme noori, kes on valmis laupäeval tulema kooli esindama ja andma oma parima. Iga võistleja oli väga oluline ja iga õpilase panus kooli üldtulemusele oli väga suur. Suured tänud ka Leonhard Soomile, kes aitab meid võistlusteks valmistumisel ja jagab õpetust võistlustel ka ise kohal olles.

Pärast kaheaastast koroonapausi toimus Tallinnas Audentese kooli ujulas traditsiooniline Audentese spordiklubi karikavõistlus ujumises.
Meie koolist osales Oskar Männa, kes võitis poiste nooremas vanuseklassis krooliujujatest 3. koha karika.
30. jaanuaril toimusid Tallinnas Uju ja jookse III etapp, kus võistles Oskar taas edukalt ja võitis 3. koha poiste B klassis.


 

20. jaanuaril toimunud TV 10 olümpiastardi maakondlikul etapil osalesid meie kooli noored väga hästi ja tegid häid tulemusi.
Vanemate tüdrukute vanuseklassis võitis Mia Joanna Nauts II koha kõrgushüppes, kuigi oli vaid korra tunnis saanud selle alaga tutvust teha. Roosi Gansen oli kõige kiirem tõkkejooksus. Väga tublid olid ka Kadi Puu, Heily Alljärv, Elisabeth Aluoja ja Serena Miljan. Vanemate poiste vanuseklassis oli väljas meie koolist vaid Steven Marti Lillipuu, kes võitis kindlalt nii tõkkejooksu kui ka kõrgushüppe.
Nooremate poiste vanuseklassis võitis Revo Marten Ojand tõkkejooksus teise koha ja kuulitõukes kolmanda koha. Väga hästi võistlesid ka Reigo Isakar ja Gregor Kukk. Tüdrukuid oli võistlemas palju, kuid parimad tulemused olid tõkkejooksus, kus alavõit kuulus Annaliisa Arenile ja teine koht Roosi Põllule. Kuulitõukes võitis Mari Roosme, kes tõukas kuuli peaaegu vastu seina. Tüdrukud olid kõik väga tublid - Joanna Kaaret, Viktoria Plakk, Marianne Veeberg.
29. jaanuaril sõidab Türi Põhikooli esindus Lasnamäe Kergejõustikuhalli, kus toimub vabariiklik etapp. Õpilastest esindavad seal Türi Põhikooli Annaliisa Aren, Roosi Põllu, Revo Marten Ojand, Gregor Kukk, Steven Marti Lillipuu, Roosi Gansen, Kadi Puu. 

4. detsembril toimus TV 10 Olümpiastarti võistlussarja 51. hooaja avaetapp Võru spordihoones. Stardis oli üle 300 võistleja 70 koolist. Igas vanuseklassis võistles ligi 70 õpilast. Türi Põhikool pani välja ka oma võistkonna ja osales sarjas väga hästi. Kuna võistlejaid olid palju, siis pani see korralikult proovile noorte kannatlikkuse. Võistlemas olid Järvamaa suurtest koolides Türi PK ja Paide HHPK ning väikestest Laupa – Imavere ühendvõistkond.

Järvamaa parima koha võitis Kardo Kallas, kes võitis oma 60m eeljooksu kindla eduga ja pääses B-finaali. Seal suutis ta oma aega veelgi parandada ja lõpetas võistluse 7.kohaga. Jooksu aeg, 8.04 sekundit, oli väga hea, sest tegemist ei ole kergejõustiklase, vaid jalgpalluriga. Samas vanuseklassis jooksis vigastuse kiuste tubli aja välja ka Steven Marti Lillipuu. Sama vanad tüdrukud, Roosi Gansen ja Kadi Puu, tegid head sooritused 60m jooksus ja Elisabeth Aluoja tõukas kuulis isikliku rekordi saades esmakordselt võistlustel üle üheksa meetri.  

Nooremate vanuseklassis oli poistest valmis kooli esindama Revo Marten Ojand ja Gregor Kukk, kes vaatamata sellele, et pole kergejõustiku väga teinud, olid valmis võistlusteks ja sooritasid seal isklikud rekordid nii kõrgushüppes kui ka 60m jooksus. Väga tublid olid ka noorema vanuseklassi tüdrukud Annaliisa Aren ja Lysandra Kaugeranna, kes tegid 60m jooksus väga kiired jooksud. Kahjuks jäi Annaliisa Aren väga napilt välja B-finaalis jooksmise võimalusest. Kõrgushüppes olid Mari Roosme ja Lysandra Kaugeranna suurepärased ja ka sealt saadi kirja isiklikud rekrodid. 

Suure koolide arvestuses oleme hetkel 4498 punktiga 14. kohal

Kahjuks saime võistlustelt ka ühe nulli omale kirja, sest vanematest poistest ei olnud meil valmisolekut teivashüppeks, mis on väga keeruline ala. Samas on vähe neid noori, kes on valmis tulem kooli eest võistlema laupäevasel päeval kell kaheksa hommikul ja arvestama, et ajakulu sõidule on 6 tundi. Aitäh teile, et esindasite Türi Põhikooli nii hästi!

Esimese etapi kokkuvõttev saade on ETV2 ekraanil neljapäeval, 9. detsembril kell 19.30. Seal on võimalik näha ka Kardo Kallase B-finaal jooksu ja ehk lipsab kaamera eest keegi veel läbi. Võistluste II etapp toimub juba 29.jaanuaril Lasnamäe Kergejõustikuhallis.

Aasta lõpp on olnud edukas meie kooli ujuja Oskar Männale. Ta osales 26.-27. novembril Kohtla-Järve spordikeskuse ujulas rahvusvahelisel noortevõistlusel "Wiru Grand Prix". Kohal oli üle 300 võistleja kuues vanuseklassis. Oskar saavutas võistlustel kolm kolmandat kohta 100m vabaltujumises, 50m rinnuliujumises ja 50m liblikujumises. Lisaks veel 4.koht 50m vabaujumises. 
20.novembril toimusid võistlused Tartus Aura veekeskuses, kus Oskar võitis taas kahel korral kolmandad kohad 50m liblikujumises ja 200m kompleksujumises ning 5.koht 100m seliliujumises.

 

26. novembril toimus maakondlik TV 10 olümpiastarti Konesko Türi spordihoones.
Meie kooli õpilased näitasid suurepärast vormi. Kahjuks jäi päris palju meie kooli õpilasi tulemata, kes oleks olnud kindlasti esikolmikus.
Poiste vanemas vanuseklassis tõukas esmakordselt kuuli Reigo Jaagumann, kes võitis teise koha ja kolmas oli Steven Marti Lillipuu.
60m jooksus polnud jällegi Steven Marti Lillipuule vastast ja koju toodi kindel võit.
Tüdrukute vanemas vanuseklassis oli väga tubli Elisabeth Aluoja, kes võitis teise koha kuulitõukes ning samas vanuseklassis 60m jooksus võitis teise koha Roosi Gansen ja kolmas oli Kadi Puu.
Väga tublid tulemused tegid ka Elisabet Liplap, Melany Juss, Serena Miljan.

Nooremate vanuseklassis oli väljas poiste arvestuses ainult Kennet Seppi, kes 60m jooksus jäi napi 0,02 sekundiga teiseks.
Tüdrukutest hüppas kõrgust kõige paremini Lysandra Kaugeranna, teine oli Mari Roosme.
60m jooksus oli aga kõige kiirem Annaliisa Aren ja teine koht kuulus Lysandra Kaugerannale
Noorte klassis oli väga tublid ka Viktoria Plakk.

Nüüd ootab meid ees vabariiklik võistlus, mis toimub 4. detsembril Võru spordihoones, kus kavas on 60m jooksud, kõrgushüpe ja teivashüpe. Järvamaalt lähevad võistkondlikult võistlema Türi Põhikool,  Laupa-Imavere ühendvõistkond ja Paide Hillar Hanssoo Põhikool.

 

12. novembril toimusid Konesko Türi spordihoones Järvamaa koolide 1.-3. klasside rahvastepalli võistlused.
Poisid näitasid suurepärast enesekindlust ja võitsid kõik mängud väga kindlalt. Tasuks esimene koht. Võistkonnas mängisid Pauls Pacevics, Jürgen Surva, Remo Kald, Steven Iljin, Mairo Kõnnusaar, Kenneth Sanglepp, Maik Pärnsalu ja Romet Koor. Järvamaa 1.-3. klasside parimaks mängijaks tunnistati Steven Iljin.
Tüdrukud võitsid teise koha. Võistkonnas mängisid Keiti Toom, Heily Wagner, Melissa Seppi, Birgit Rüüs, Dene-Ly Lepiste, Gerda Härm, Lumili Laur, Triinu Luukas.

 

10. novembril toimusid Järvamaa koolinoorte 4.-5. klasside õpilaste saalihoki karikavõistlused Imaveres.

Meie kool oli väljas kahe tüdrukute võistkonnaga.
Viiendikud saavutasid neljanda koha.
Võistkannas mängisid: Jade Rajasaar, Eliise Aus, Anni-Adele Eidemiller, Mirtel Linnukütt, Mirjam Linnukütt, Eliisa Miadzieles ja Marianne Veeberg.
Segavõistkond saavutas teise koha.
Võistkonnas mängisid Mia Joanna Nauts, Annaliisa Aren, Melissa Toom, Viktoria Plakk ja Roosi Põllu.

Juhendaja õpetaja Liisa Gritšenko

28.septembril toimusid Järvamaa koolide 6. - 9. klasside jalgpalli karikavõistlused Paide kunstmuruväljakul. Kohal oli kuus tugevat Järvamaa kooli. Täiseduga kindlustasid omale esikoha Türi Põhikooli noormehed.
Võistkonda esindasid Kristjan Kangur, Kert Kiik,  Andree Ammer, Hubert Luste, Kristjan Mairold Saarse, Kardo Kallas, Romet Luik, Carlis Rakk, Sten Eric Schüts ja Tomi Välimäe.Turniiri peakohtunik Viktor Mets ütles, et türilaste võit ei tulnud talle üllatusena, sest sealsed tuumikmängijad treenivad Paide lInnameeskonna U17 noormeeste võistkonnas Meelis Rooba käe all ning on teada-tuntud head mängumehed. "Tõsi, mitte sugugi kõik Türi põhikooli mängijad polnud jalgpalliga seotud, mis tegi nende võidu kindlasti eriti väärtuslikuks," selgitas ta. Metsa hinnangul on omaette oskus kombineerida mängu igapäevaselt jalgpalli mängivate ja lihtsalt harrastajate vahel. "Aga Türi poisid suutsid seda hästi ja seda isegi olukorras, kus neil olid Paide Hillar Hanssoo koolist vastas sajaprotsendiliselt jalgpalli trennis käivad poisid," märkis ta. Eriliselt jäid Metsale Türi meeskonnast silma parimaks mängijaks valitud Kert Kiik ja kaitses head tööd teinud  Kristjan Kangur.

 

15. septembril toimus Järvamaa koolinoorte kergejõustiku 4-võistlus Türi saadionil. Väga hästi oli esindatud Türi Põhikool, kus nooremate tüdrukute vanuseklassis oli väljas lausa kaks võistkonda, kuid viimasel hetkel haigestumise tõttu jäi alles vaid kolm tüdrukut. Olgugi, et võistkonna suuruseks oli neli inimest, siis suutsid Annaliisa Aren, Mari Roosme ja Marianne Veeberg kolmekesi teha nii hea tulemuse, et nende kolme punktid olid paremad, kui teistel koolidel nelja õpilase omad ning sellega võitsid nad kokkuvõttes I koha. Individuaalselt saavutas Annaliisa Aren I koha, Mari Roosme III koha ja Marianne 7. koht. kokku osales 21 tüdrukut.
Vanemad tüdrukuid oli võistlemas juba rohkem ja Türi Põhikooli neiud võitsid üldarvestuses kindla esikoha koosseisus Roosi Gansen, Kadi Puu, Kristiina Theresa Miller, Roosmarii Villems. Lisaks oli võistlustules ka teine võistkond, kes saavutas väga tubli 4. koha koosseisuga Berit Biene, Lisanna Tammoja, Elisabeth Aluoja ja Selena Tšigura. Individuaalselt võitis Kristiina Theresa Miller II koha, Roosi Gansen III koha, Kadi Puu 5. koha, Selena Tšigura 10. koha, Roosmarii Villems 14. koha, Eliisabeth Aluoja 17. koha, Lisanna Tammoja 20. koha, Berit Biene 25. koha.
Nooremate poiste vanuseklassis võideti väga tubli II koht üldarvestuses ja selle eest hoolitsesid Kenneth Seppi (9. koht), Revo Marten Ojand (4. koht), Gustav Rännel (10. koht), Sander Ojasaar (13. koht) ja Gregor Juhe (23. koht).
Vanemate poiste vanuseklassis juhtus sama mis nooremate tüdrukutega, et võistkonnas pidi olema 4 liiget, kuid võistlema jõudis vaid kolm. Vaatamata sellele võideti üldarvestuses III koha koosseisus Marten Kaljur (8. koht), Steven Marti Lillipuu (7. koht) ja Kiur Pindmaa (19. koht).

8.juunil toimusid Järvamaa TV 10 olümpiastarti II etapp, kus meie kooli õpilased olid väga edukad. Nooremate tüdrukute vanuseklassis näitas suurepäraseid tulemusi Annaliisa Aren, kes on teistest kaks aastat noorem. Ta näitas kaugushüppes pikimat hüpet ja võitis esimese koha ning 60m tõkkejooksus oli ta kolmas. Head tulemused tegi ka Roosi Gansen, kes võitis tõkkejooksus teise koha ja kaugushüppes oli neljas.
Sama vanuseklassi tüdrukutes näitasid häid tulemusi, kuid ei pääsenud sel korral pjedestaalile Mari Roosme, Roosi Põllu ja Viktoria Plakk.
Vanemate tüdrukute vanuseklassis võitis Iris Maria Kass kettaheites esimese koha, tõkkejooksus teise koha ja kõrgushüppes oli ta kolmas.
Samas vanuseklassis tegid tublid tulemused ja esindasid kooli ka Elisabeth Aluoja, Kristiina Theresa Miller ja Aleksia Sivtšik. 

Poiste arvestuses esindasid kooli vennad Lillipuud. Nooremas vanuseklassis tegi suurepärase töö Steven Marti Lillipuu, kes võitis tõkkejooksu, kaugushüppe ja kettaheites oli teine. Vanem vend Vallo Marten Lillipuu võitis vanemas vanuseklassis kettaheites teise koha ning kõrguses ja tõkkejooksus oli ta kolmas. 

1. juunil toimus Türi staadionil Järvamaa TV 10 olümpiastarti avaetapp, kus noored said end üle pika aja proovile panna.
Parimad tulemused tegi Steven Marti Lillipuu, kes võitis nii 60m jooksu kui ka kõrgushüppe.
Kolmanda koha võits Vallo Marten Lillipuu kaugushüppes, Mari Roosme palliviskes, Roosi Gansen kõrgushüppes ja Alexia Šivtsik palliviskes ja kaugushüppes.

Olugi, et alad olid tehnilised ja proovida on saanud neid vähe, siis olid kõik väga tublid. Oli tore näha noori pingutamas ja mõne jaoks olid need esimesed võistlused ja kogemused. Väga tublid olid ja aitasd Türi Põhikooli võistkonda veel Elisabeth Aluoja, Marianne Veeberg, Gertu Vau, Tene Tuulis, Roosi Põllu, Viktoria Plakk, Kadi Puu, Lysandra Kaugeranna, Annaliisa Aren ja Laura Alissa Juhkam. 

Järgmine etapp toimub juba 8. juunil Türi staadionil ja seejärel toimub juba 14. juunil vabariiklik etapp Võrus.

EESTI KARIKAVÕISTLUSED VIBUSPORDIS toimusid 22.-23. mail 2021 Järvakandi vibustaadionil.
Meie kooli õpilaste tulemused:
Plokkvibu - kadetid neiud
1. koht  KÄRNER Kristella
2. koht  AAVOLA Anneli
3. koht   SILD Laura
Plokkvibu - noored poisid 
4. koht  ALT Karl-Johan
5. koht  FATAL Karl-Eric
6. koht  PÄRNPUU Karl-Rene
Plokkvibu - noored tüdrukud 
1. koht  JÄÄTMA Janette-Liis
3. koht  KARILAID Sofia
4. koht   KARRO Laura
Plokkvibu - tidetid tüdrukud 
1. koht  MASING Sandra
3. koht  NAUTS Mia-Joanna
http://www.vibuliit.ee/uus/wp-content/uploads/2021/05/KV_protokoll_noored.pdf

22.mail toimusid Elvas Eesti meistrivõistlused kriteeriumsõidus, kus osalesid ka meie kooli õpilased.
Sõita tuli 7,8km ( 6x1,300km).
N16 vanuseklassis saavutas
2. koha Hannah Kaljur 
3. koha Karolin Surva.

Palju õnne!

FOTO: Jekaterina Bronishevskaja

Meie kooli õpilased osalesid suusatamise seeriavõistlustel, mis koosnes neljast etapist.
7.-10. aastased sõitsid igal etapil ühe kilomeetri ja pälvisid tunnustuse.
Poisid
I koht Jürgen Surva 
II koht Karl Märten Aren
III koht Oliver Jüris

4. koht Henri Veeberg
5. koht Oliver Poopuu
6.koht Christofer Valang
7.koht Marten Mölder
9.koht Steven Iljin
10.koht Marten Toomela
11.koht Gregor Juhe
Tüdrukud
I koht  Annaliisa Aren
II koht Adeele Kontus
III koht Marina Jasson

4. koht Marianne Veeberg
5.koht, Anete Toom 
6.koht eily Wagner
7. koht Keiti Toom 
11.-14. aastased sõitsid igal etapil kolm kilomeetrit
Poisid
I koht Vallo Marten Lillipuu
II koht  Steven Marti Lillipuu

 Tüdrukud
I koht Kadi Puu

II koht Roosi Gansen
5. koht Emma Veiermann
6. koht Melany Juss 
15.-18.aastaste poiste arvestuses
5.koht  Henri Perillus

Naiste arvestuses (15.-39a.) võitis
III koha Karolin Surva. 

Juhendajad õpetajad Liisa Gritšenko, Saida Saharov, Merle Vantsi, Villi Vantsi, Veiko Valang

 

20. - 22. novembril toimusid Tallinnas Sõle spordikeskuse ujulas Eesti noorte ja juunioride lühiraja meistrivõistlused ujumises.
Juunioride vanuseklassis oli stardis ka  meie õpilane Mariette Villems, kes startis neljal individuaalalal. Neist kahel 100m rinnuliujumises (6.koht ajaga 1.18,41) ja 50m rinnuliujumises (7.koht ajaga 35,15) jõudis ta finaali. Mõlemad tulemused on ühtlasi uuteks maakonna rekorditeks.
Lisaks uutele Järvamaa rekorditele, osales Mariette ka 4x100m kombineeritud ujumises, kus riputati talle kaela teatevõistluses pronksmedal.

 

6. novembril toimusid Järvamaa koolide 1.-3. klasside õpilaste karikavõistlused rahvastepallis. Meie kool oli väljas nii tüdrukute kui ka poiste võistkonnaga.
Tüdrukud olid mängu alguses väga kartlikud, kuid mida mäng edasi, seda kindlamaks muutusid nende visked ja püüdmine. Võistluste lõpuks premeeriti neid teise kohaga.
Poistel ei olnud kahjuks õnne ja nad lõpetasid mitu mängu viigiga, kus mängiti esimese pihta saamiseni. Esimene, kes pihta saab, on kohtumise kaotanud.
Paraku, pidime seetõttu leppima sel korral neljanda kohaga. Siiski olid kõik väga tublid ja andsid enda parima.
Meie kooli esindasid: Steven Iljin, Mairo Kõnnussaar, Maik Pärnsalu, Annaliisa Aren, Marina Jasson, Gregor Juhe, Kateriina Kurvits, Gregor Kukk, Adeli Reinaste, Robert Rüütel, Kaur Ivanov, Viktoria Plakk, Roosi Põllu, Melissa Toom, Kaarel Tuimann ja Enry Vahtre.

 

Meie kool õpilase osalesid 5.novembril Järvamaa koolinoorte saalihoki karikavõistlusel, mis toimus Imaveres.
Tüdrukud olid väljas kahe võistkonnaga ja mängisid nii hästi, et kohtusid omavahel finaalis. Esimese koha karika võitsid meie kooli viienda klassi tüdrukud, kes mängisid koosseisus Roosi Gansen, Laura Litvinov, Serena Miljan, Lisanna Tammoja ja Mari Palling.
Teise koha võitsid meie neljanda klassi tüdrukud, kes mängisid koosseisus Jade Rajasaar, Eliisa Miadzieles, Maria Roosme, Lysandra Kaugeranna, Mirjam ja Mirtel Linnukütt.
Võistluste parimaks mängijaks valiti tüdrukute seast meie koolis Roosi Gansen.
 Me poisid mängisid välja väga tubli kolmanda koha koosseisuga Kiur Pindmaa, Reigo Isakar, Steven Marti Lillipuu, Gustav Rännel ja Revo Marten Ojand.

 

24.oktoobril toimusid Elvas Eesti meistrivõistlused cyclo-crossis
Tegemist on lühikese kestusega sügistalvise rattasõiduvõistlusega, mida peetakse mõne kilomeetrisel erisuguseid looduslikke ja tehislikke pinnavorme ja –katteid sisaldav ringil. N16 vanuseklassis oli stardis Karolin Surva, kellele riputati kolmandat aastat järjest kaela meistrimedal.

 

9. oktoobril toimus Järvamaa koolinoorte krossijooksu meistrivõistlused Aravetel, kus  osales 24 meie kooli õpilast.

U12 vanuseklassis, kus osales 35 neidu, saavutas esimese koha Roosi Gansen, neljas oli Kadi Puu, kes kaotas väga napilt kolmandale kohale.
Väga tublid olid ka Mari Roosme (6.koht), Annaliisa Aren (7.koht), Mirjam Linnukütt (12.koht), Tene Tuulis (15.koht), Marianne Veeberg (17.koht).

U12 poiste arvestuses võistles 40 noort, kelle seast kolmanda koha võitis Steven Marti Lillipuu.
Tublid olid veel Sander Ojasaar (7.koht) ja Revo Marten Ojandi (20.koht). 

U14 vanuseklassis oli tüdrukutel 23 võistlejat ja Aleksi Sivtšik lõpetas kuuenda kohaga ja  Kristiina Theresa Miller oli neljateistkümnes.

U14 poiste vanuseklassis 25 poisi hulgas võitis kindlalt Vallo Marten Lillipuu ja teine oli Oskar Männa.
Tublid olid Sten Erik Schüts (5.koht), Romet Raude (16.koht) ja Ove Markus Kasemägi (22.koht).

U16 vanuseklassis võitis Hanna Kaljur teise koha ja  Hanna Katariina Miller seitsmenda koha.

U16 vanuseklassi poiste arvestuses tõi kindla võidu Kameron Pukka, neljas oli Reiko Pardel, kuues Mehis Meesaak, kaheksas Henri Perillus ja üheksas Trevor Vaks.

Võistlustest saab lugeda Järva Teatajast, kus annab oma kommentaari ka U12 vanuseklassi võitnud Roosi Gansen.
https://jarvateataja.postimees.ee/7082200/koolinoorte-sugiskross-pani-kangrumael-maa-mudisema

 

Meie kool pidas spordinädalat üheaegselt koos 42 riigi ja üle 13 miljoni inimesega, et kutsuda üles rohkem liikuma ja tervislikumalt elama.
Kahe nädala jooksul osalesid meie kooli õpilased Järvamaa koolinoorte kergejõustikuvõistlusel ja jalgpallivõistlustel ning  Heategevuslikul teatejooksul koos Saskia Alusaluga. Õpiti mitmel päeval rulluisutamist Laura Alliku juhendamisel ja tehti erinevaid põnevaid tegevusi õues. Vahetundides oli võimla avatud erinevateks tegevusteks - võrkpall, korvpall, sulgpall, saalihoki, täpsusvisked, ämbrijooks ja muud arendavad mängud.
Spordinädal lõpetati tantsides, kus võimla oli täis noori, kes tahavad liikuda.
Tänu uutele võimalustele on meie noored veel liikuvamad kui enne!

 

 

16. septembril toimusid Türi linna staadionil kergejõustiku 4-võistlused, millest võttis osa 12 Järvamaa kooli.
Tüdrukud U12 vanuseklassis võistles 50 noort, kelle seast võitis Mari Roosme 6. koha, Roosi Gansen 8. koha, Kadi Puu 11 .koha, Lisanna Tammoja 29. koha ja Gerttu Vau 42.koha. Koolide arvestuse võitsid nad kolmanda koha.
Tüdrukud U14 vanuseklassis võistles 49 noort, kelle seas võitis II koha Katriin Kivi, III koha Iris Maria Kass, 5.koha Aleksia Sivtšik, 11. koha Kristiina Theresa Miller.
Koolide arvestuses võitsid nad esimese koha.

 

Karolin Surval õnnestus suvel Eesti meistrivõistlustelt võita 2 pronksmedalit.
12.07.2020 Lähtes toimunud Eesti Meistrivõistlustel olümpiakrossis ja 30.08.2020 Antslas toimunud Eesti meistrivõistlustel teatekrossis.

 

29. jaanuaril toimus "Tähelepanu, Start!"  alagrupi esimene võistlus. Alagrupis võistles 7 kooli.
Esimese võistluse võitis meie kooli võistkond:
Dene-Ly Lepiste  1A
Anna Liisa Aren  2A
Viktoria Plakk   2C
Steven Iljin     1B
Enry Vahtre      2c
Oskar Villems    2A
Mari Roosme      3B
Mirtel Linnukütt 3C
Mirjam Linnukütt 3C
Reigo Isakar     3B
Revo Marten Ojand   3B
Richard Jukk     3A
Roosi Gansen     4A
Kadi Puu         4C
Steven Marti Lillipuu 4B
Kiur Pindmaa     4C
Robert Zinovjev  4C
Kristiina Theresa Miller 5B
Berit Biene      5B
Vallo Marten Lillipuu  5B
Marten Kaljur    5B
Sten-Eric Schüts 5B
Juhendajad õpetaja Merle Vantsi ja Reine Reiska

 

Laupäval 12. oktoobril toimusid Suure-Jaanis Eesti Höövelliist Eesti Meistrivõistlused Cyclo-Crossis.
8.a klassi õpilasel Karolin Surval õnnestus vanuseklassis N14 kaitsta meistritiitlit ja tuli teist aastat järjest Eesti meistriks.

 

Neljapäeval, 12.septembril toimusid Türi linnastaadionil tuletõrjespordi mängud.

Neljandate klasside koondvõistkond saavutas 31 võistkonna konkurentsis 11. koha.
Võistkonda kuulusid: Roosi Gansen 4A, Steven Marti Lillipuu 4B, Serena Miljan 4C, Kadi Puu 4C, Lisanna Tammoja 4C, Kiur Pindmaa, Juhan Põllu ja Robert Zinovjev 4C.
Võistkonda juhendas õp. Saida Saharov.

Kaheksandate  klasside võistkondi oli Türile saabunud 23 ja meie kooli võistkond saavutas 7. koha.
Võistkonda kuulusid: Hannah Kaljur 8A, Karolin Surva 8A, Marcus Pajumaa 8A, Kameron Pukka 8A, Robin Avamere 8B ja Reiko Pardel 8B.
Juhendaja õp. Merle Vantsi.

27.06.19 ja 29.06.19 selgitati Viljandis Eesti meistrid nii eraldistardis kui grupisõidus vanuserühmale N14, Türi Põhikooli 8a klassi õpilasel Karolin Surval õnnestus seal teha kuldne duubel ja võita mõlemad sõidud ehk tulla 2 kordseks Eesti meistriks.
20.07.19 toimusid Võrus Kütiorus Eesti meistrivõistlused maastikurattakrossis, vaatamata raskele rajale ja meeletule palavusele õnnestus Karolinil seal võita pronksmedal vanuseklassis N14.

 

Järvamaa koolide algklasside murdmaajooksu Karikavõistlused.
 1. koht meie kooli 1.võistkond
Võistkonda kuulusid:
Annaliisa Aren                       1A
Enry Vahtre                           1C
Marianne Veeberg                  2C
Gregor Kukk                          2B
Kadi Puu                                3C
Steven Marti Lillipuu             3B
Aleksandra Renke                  4A
Kardo Kallas                          4A
Maribel Valge                        5B
Oskar Männa                          5B

4. koht meie kooli 2.võistkond
Roosi Põllu                             1C
Oskar Villems                        1A
Mari Roosme                          2B
Sander Ojasaar                       2C
Serena Miljan                         3C
Remo Võip                             3C
Eliise Veiemann                     4A
Ove Markus Kasemägi           4C
Katriin Kivi                            5C
Romet Raude                         5C

Võistlejad valmistasid ette Merle Vantsi, Saida Saharov, Veiko Valang, Villi Vantsi ja Reine Reiska.

Eesti Jalgratturite Liit korraldatud 2019.a Eesti Meistrivõistlustel, mis viidi läbi kolme etapilise sarjana vanuseklassile N14,
 saavutas Karolin Surva  (7.a klass)  3 etapivõitu ja võitis Eesti meistritiitli (kuldmedali).

 

9. veebruaril toimunud Elvas 25. Eesti Meistrivõistlustel jalgratturite talikrossi vanuseklassis N 14 võitis kuldmedali ja tuli Eesti meistriks Karolin Surva, kes esindab CFC spordiklubi.

 

30. jaanuaril toimunud EKSL "Tähelepanu, Start!" alagrupivõistlustel saavutas meie kooli võistkond 1. koha.
Võistkonda kuulusid:
Mairold Heinsoo  2A
Mari Roosme     2B
Reigo Isakar      2B
Andres Valge     2B
Mirtel Linnukütt  2C
Mirjam Linnukütt  2C
Roosi Gansen     3A
Steven Marti Lillipuu  3B
Kadi Puu  3C
Serena Miljan   3C
Kiur Pindmaa   3C
Oliver Kajakas  4A
Kristiina Theresa Miller  4B
Elis Eidemiller    4B
Roosmarii Villems 4B
Aksel Kukk  4B
Hendrik Saadov    4B
Randar Ehasalu  5A
Maribel Valge    5B
Romet Raude   5B
Katriin Kivi    5C
Karoli Koska  5C
Juhendajad õpetaja Reine Reiska ja Merle Vantsi

 

2024

Järvamaa TV 10 Olümpiastarti kolmas etapp sai lõpu, kui aladeks oli kaugushüpe, pallivise, kettaheide ja pikamaajooks.
Poiste vanemas vanuseklassis võitis palliviske kindlalt Reigo Isakar ja kettageites oli ta teine.

Tüdrukute seas paistis silma Mari Roosme, kes võidutses palliviskes ning kaugushüppes ja kettaheites oli teine. Lisaks jooksis ta 600m jooksus välja kolmanda koha ja kindla alavõidu võttis hoopis Marina Jasson. Viktoria Plakk võitis palliviskes kolmanda koha. Vanematest tüdrukutest tegid tublid sooritused ka Joanna Kaaret, Keilin Kägu, Deivi Sinivee ja Kertu Randva.

Nooremas vanuseklassis võidutses Marten Toomela kaugushüppes ja 1000m jookus. Aadi Kukk võitis teised kohad kettaheites, 1000m jooksus ja kaugushüppes. Maik Pärnsalu võitis palliviske ja oli kettaheites kolmas. Kolmandad kohad võitsid Aksel Gansen 1000m jooksus ja Mairo Kõnnusaar nii kaugushüppes kui ka palliviskes. Remo Kald vormistas teise koha palliviskes. Tublid oli ka Arion Ammer ja Mikk Markus Kaljur.
Neidude seas olid meil stardis 2-4 aastat nooremad neiud, kes olid tugevateks konkurentideks ja tegid mitmeid isiklikke rekordeid. Esikolmikusse jõudis Laura Päär, kes võitis 600m jooksus teise koha. Väga head tulemused tegid ka Kädili Jõesuu, Gertrud Piirma, Marleen Isakar, Eliise Galka, Merili Lain, Brenda-Maria Männik, Teili Gritšenko, Jenny Peterson ja Krettel Ehamäe.

25.mail toimub Tallinna Kadrioru staadionil vabariiklik TV 10 Olümpiastarti neljas etapp, kus aladeks on pallivise, kettaheide ja pikamaajooksud.

 
16. aprillil toimusid Paides Vallimäel Järvamaa koolinoorte murdmaajooksu võistlused. Meie koolist osales kokku 77 jooksjat. Kuue parema hulka, keda autasustati, jõudsid meie koolist 18 õpilast, kuid medalid riputati kaela üheksale. 
- U10 võistlusklassis võitis tüdrukute arvestuses meistritiitli Teili Gritšenko, teine oli Elis Sepp ja neljas Brenda Maria Männik.
- U12 võistlusklassis võitis tüdrukute arvestuses meistritiitli Laura Päär, teine oli Mia Sillasoo ja viies Kädili Jõesuu. Poistest jäid 4.-5. kohta jagama Remo Kald ja Noel-Henry Uuk.
- U14  klassis võitis teise koha Roosi Põllu. Poistest saavutas teise koha Marten toomela, neljas oli Christofer Valang, viies Aksel Gansen ja kuues Aadi Kukk. 
- U16 klassis võitis meistritiitli Kadi Puu, kolmas oli Marina Jasson ja kuues Mari Roosme. 
- Gümnaasiumi poistega pidid rinda pistma aga üheksanda klassi poisid, kui Hendrik Saadov oli kuues 1000m jooksus ja Sten Eric Schüts oli 2000m jooksus kolmas. 
 
Kooli esindasid suurepäraselt ka kõik teised õpilased. Suured tänud teile Teili Gritšenko, Elis Sepp, Brenda Maria Männik, Liisa Vahtra, Jete Paavel, Saara Soesepp, Helene Marie Pärenson, Heleri Välimäe, Eliise Galka, Meribel Rootsma, Keisy Kiik, Merili Lain, Jenny Peterson, Ketlin Pipar, Greg Timberg, Kerdo Ruul, Rasmus Teppo, Kren kiik, Roland Takk, Kristofer Schmidt, Eduard Johannes Pärenson, Kren Kald, Jarek Köhler, Karel Valdur, Gregor Plakk, Martin Iljin, Mikkor Võtti, Martin Kotselainen, Laura Päär, Mia Sillasoo, Kädili Jõesuu, Maribel Puidet, Emma Martjak, Lisanna Rand, Merit Metsalu, Aleksandra Eslas, Indra Ruul, Gertrud Piirma, Jete-Lee Kaldberg, Lysandra Rak, Sofia Remmelg, Kertrud Teksler, Õnneliis Mäits, Remo Kald, Noel-Henry Uuk, Roberts Pacevics, Marcus Mägi, Robin Tabun, Airon Ammer, Endrico Peterson, Andero Kuutok, Brennan Brauer, Renno Lattik, Sergo Välimäe, Henry Juss, Kairo Runtal, Fred Valten, Lukas Timberg, Roosi Põllu, Viktoria Plakk, Keiti Toom, Adeline Pärna, Marten Toomela, Christofer Valang, Aksel Gansen, Aadi Kukk, Steven Iljin, Hardi Arulepp, Jürgen Surva, Kennerth Sanglepp, Oliver Jüris, Kadi Puu, Marina Jasson, Mari Roosme, heili Alljärv, Hendrik Saadov, Marten Kaljur, Sten Eric Schüts.
Aitäh ka meie saatemeeskonnale, kes toimetasid lapsed turvaliselt Paidesse ja tagasi kolme erineva liinibussiga. Aitäh Evelin Metsis, Ülle Reiljan, Monika Vigand, Helen Bergman ja Viljar Pennert. 
20.veebruaril, toimusid Järvamaa koolinoorte suusatamise meistrivõistlused Türi Tolli suusarajal. 
U16 klassis võitis kuldmedali Kadi Puu, kes näitas kergejõustiklasena ka suusatajatele taldu ega jätnud juhuse hooleks midagi.
U14 klassis võitis kolmanda koha Adeele Kontus ja
U12 klassis kolmanda koha Christofer Valang
Türi Põhikooli esindasid väga tublilt ka Keilin Kägu, Oliver Poopuu, Oliver Jüris, Jürgen Surva, Karl Märten Aren, Eduard Johannes Pärenson, Helene Marie Pärenson, Teili Gritšenko ja Liisa Lota Kasemägi.

19. veebruaril toimus Tartu Ülikooli spordihoones 1-3. klasside vabariiklik Pallilahingu finaalvõistlus, kuhu pääses Järvamaa piirkonna võitjana ka Türi Põhikooli tüdrukute võistkond. Türi võistkond sai kaks võitu ja kolm kaotust ja 15 võistkonna seas 10. koha. Väga kahju, et nii tähtsa võistluse kuupäev anti teada vaid 5 päeva enne selle toimumist ja seega jäi harjutamise aega väga napiks. Mängud kaotati väga napilt ja 3 geimi kõige napimalt 14:15, eelkõige kehvema kokkumängu tõttu. Kokkuvõttes oli siiski tore ja põnev reis ning saadi hea võistluskogemus. Tsiteerides klassikuid: kaotustest õpitakse rohkem kui võitudest.
Võistkonnas mängisid:
1. Emma Martjak 3A
2. Gertrud Piirma 3A
3. Kädili Jõesuu 3A
4. Laura Päär 3A
5. Marleen Isakar 3A
6. Emmeliine Maria Kass 3B
7. Maribel Puidet 3C
8. Sandra Tepner 3C

27. jaanuaril toimus Tallinna Lasnamäe kergejõustikuhallis TV 10 Olümpiastarti teine etapp.
Kohal oli 342 noort lausa üheksakümnest erinevast koolist. Meie kool oli väljas üheteistkümne õpilasega.
Parima koha saavutas poiste nooremas klassis Mairo Kõnnusaar, kes pääses B finaali ja lõpetas 12 kohaga.
Väga hea soorituse tegi tõkkejooksus ka Marten Toomela, kes jooksis tõkked väga ühtlaselt kolme sammuga.
Teivashüppes, mis on väga keerukas ala, hoolitsesid kooli parimate punktide eest Aadi Kukk ja Mairo Kõnnusaar.
Vanema vanuseklassi poistest olid väljas Kendrik Tamjärv ja Revo Marten Ojand. Kord tegi üks parema tulemuse ja kord jälle teine. Olgugi, et trennis poisid ei käi, siis andsid nad oma osalemisega suure panuse kooli ûldarvestuse punktidele.

Vanemas vanuseklassis hoolitsesid heade tulemuste eest Mari Roosme ja Lysandra Kaugeranna. Mõlemad neiud olid tublid ja jooksid tõkkeid väga hästi.
Nooremas vanuseklassis võistlesid omaealistest kaks aastat nooremad neiud. Tõkkejooksus tegid oma esimese elektriajaga jooksu Laura Päär ja Kädili Jõesuu ning kaugushüppes tegid tublid tulemused Emma Martjak ja Indra Ruul. Tüdrukud olid julged ja tegid head tulemused.
Sel korral me ühtegi nulli võistkondlikult ei saanud ning  liigume vastu kolmandale etapile, mis toimub juba märtsis.
Teleekraanilt võite etapi kokkuvõtet vaadata neljapäeval, 1.veebruaril, kell 18:45 ETV2 pealt.
 
2023
 
Järvamaa koolide 7. - 9. klasside jalgpalli karikavõistlustel osales 7 kooli.
Võitjana väljus konkurentsist meie kooli võistkond, kus mängisid
Marten Kaljur, Kardo Kallas, Oliver Kajakas, Aksel Kukk, Carlis Rak, Hendrik Saadov, Sten-Eric Schüts, Steven Marti Lillipuu ja Ivan Tafii.

20. septembril, toimus Türi linnastaadionil Järvamaa kergejõustiku 4-võistlus.
Meie kooli esindas 34 noort, kes tegid suurepäraseid tulemusi. Ilmateade lubas väga halba ilma, kuid õnneks jäi hullem tulemata. Võistlusklasse oli neli ja igas klassis ligi 50 sportlast.
Nooremate poiste vanuseklassis, kes olid kuni 2012a. sündinud, saavutasid meie poisid võistkondliku ülivõimsa võidu ja ka teine koht kuulus meie poistele. Individuaalselt olid selles vanuseklassis kolm parimat:
I koht Mairo Kõnnusaar
II koht Marten Toomela
III koht Aadi Kukk

Viiekümne sportlase seas olid meie poisid kõik esmeses pooles ja enamik neist lausa esimese kahetesitkümne seas. Üldarvestuses aitasid võistkondlikult esimese ja teise koha koolile võita Mairo Kõnnusaar, Marten Toomela, Aadi Kukk, Steven Iljin (6.koht), Remo Kald (10.koht), Hardi Arulepp (11.koht), Romet Koor (12.koht), Christofer Valang (17.koht), Noel Henry Uuk (22.koht) ja Armin Tatrik (26.koht).
Nooremate tüdrukute vanuseklassis, kus võistlesid samuti kuni 2012a. sündinud noored, oli võistlemas nelikümmend üks tüdrukut. Sel aastal olid meie kooli poolt sardis ka 2.-3. klasside õpilased, et vanematega end proovile panna. Tõestasid nad end suurepäraselt, sest tulemused ja kohad olid väga head. Üldarvestuses võideti nii teine koht, kui ka neljas koht. Esikolmikusse me küll ei pääsenud, aga meeskondlikult tegime väga head ja ühtlased tulemused. Parima koha saavutas Melissa Seppi (9.koht), aga väga tublid olid ka Indra Ruul (10.koht), Laura Päär (12.koht), Mia Sillasoo (13.koht), Kädili Jõesuu (17.koht), Teili Gritšenko (18.koht), Emma Martjak (21.koht), Iris Leonora Hosman (24.koht), Gerda Härm (28.koht) ja Sofia Remmelg (31.koht). Enamik neiudest saavad ka järgmisel ja ülejärgmisel aastal samas vanuseklassis võistelda.
Vanemate tüdrukute arvestuses (2010-2011) tegid neiud taas kolmikvõidu, kui individaalselt kuulutati võitjaks Mari Roosme, teine koht kuulus Lysandra Kaugerannale ja kolmas oli Marina Jasson. Suurepärane tulemus tüdrukute poolt, kui neil oli 43 konkurenti. Tüdrukud võitsid üldarvestuses võistkondlikult esimese ja neljanda koha. Võistkonda kuulusid Mari Roosme, Lysandra Kaugeranna, Marina Jasson, Dene-Ly Lepiste (14.koht), Viktoria Plakk (18.koht), Joanna Kaaret (17.koht), Adeele Kontus (19.koht) ja Keilin Kägu (28.koht).
Vanemate poiste arvestuses võitis individuaalselt teise koha Mairold Heinsoo ja võistkondlikult võitsid meie poisid taas esimese koha. Võistkonda kuulusid Mairold Heinsoo, Revo Marten Ojand (6.koht), Reigo Isakar (12.koht), Kendrik Tamjärv (13.koht), Kenneth Seppi (15.koht) ja Enry Vahtre (27.koht).
Kohtunikena toetasid noori Kadi, Kusti, Marta, Serena ja Rannet. Juba täna õhtul ootab ees 4.-9.klasse Madisepäeva jooks ja homme on nad Piades Heategevuslikul Mesikäpa teatejooksul.

 6.juunil toimus hooaja viimane maakondlik TV 10 Olümpiastarti võistlus, kus kavas olid mitmevõistlused. Noortel oli tõsiselt raske päev, sest muidu jagatakse mitmevõistluse alad kahele päevale. Türi Põhikooli esindas vôistlustel 21 noorsportlast. Poiste vanemas vanuseklassis võitis 9 ala kokkuvõttes Steven Marti Lillipuu kindla esikoha ning Kiur Pindmaa oli viies ja Oskar Villems kuues. Kui Steven on aastaid harjutanud neid alasid ja teadis täpselt kuidas mida teha, siis Kiurile piisas tunnist ajast ja selgeks said lisaks kõrgushüppele, tõkkejooksule ja kettaheitele ka keeruline teivashüpe. Uskumatult kiire õppija. Tüdrukute vanemas klassis pandi end proovile 8 spordiala kokkuvõttes, kus Kadi Puu võitis tänu heale 600m jooksule teise koha ja vigastustega võidelnud Roosi Gansen oli neljas. Väga hästi võistlesid lõpuni ka Mari Roosme, Lysandra Kaugeranna, Lee Vaarmari, Anni-Adele Eidemiller ja Eliise Aus. Nooremate tüdrukute võistlusklassis osaleti 6-võistluses, kus kindel esikoht kuulus Annaliisa Arenile. Kolmanda koha karika võitis Roosi Põllu ja neljanda koha karikas läks Joanna Kaaretile. Tugeva võistluse tegid ka Keilin Kägu, Viktoria Plakk ja Deivi Sinivee. Nooremate poiste klassis tegi võidutulemuse 9-võistluses Mairo Kõnnusaar, kes ei jätnud teistele poistele mingit võimalust esikohale saada. Kolmanda koha võitis Kendrik Tamjärv, kes mitmeid alasi esmakordst tehes sooritas head tulemused. Väga tublid olid veel Samuel Lina, Laurits Nummert ja Aksel Gansen, kes samuti esmakordselt erinevaid kergejõustikualasid sooritasid. TV10 Olümpiastarti vabariiklik finaal toimub juba 13.-14.juunil Võrus. Kahel päeval on võistlustules Annaliisa Aren, Joanna Kaaret, Mairo Kõnnusaar, Kendrik Tamjärv, Kadi Puu, Roosi Gansen, Steven Marti Lillipuu ja Kiur Pindmaa. Pöidlad pihku.

Meie tublid sportlased esindasid 30. mail kooli Järvamaa koolinoorte meistrivõistlustel kergejõustikus. Tulemused: TU14 60m 1. Lysandra Kaugeranna 3. Anni-Adele Eidemiller. Kaugushüpe 6. Mari Roosme. Kõrgushüpe 1. Lysandra Kaugeranna 3. Lee Vaarmari. Pallivise 1. Mari Roosme 3. Dene-Ly Lepiste 6. Lysandra Kaugeranna. Kettaheide 1. Mari Roosme. Kuulitõuge 1. Lee Vaarmari 3. Lysandra Kaugeranna. 600m 1. Anni-Adeele Eidemiller 2. Marina Jasson PU14 60m 1. Mairold Heinsoo 6. Mairo Kõnnusaar. Pallivise 1. Reigo Isakar 2. Mairo Kõnnusaar 3. Maik Pärnsalu. Kettaheide 3. Reigo Isakar. Kuulitõuge 5. Reigo Isakar. 1000m 2. Kenneth Seppi 5. Marten Toomela. TU16 100m 1. Kadi Puu. Kaugushüpe 5. Kadi Puu. Kettaheide 1. Elisabeth Aluoja. Kuulitõuge 4. Elisabeth Aluoja 6. Mia-Joanna Nauts. 800m 1. Kadi Puu 6. Roosmarii Villems. PU16 100m 1. Kardo Kallas 2. Steven Marti Lillipuu 4. Marten Kaljur 6. Hendrik Saadov. Kaugushüpe 1. Marten Kaljur 3. Steven Marti Lillipuu. Kõrgushüpe 2. Steven Marti Lillipuu 5. Marten Kaljur. Odavise 5. Steven Marti Lillipuu 6. Kusti Leemet. Kettaheide 5. Steven Marti Lillipuum 6. Reigo Jaagumann. Kuulitõuge 6. Reigo Jaagumann. 1500m 1. Kardo Kallas. TU18 100m 3. Aleksia Sivtšik Odavise 4. Aleksia Sivtšik. PU18 4. Oskar Männa 1500m 1. Oskar Männa

TV 10 Olümpiastarti 52. hooaeg jätkus neljanda etapiga 28. mail. Kadrioru staadionil toimunud etapil oli osalems üle 400 noore 83 koolist, kes panevad oma võimed proovile palliviskes, kettaheites, ning 600 ja 1000 m jooksus. Ilm oli küll ilus, kuid väga tuuline ning oli parajaks katsumuseks kettaheites, kui nii mõnigi pidi leppima nulliga. Türi Põhikooli esindas 13 noorsportlast, kes tegid peaaegu igal alal isiklikud rekordid. Parima tulemuse tegi nooremate poiste arvestuses Mairo Kõnnusaar, kes võitis uue isikliku rekordiga 51.45m kolmanda koha. Kadi Puu võitis kindlalt enda jooksu ja üldarvestuses jooksis ta välja suurepärase uue isikliku rekordi 1.43.91 ja tasuks tugev neljas koht vabariigis. Vanemas vanuseklassis võistlesid tüdrukute arvestuses Mari Roosme, Heili Alljärv, Kadi Puu ja Lisanna Tammoja. Isikliku rekordi tegi Mari Roosme palliviskes ja kettaheites andis endast tuulisel väljakul parima. Heili tegi suurepärase 600m jooksu ja Lisanna viskas palliviskes oma tulemuse kenasti ära. Poistest olid stardis vanemas klassis Steven Marti Lillipuu ja Reigo Isakar. Reigo tõi koolile parimad punktid kettaheites, kuid Steven pidas tuulega tõsiseid lahinguid ja tulemust kahjuks kirja ei saanudki. Palliviskes tegid oma tulemuse ära nii Steven kui ka Reigo. Nooremas klassis tegi lisaks Mairole väga tubli tulemuse ka Maik Pärnsalu, kes oleks oma maakonnas tehtud tulemusega kuue parema poisi seas, kuid pidi sel korral leppima, et on Eestis 12 palliviskaja. Kettaheites tegid mõlemad poisid samuti väga head tulemused. 1000m jooksus olid stardis Marten Toomela ja Christofer Valang, kes mõlemad jooksid välja tugevad isiklikud rekordid. Nooremate tüdrukute arvestuses tegid Deivi Sinivee ja Viktoria Plakk palliviskes isiklikud rekordid. 600m jooksus tegid aga väga hea jooksu Keilin Kägu ja Viktoria Plakk. Eriauhinna võitis omale Keilin Kägu. Iga võistleja pingutust oli näha ja koolile olid need väga olulised punktid. Nüüdseks on selgunud, et tõusime koha võrra kõrgemale ja osaleme ka vabariiklikus finaalis, mis toimub 13.-14.juunil Võrus, kui kavas on mitmevõistlused.

19.mail toimusid Järvamaa koolinoorte algklasside murdmaajokksu teatevõistlused.
Türi Põhikool oli väljas kahe võistkonnaga, kes tõid esimese ja teise koha meile.
Esikoha võitsid Teili Gritšenko, Eduard Johannes Pärenson, Laura Päär, Noel-Henry Uuk, Jete Lee Kalberg, Marten Toomela, Melissa Seppi, Kendrik Tamjärv, Roosi Põllu ja Enry Vahtre.
Teine koht kuulus Elise Seppi, Endrico Peterson, Cindy Kondas, Germo Kopolovets, Anete Toom, Romet Koor, Dene-Ly Lepiste, Christofer Valang, Annaliisa Aren ja Gregor Kukk.
Türi Põhikoolile järgesid Paide kooli jooksjad, kes võitsid kolmanda koha.

16.mail toimusid Türi linnastaadionil Järvamaa TV 10 Olümpiastarti võistlused, kus olid kavas pallivise, kettaheide, kaugushüpe ja pikamaajooksud. Poiste vanemas vanuseklassis pääses auhinnalisele kohale kõigis neljas alals Steven Marti Lillipuu, kes võitis kettaheites ja kaugushüppes esimesed kohad, 1000m jooksus oli ta teine ja palliviskes kolmas. Samas vanuseklassis võitis palliviskes esimese koha Reigo Isakar. Kettaheites tegi kaasa ka Andre Eensoo, kes lõpetas 5.kohaga. Sama vanuseklassi tüdrukutest võitis kaugushüppes ja 600m jooksus kindlad esikohad Kadi Puu. Roosi Gansen võitis kaugushüppes ja 600m jooksus teised kohad ning kettaheites oli ta kolmas. Auhinnalisele kolmandale kohale tuli kahel korral ka Heili Alljärv, kui tegi head kolmanda koha väärilised tulemused 600m jooksus ja palliviskes. Lisanna Tammoja võitis palliviskes teise koha. Selles vanuseklassis tegid tublid tulemused võistlustel ka Kaisa Kukk ja Laurete Männimets.

Nooremas vanuseklassis võitis palliviskes esikoha Maik Pärnsalu ja teine oli Mairo Kõnnusaar. 1000m jooksus võitis kolmanda koha Christofer Valang. Suurepärase võistluse tegi ka Remo kald, kes endast kaks aastat vanematega palliviskes saavutas 4.koha ja kaotas kolmandale kohale vaid 40cm'ga. Tublid olid ka Devon Sillasoo, Arion Ammer ja Noel Henry Uuk. Tüdrukutest võitis kaugushüppes ja 600m jooksus Annaliisa Aren ning palliviskes oli ta teine. Roosi Põllu jooksis end 600m jooksus teiseks ja kaugushüppes hüppas kolmandaks. Auhinnalise koha võitis ka Viktoria Plakk, kes võitis palliviskes kolmanda koha. Väga tublid olid ka Türi Põhikooli esindanud noored sportlased, kellel on veel mitmeid aastaid aega selles vanuseklassis end proovile panna - Mia Sillasoo, Marleen Isakar ja Teili Gritšenko.

Lisaks TV 10 Olümpiastarti võistlusele olid võistlustel ka meie jalgpallurid, kui tublimad liikusid otse ühelt võistluselt teisele, et pidada maha mängud oma vanuseklassi I liigas.

Vabariiklik etapp toimub juba 28.mail, kui sportlased sõidavad Tallinna Kadrioru staadionile, et võistelda palliviskes, kettaheites ja pikamaajooksus. Samal päeval on ka Järvamaa Laulu- ja tantsupidu ning püüame õpilasi sõbralikult jagada igasse valdkonda.

 

11. mail toimusid Aravetele Järvamaa koolinoorte discgolfi meistrivõistlused. Noorim vanuseklass oli 6.-9.kl, kuid Türi Põhikoolis on osavaid mängijaid ka nooremate hulgas ja nii osales võistlustel meie poole ka teise ja kolmanda klassi õpilasi.

Tüdrukute arvestuses võitis Lisanna Tammoja kuldmedali, Kadi Puu hõbemedali ja Heili Alljärv pronksmedali. Väga tublid olid ka Mia Joanna Nauts ja Marleen Isakar. Poisid mängisid samuti suurepäraseid mänge ja meie kooli parima tulemuse tegi kolmanda klassi õpilane Remo Kald, kes lõpetas üheksandate klasside arvestuses kuuenda kohaga. Osad meie õpilastest olid rohkem mänginud ja teised jälle vähem. Tunnustaksin nii noori, kes olid valmis võistlema vanematega, kui ka üheksandike, kes tulid proovima uut ja huvitavat ala ning esindasid oma kooli. Nii mõnigi sai teada, mis mäng see discgolf tegelikult on ja ega see nii lihtne polegi. Suurepärased tulemused tegid ka Marten Toomela, Kristajn Tobias Nurk, Oliver Kajakas, Henry Juss, Romet Luik ja Reigo Isakar.

9. mail toimusid Paides Järvamaa koolinoorte meistrivõistlused valikorienteerumises. Punktid olid paisatud üle terve Paide linna ja iga osaleja sai valida omale sobiva suuna.

Kuni 5 klassi arvestuses võitis tüdrukute arvestuses esimese koha Annaliisa Aren, kes leidis 11 kontrollpunkti. Poiste arvestuses oli nobedaim Hardi Arulepp, kes kogus samuti 11 kontrollpunkti. Teine koht kuulus Henri Veebergile 10 KP'i ja kolmas oli Christofer Valang 10 KP'i. Türi Põhikooli esindasid võistlustel veel Karl Märten Aren (4.koht), Oliver Poopuu (5.koht), Keilin Kägu (5.koht), Oliver Jüris (6.koht), Keiti Toom, Karoliine Leemet, Roosi Põllu, Viktoria Plakk, Melissa Toome, Deivi Sinivee, Mikk Markus Kaljur ja Kairo Runtal.

6-7 klassi arvestuses võitis tüdrukute arvestuses Heili Alljärv, kui leidis 13 kontrollpunkti ja kolmanda koha jagasid omavahel Mia Joanna Nauts ja Meilyn Valdmaa. . Väga tublid olid veel Grete Eisenberg ja Emily Polenok. Poiste arvestuses võitis kolmanda koha Mihkel Radala.

19. aprillil toimus Paide Vallimäel Järvamaa koolinoorte murdmaajooks. Enamik vanuseklasside võidud tulid Türi Põhikooli.
U12 vanuseklassi poistest võttis kindla võidu Marten Toomela ja kolmas koht kuulus Christofer Valangule ning Steven Iljin oli viies. Tublid jooksjad olid veel Kennerth Sanglepp (13.koht), Roberts Pasevice (21.koht), Hardi Arulepp (25.koht), Oliver Jüris (29.koht), Henry Juss (30.koht), Sergo Välimäe (35.koht). U12 tüdrukute arvestuse jõudis viiendana finišisse Melissa Seppi ja kuuendana Jete-Lee Kalberg. Hea jooksu tegid ka Laura Päär (10.koht), Heily Wagner (19.koht), Anete Toom (25.koht).

U14 klassis võitis tüdrukute arvestuses Annaliisa Aren, neljas oli Roosi Põllu ja  viies Marina Jasson. Head vastupidavust näitasid veel Lysandra kaugeranna (10.koht), Joanna Kaaret (11.koht), Adeele Kontus (14.koht), Keiti Toom (20.koht).

U16 klassis võitis tüdrukutest kindlalt Kadi Puu, viies oli Heili Alljärv, kuues Melinda Seppi ja üheksas Roosmarii Villems. Poiste arvestuses jõudis finišisse esimesena Kardo Kallas, neljas oli Hendrik Saadov  ja 11.koht kuulus Steven Marti Lillipuule.

U 18 klassi poistest oli püüdmatus kauguses Oskar Männa, kes krooniti murdmaajooksu meistriks ja kolmas koht kuulus Sten-Eric Schütsile. 
 

TV 10 vabariiklik III etapp

25. märtsil toimus Tartu Ülikooli Spordihoones TV 10 Olümpiastarti 52. hooaja III etapp. Osalemas oli maakondadest edasi saanud ligi 300 noorsportlast 74 koolist. Noored panid end seekord proovile kõrgushüppes, kuulitõukes, kaugushüppes ja teivashüppes.

Kui eelmiselt etapilt tulime tagasi esikohaga, siis ka sel etapil läks meil hästi, sest Steven Marti Lillipuu võitis vabariiklikul etapil kolmanda koha. Kõrgeim ületatud katse, 1,68m, näitas, et ta on võimeline mängeldes hüppama üle ka järgmise kõrguse, kuid kahjuks 1,71m peal hüpped sel korral ei õnnestunud. Tasuks siiski suurepärane kolmas koht. Steven näitas, et suudab võtta end kokku ka pingelistes olukordades ja sooritada häid tulemusi. Kuulitõuke lõpetas ta hea tulemuse ja 12.kohaga. 

Nooremate poiste vanuseklassis oli meil stardis kolm poissi. Kendrik Tamjärv ja Maik Pärnsalu tõukasid esmakordselt suuremal võistlusel kuuli. Kui proovide ajal lendas kuul lausa 10 meetri ligi, mis oleks viinud kaheksa parema hulka finaali, siis võistluskatsetel oli pinge sedavõrd suur, et poisid lõpetasid 24. ja 29.kohaga 64 võistleja arvestuses.

Kaugushüppes tegid väga tublid tulemused Mairo Kõnnusaar ja Kendrik Tamjärv, kes olid üksteisele parajad konkurendid ja hüppasid välja tulemused 4,11m ja 4,15m.
Vanema võistlusklassi tüdrukud olid tublid kõrgushüppes ja kaugushüppes. Mõlemad soovisid saada paremaid tulemusi, kuid spordis ei õnnestu alati nii nagu soovid. Harjutame ja areneme edasi ning püüame taas võistlustel veel paremaid tulemusi teha.

Koolidevahelist arvestust hetkel veel üleval pole, kuid 30.märtsil kell 16 on võimalik ETV vahendusel vôistlusest kokkuvõtet näha. Järgmine etapp juba 28. mail Tallinnas Kadrioru staadionil.
Foto: Türi Põhikooli, Laupa ja Imavere ühendvõistkonna võistlejad.

 

VÕRKPALL

Mei kooli õpilased olid võitmatud Järvamaa koolide arvestuses ja lunastasid omale pääsu nn poolfinaali, kus finaalmängudele saavad edasi igast regioonist kaks paremat. Poisid sõitsid Põltsamaale ja tüdrukud Tormasse miniliiga võrkpalli mängima.

Noored olid tublid, kuid kahjuks edasipääsu finaal nad ei lunastanud. Rõõm oli näha neidude arengut mäng mängu järel. Nende platsi tajumine, palli käsitlemine ja julgus arenesid silmnähtavalt. Tüdrukud lõpetasid neljanda kohaga ja poisid kolmanda kohaga. Kuna meie võistkondades olid pooled võistlejad 1-2 aastat nooremad, kui vastased siis hakkame juba uueks õppeaastaks harjutama, et ükskord ka ise finaalis mängida.
Tublid olid Dene-Ly Lepiste, Gerda Härm, Mari Roosme, Marina Jasson, Miamarii Villems, Devon Sillasoo, Mairo Kõnnusaar, Steven Iljin, Gustav Rännel,  Reigo Isakar ja Revo Marten Ojand.

 

SISEKERGEJÕUSTIK

16.märtsil toimusid E-Piima spordihoones Järvamaa koolinoorte sisekergejõustiku meistrivõistlused. Türi Põhikooli õpilased võitsid neilt võistlustelt 24 medalit ja lisaks U16 segateatevõistluse medalid.

TU14 klassis võitis Annaliisa Aren kuus medalit, kui teda tunnustati 50m tõkkejooksus ja 600m jooksus I kuldmedalitga, 50m jooksus, kõrgushüppes, topispalliviskes ja paigalt kaugushüppes hõbemedalitega. Samas vanuseklassis võistlesid väga tublilt ka Dario Kaugeranna ja Christofer Valang.

TU16 klassis võitis Roosi Gansen 50m jooksus, tõkkejooksus, topispalli viskes, paigalt kolmikhüppes ja 600m jooksus II kohad ehk viis hõbemedalit. Samas võistlusklassis tegi head tulemused Kadi Puu, kes võitis kõrgushüppes II koha, 50m jooksus, tõkkejooksus ja 600m jooksus III kohad. Tubli võistluse tegi ka Elisabeth Aluoja topispalliviskes ja lõpetas võistluse 9.kohaga.

PU16 klassi poistest oli kiireim 50m jooksus ja 800m jooksus Kardo Kallas, kes võitis kaks kuldmedalit. Steven Marti Lillipuule riputati kaela. neli medalit - tõkkejooksus ja kõrgushüppes I kohad, paigalt kolmikhüppes II koht ning 50m jooksus III koht. Marten Kaljur võttis paigalt kolmikhüppes I koha. Võistlusklassis võistlesid Hendrik Saadov, Reigo Jaagumann, Andre Eensoo.

PU18 klassis võitis Oskar Männa 800m jooksus I koha. Erinevaid alasid tegid kaasa ka Sten Eric Schüts ja Henri Schmidt. Tüdrukutest olid kohal Aleksia Sivtšik, Helena-Elis Pärenson, Ade Eensoo

Aleksia võitis tõkkejooksus II koha ja Helena-Elis topispalliviskes II koha.

Segateatejooksus võitsid U16 klassi noored kindla esikoha ajaga 57,7sek ja kuldmedalid riputati kaela Roosi Gansenile, Kadi Puule, Steven Marti Lillipuule ja Kardo Kallasele.

 

MEIE KOOLI SUUSATAJAD HÕIVASID SUUSARAJAD

14. märtsil toimusid Järvamaa koolinoorte suusatamise meistrivõistlused Türi Tolli suusarajal. Türi Põhikooli suusatajaid oli sel korral rajal kõige rohkem. Samas nii mõnigi suusataja saab samas vanuseklassis võistelda veel neli aastat.

U12 vanuseklassis tegi hea tulemuse Annaliisa Aren, kellele riputati kaela hõbemedal. Teda jäi kuldmedalist lahutama vaid 0,02 sekundit. Samas vanuseklassis võistlesid veel Melissa Seppi (6.koht), Keiti Toom (7.koht), Keilin Kägu (10.koht), Anete Toom (11.koht), Teili Gritšenko (12.koht), Helene Marie Pärenson (13.koht) ja Krettel Ehamäe (14.koht).

Samas vanuseklassis, kuid poiste arvestuses, oli Türi kiireim sõitja Christofer Valang, kes lõpetas neljanda kohaga. Jürgen Surva oli seitsmes ja Oliver Jüris kaheteistkümnes. Kõik need poisid saavad ka uuel aastal samas vanuseklassis sõita ja siis on kindlasti juba tulemused veelgi paremad. Poistest olid tublid ka Kairo Liige (13.koht), Oliver Poopuu (14.koht), Hardi Arulepp (15.koht), Marten Toomela (16.koht), Steven Iljin (17.koht), Rasmus Järv (18.koht), Mikk Markus Kaljur (19.koht), Eduard Johannes Pärenson (20.koht), Henry Juss (22.koht), Roberts Pasevice (23.koht), Johann Mattias Alusalu (25.koht), Endrico Peterson (26.koht), Kairo Runtal (27.koht).

U14 klassis võitis tüdrukute arvestuses hõbemedali Kadi Puu ja pronksmedali Marina Jasson. Poiste arvestuses oli Steven Marti Lillipuu neljas ja Mihkel Radala kaheksas.

Kõik osalejad on väga tublid. Vastupidavust nõudvatel aladel on alati keerulisem osaleda. Õpilasi juhendas võistlustel Liisa Gritšenko.

9.märtsil toimusid Järvamaa 4.-6.klasside miniliiga võrkpalli võistlused. Kohal oli 7 tüdrukute ja 6 poiste võistkonda üle Järvamaa. Olgu öeldud, et Türi Põhikool oli väljas kahe tüdrukute võistkonnaga. Kuidas meil siis läks? Loomulikult hästi. Poisid võitsid kõik mängud ja neile riputati kaela kuldmedalid. Võistkonnas mängisid Mairo Kõnnusaar, Steven Iljin, Devon Sillamaa, Revo Marten Ojand ja Reigo Isakar. Poiste arvestuses tunnistati parimaks mängijaks Mairo Kõnnusaar.
Sama kordasid ka tüdrukud, kui tüdrukute esimene võistkond võitis kõiki vastaseid ja vormistas omale pääsu vabatiiklikusse finaali. Võistkonnas mängisid Marina Jasson, Dene-Ly Lepiste, Gerda Härm, Eliisa Miadzieles ja Miamarii Villems. Järvamaa parimaks mängijaks tüdrukute seas tunnistati Gerda Härm. Teise võistkonna tüdrukud olid samuti suurepärased, sest ifa mänguga koguti uusi oskusi ja liikumine muutus aina paremaks. Viimases mängus said neiud juba tõeliselt nautida ja nende koostööd olid hea kõrvalt vaadata. Võistkonnas mängisid Deivi Sinivee, Lee Vaarmari, Marianne Veeberg, Kirke Renke, Loore Grit Tuula.
Suured kiidusõnad Ilmar Mõttusele, kes aitas õpilasi võistlusteks lisatreeningutega ette valmistada.

Õpilasi juhendasid võistlustele õpetaja Liisa Gritšenko ja Villi Vantsi. 

 

3. veebruaril toimunud vabariikliku spordimälumängu "Bumerang" maakonna finaalis saavutas meie kooli esimene võistkond esikoha.
Võistkonnas mänguisid Iris Maria Kass, Kiur Pindmaa, Tomi Välimäe, Oskar Männa
5.- 6. kohta jäid jagama meie teine võistkond, kus mängisid Hendrik Seera, Andreas Põllumäe, Siim Reimal, Orm Mattias Sieman.
Õpilasi juhendas Veiko Valang

2022

TV 10 Olümpiastarti 52. hooaja avavõistlus toimus 3.detsembril Võru Spordikeskuses. Kohal oli ligi 400 noort 93-st koolist. Tegemist oli esimese vabariikliku etapiga, kus osalesid maakondlike etappide parimad. 

Poiste vanemas vanuseklassis oli meie kooli ainukese võistlejana väljas Mairold Heinsoo, kes võitis oma eeljooksu ajaga 8,60 ja lõpetas 22. kohaga. Ilma temata oleks me saanud kahel alal nullid. Loodame, et siit algab ka tema treeningutel osalemine. Tüdrukute vanemas vanuseklassis tõukas kuulitõukes isikliku rekordi Mari Roosme (8,26m) ja tubli oli ka Roosi Gansen. 60m jooksus jooksid head tulemused  Kadi Puu (8,80sek) ja Lysandra Kaugeranna (8,97sek). 

Nooremas klassis kordas kõrgushüppes isiklikku rekordit Annaliisa Aren (1.25m) ja ei jäänud palju puudu ka järmise kõrguse ületamisest.  Väga tubli oli ka Joanna Kaaret. Päeva parima tulemuse tegi 60m jooksus Annaliisa Aren, kes sai viienda tulemusega A finaali ja lõpetas finaaljooksu uue isikliku rekordiga 8.90sek, mis andis talle sel korral üldarvestuses kuuenda koha. Tubli jooksu tegi ja esindas edukalt kooli ka Viktoria Plakk. Noorema vanuseklassi poisid suutsid taaskord üllatada. Kõrgushüppes suutis Marten Toomela ületada 1,20m ja väga vähe jäi puudu 1,25m ületamisest. Isikliku rekordi tegi ka Dario Kaugeranna, kes ületas kõrgushüppes 1,10m. 60m jooksus tegi oma tulemuse ära Marten Toomela, saades parimaks ajaks 9,32. Oma väga kiire ajaga üllatas aga Mairo Kõnnusaar, kes jooksis 60m distantsi ajaga 9,02. Jõudsime juba hõisata, kuid kahjuks pidi ta lõpetama B finaalist väljajäämisega vaid 0,001 sekundiga lõpetades 13.kohaga. 

Esimeselt etapilt tuli palju häid tulemusi ja rõõmustav oli see, et Türi Põhikoolist oli välja nii palju õpilasi. Täpsem koolide arvestus selgub lähipäevil, kuid esimest etappi saab vaadata ETV kanalilt neljapäeval, 8.detsembril, kell 16:30. Tasub vaadata, sest intervjuu oma tulemuse kohta annab ka meie Annaliisa Aren.

Noored, aitäh, et olete valmis kooli esindama ja end proovile panema. Suured tänud ka lapsevanematele, kes olid kohapeal toeks nii lastele, kui ka õpetajale. Aitäh Urmet Toomela ja Jaanus Kõnnusaar.  Koos jõuame alati rohkem!

9. novembril toimusid Järvamaa koolide saalihoki karikavõistlused. Tasavägised mängud tõid kolmele paremale võistkonnale "surnud ringi" ehk esikolmikus olevad võistkonnad said kõik kirja vaid ühe kaotuse. Löödud väravate vahega pidime tunnistama Väätsa ja Imavere paremust, kuigi mängus me Väätsat võitsime (4:2). Tulemuseks sel korral sportlik ebaõnn ja tubli kolmas koht. Parimaks Järvamaa mängijaks tunnistati Annaliisa Aren.
Võistkond mängis koosseisus Deivi Sinivee, Annaliisa Aren, Viktoria Plakk, Joanna Kaaret ja Roosi Põllu.

 
8.novembril toimus 3x3 korvpalli rahvaliiga festival Paides E-Piima spordihoones. Mänge oli jälgida ääretult põnev, sest iga mänguga arenesid noorte oskused, teadmised ja liikumine. Individuaalsetel aladel ei näe kunagi sellist kiiret arengut nagu meeskonna aladel.
Poisid võitsid kõik mängud oma alagrupis, kui alistasid kaks Paide võistkonda ja Kose Gümnaasiumi võistkonna. See tagas pääsu veerandfinaali. Kahjuks piisas seal vaid ühest napist kaotusest Laulasmaa koolile ja nad lõpetasid 5. kohaga. Võistkonnas mängisid Steven Marti Lillipuu, Simmo Matsina ja Reigo Jaagumann.
Tüdrukud osalesid kahe võistkonnaga. Nad õppisid iga mänguga ja said juurde rohkelt teadmisi ja oskuseid, mida ükski tavaline koolitund ei õpeta. Auhinnaks 4. ja 5. koht ning rõõmus meel. Väärtuslikuks auhinnaks oli lisaks see, et kaks tüdrukut liitusid korvpalli treeningutega ja mitte nii väärtuslik auhind oli üks kaunis kipsist käsi. Võistkonnas mängisid Roosi Gansen, Serena Miljan, Mari Roosme, Mirtel Linnukütt, Mirjam Linnukütt, Heili Alljärv ja Mia Joanna Nauts.
 
30.septembril toimus Järvamaa koolinoorte sügiskross Aravetel. Korralik looduslik maastik paneb igal aastal õpilased proovile ja annab võimaluse kiireimate selgitamiseks.
500m pikkusel distantsil olid kiireimad U12 vanuseklassi tüdrukud Annaliisa Aren I koht ja Roosi Põllu II koht.
Väga tublid olid ka Joanna Kaaret (4.koht), Viktoria Plakk (6.koht), Dene-Ly Lepiste (21.koht), Deivi Sinivee (22.koht), Lumili Laur (26.koht) ja Maria-Liisa Mättas (31.koht).
Sama vanuseklassi poistest oli kindel võitja nooruke Marten Toomela.
Tublid olid samas vanuseklassis Christofer Valang (12.koht), Martin Raudsepp (18.koht), Karl-Märten Aren (26.koht), Oliver Jüris (28.koht), Oliver Poopuu (29.koht). 
U14 vanuseklassis tegi võiduka jooksu Roosi Gansen (I koht), II koht kuulus Kadi Puule.
Hästi jooksid Kaisa Kukk (5.koht), Heili Alljärv (7.koht), Marianne Veeberg (9.koht), Mirtel Linnukütt (13.koht) ja Mirjam Linnukütt (15.koht).
Poistest oli samas vanuseklassist väljas vaid Revo Marten Ojand, kes saavutas 13.koha. 
U16 klassis kuulus kolmas koht Aleksia Sivtšikule ja neljas oli Roosmarii Villems.
Sama vanuseklassi poisid jooksid juba 1000m ja võitjana lõpetas Oskar Männa ning kolmas koht kuulus Kardo Kallasele.
Oma parima jooksu tegid ka Andreas Põllumäe (7.koht), Orm Mattias Siemann (9.koht), Vallo Marten Lillipuu (10.koht) ja Romet Raude (11.koht).
 
 
21. mail toimus Tallinna Kadrioru staadionil TV 10 Olümpiastarti 51. hooaja IV etapp. Seekordsel etapil võistlesid  noored palliviskes, kettaheites, 600 m ja 1000 m jooksus. Kokku on Tallinnas võistlemas 444 sportlast 88 koolist. Need on need tublid, kes on maakondlikes etappides paremaid tulemusi teinud ja päãsenud vabariiki edasi. Tallinna etapi avas kettaheite olümpiavõitja ja Eesti rekordimees Gerd Kanter. Noori sportlasi autasustasid epeevehklemise olümpiavõitja ja eelmise aasta parim naissportlane Katrina Lehis ning tänavu MM-il mänginud Eesti naiste jäähokikoondise kapten Kirke Kulla, kes koolitüdrukuna oli edukas ka kettaheites.
 
Mei kooli esindasid poiste nooremas vanuseklassis Revo Marten Ojand ja Reigo Isakar. Poisid ei osale kergejõustiku treeningutel ja seda suurem on nende noorte panus võistlustel tehnilisi alasid teha. Mõlemad poisid tegid isiklikud rekordid palliviskes. Reigo lõpetas võistluse 15.kohal ja  Revo Marten sai viiendana finaali tulemusega 51.61m, kahjuks finaalis ei suutnud ta tulemust parandada ja lõpetas 7.kohaga, mis on väga kõrge tulemus. Poisid tegid head tulemused ka kettaheites, kus Revo Marteni tulemuseks oli 21.81m ja Reigo tulemuseks 20.18m. Vôistluspäeva lõpetas Revo Marten  1000m jooksuga, kus ta tõi koolile tublid punktid. Samas vanuseklassis võistlesid tüdrukute arvestuses Lysandra Kaugeranna ja Annaliisa Aren, kes jooksid 600m head tulemused ning palliviskes viskas Lysandra isikliku rekordi 33.65m ja ka Annaliisa oli tubli. 
 
Vanemas vanuseklassis jooksis väga hea aja 600m jooksus Roosi Gansen, kes võitis oma jooksu ja võitles kuni lõpuni (1.58,31). Palliviskes ja kettaheites oli nii Roosi, kui Elisabeth Aluoja väga tublid. Kahjuks tuli Elisabethi parim katse proovikatsel, mis oleks võinud ta finaali viia ja võistlusvisked nii hästi välja ei tulnud. See näitab, et võimed on head ja edaspidi on kõik võimalik. Vanematest poistest tegid oma tulemused ära Steven Marti Lillipuu ja Reigo Jaagumann, kes tõid koolile head punktid. Palliviskes viskas Steven Marti isikliku rekordi 45,72m. 
 
Võistluspäev oli väga pikk, kuid noored pidasid hästi vastu. Mõned läksid veel hilisõhtul jalgpallivõistlustele Tallinnasse jalgpallureid platsile viima ja mängu vaatama. Meil on ägedad noored. Jääme ootama, kas Türi Põhikool saab 14.-15.juuni finaali. See selgub lähipäevil. 
 
Järvamaa TV 10 olümpiastarti võistlustel 17.mail tegid kooli esindades head tulemused:
Mari Roosme - I,  2 x II koht
Lysandra Kaugeranna - II, 2x III koht
Annaliisa Aren - I koht
Roosi Gansen - I, 2x II koht
Serena Miljan - III koht
Heili Alljärv - III koht
Reigo Isakar - II koht
Marten Kaljur - I koht
Steven Marti Lillipuu - 2x II, III koht
Reigo Jaagumann - I koht
 
 
20. mail toimusid maakondlikud algklasside murdmaajooksu teatevõistlused Koerus. Tegemist on võistlusega, kus esindatud peavad olema 1., 2., 3., 4. ja 5. klass ühe tüdruku ja ühe poisiga. Meie kool osales kahe võistkonnaga, sest tublisi jooksjaid on palju.
Esimene võistkond saavutas pika edumaaga kindla võidu ja teine võistkond oli kuues. Mõlemad võistkonnad olid väga tublid ja palju ei puudunud ka kolmandale kohale järele jõudmisest.
I võistkond jooksis koosseisus: Merit Metsalu, Arion Ammer, Aleksandra Eslas, Marten Toomela, Melissa Seppi, Kendrik Tammjärv, Roosi Põllu, Enry Vahtre, Heili Alljärv ja Kennet Seppi.
II võistkond jooksis koosseisus: Sofia Remmelg, Andero Kuutok, Jete-Lee Kalberg, Roberts Pacevice, Dene-Ly Lepiste, Steven iljin, Adeele Kontus, Martin Raudsepp, Lysandra Kaugeranna, Sander Ojasaar.
 
10. mail toimusid Türi Kõrgessaare metsas Järvamaa koolinoorte meistrivõistlused orienteerumises.
1.-5. klassi poistest näitas parimat kaardi tundmist Karl Märten Aren, kes läbis 8 kontrollpunkti.
3. koha võitis Oliver Jüris, kes läbis neli kontrollpunkti.
Tüdrukutest võitsid samas vanuseklassis hõbemedalid Mia Joanna Nauts  ja Heili Alljärv ning pronksmedal riputati kaela Melissa Toomele ja Deivi Siniveele.
8.-9. klasside tüdrukutest olid rajal kiireimad Mia Reet Raabe ja Hanna Arulepp, kes läbisid 12 punkti.
Hõbemedali sai 8 punkti läbimise eest Kirke Pindmaa.
 
Väga tublid orienteerujad olid veel: Karl Johan Alt, Christofer Valang, Henri Veeberg, Oliver Poopuu, Adeele Kontus, Keilin Kägu, Grete Eisenberg, Emily Polenok, Maria Jasson, Joanna Kaaret, Ade Eensoo, Karolin Oja, Lisette Sirel ja Helena-Elis Pärenson.

1.-3. klasside jalgpallivõistlusel saavutasid mei kooli poisid  I koha.
Poisse juhendas mängude ajal jalgpallitreener Rauno Kald.
Järvamaa parimad jalgpallurid on Marten Toomela, Henry Juss, Roberts Patcevice, Kennerth Sanglepp, Oliver Poopuu, Remo Kald, Steven Iljin ja Mairo Kõnnusaar.


Eesti Koolispordi Liidu DUMLE rahvastepalli võistlused 1.-3.kl.
Türi Põhikooli poiste võistkond saavutas 4.koha.
Võistkonda kuulusid: Steven Iljin, Maik Pärnsalu, Kendrik Tamjärv, Mairo Kõnnusaar, Evert Valdmaa, Armin Tatrik, Remo Kald ja Arti Tatrik.

 

9.aprillil toimusid Eesti karate meistrivõistlustel saavutasid meie õpilased suurepäraseid kohtasid.
U14 vanuseklassis võitis Simmo Matsina hõbemedali ja
Egert Vahtre pronksmedali.

Järvamaa koolinoorte miniliiga meistrivõistlustel  võrkpallis saavutasid meie kooli
noormehed I koha ja neiud II koha.
Tüdrukute juhendaja õpetaja Liisa Gritšenko ja poiste juhendaja õpetaja Villi Vantsi.

TV 10 olümpiastarti III vabariiklikul etapil osalesid väga tublilt Roosi Gansen, Steven Marti Lillipuu ja Reigo Jaagumann.
Steven Marti ja Roosi püstitasid isikliku rekordi kõrgushüppes.
Õpilaste juhendaja õpetaja Liisa Gritšenko.

Meie kooli õpilased käisid end proovile panemas Järvamaa koolinoorte 3x3 korvpallis. Poiste võistkond sai ühe võidu ja kaks kaotust ning lõpetas kaheksa tiimi seas 5.-6. kohaga.
Tüdrukute esimene võistkond oli viies ja teine võistkond neljas.
Võite ja kaotusi jagus kõigile. Kuna tegemist oli neljandate klasside õpilastega, siis enamik saavad mängida samas vanuseklassis ka uuel õppeaastal. See oli hea proovikivi ja arenemisvõimalus.
Võistkondadesse kuulusid: Melissa Toom, Viktoria Plakk, Kertu Rändva, Karolin Valk, Kateriina Kurvits, Laura Alissa Juhkam, Grete Elina Ulp, Eliise Aus, Martin Raudsepp, Kaur Ivanov, Enry Vahtre ja Evert Valdmaa.

4.-6. märtsil toimusid 14. Eestimaa talimängud Ida-Virumaal, kus Türi valda ja Järvamaad esindasid ka meie kooli õpilased ja õpetajad.

Maadlejatest oli stardis Emily Vislapu, kes võitis üle Eestilisel võistlusel kolmanda koha ning aitas Järvamaa naismaadlejad võistkonnana üldarvestuses samuti kolmandale kohale.

Ujujatest olid stardis õpetaja Merle Vantsi ja Oskar Männa.

Õpetaja Merle Vantsi võitis kolmanda koha 100m vabaltujumises ja
Oskar Männa saavutas erinevatel distantsidel 7., 8. ja 11. koha.

 

Järvamaa koolinoorte suusatamise meistrivõistlustel
U14 vanuseklassis tegi parima tulemuse Steven Marti Lillipuu, kes võitis oma vanuseklassis kuldmedali. Samas vanuseklassis võitis pronksmedali Melany Juss ja neljas oli Elisabet Liplap.
U12 vanuseklassis võitis Adeele Kontus hõbemedali. Suurepärased sõidud tegid ka Marianne Veeberg (4.-5. koht), Marina Jasson (4.-5. koht), Melissa Seppi ja Emili Teesalu. Sama vanuseklassi poistest olid väga tublid Kenneth Seppi, Henri Veeberg ja Oskar Villems.
Oma parima sõidu tegi U16 klassis Vallo Marten Lillipuu.

29. jaanuaril, toimus TV 10 olümpiastarti vabariiklik II etapp. Maakondlike etappide põhjal said parimad edasi vabariiki oma kooli esindama. Võistlustel osales üle 300 noore, kes olid 72 erinevast koolist.
Kui esimesel etapil näitas jooksul väga head tulemust Kardo Kallas, võites kindlalt B-finaali, siis täna oli võistkonna parim vaieldamatult Annaliisa Aren. Peab märkima, et järjepidev treening on kandnud vilja. Annaliisa võitis nooremas vanuseklassis tõkkejooksus suurepärase kolmanda koha. Kaugushüppes jäi ta finaalist välja vaid viie sentimeetriga. Mõlemas alas isiklikud rekordid ja suurepärased tulemused. Samas vanuseklassis olid stardis poisid tõkkejooksus, kus Revo Marten Ojand ja Gregor Kukk tegid isiklikud rekordid ja tõid koolile suurepärased punktid. 
Vanemas vanuseklassis olid võistlustules tüdrukud tõkkejooksus, kus meie parimad Roosi Gansen ja Kadi Puu tegid väga tublid jooksud. Poistest jooksis Steven Marti Lillipuu korraliku aja tõkkejooksus ja Marten Kaljur tegi ilma harjutamata kaugushüppes kooli parima tulemuse.

 

Imetleme noori, kes on valmis laupäeval tulema kooli esindama ja andma oma parima. Iga võistleja oli väga oluline ja iga õpilase panus kooli üldtulemusele oli väga suur. Suured tänud ka Leonhard Soomile, kes aitab meid võistlusteks valmistumisel ja jagab õpetust võistlustel ka ise kohal olles.

Pärast kaheaastast koroonapausi toimus Tallinnas Audentese kooli ujulas traditsiooniline Audentese spordiklubi karikavõistlus ujumises.
Meie koolist osales Oskar Männa, kes võitis poiste nooremas vanuseklassis krooliujujatest 3. koha karika.
30. jaanuaril toimusid Tallinnas Uju ja jookse III etapp, kus võistles Oskar taas edukalt ja võitis 3. koha poiste B klassis.


 

20. jaanuaril toimunud TV 10 olümpiastardi maakondlikul etapil osalesid meie kooli noored väga hästi ja tegid häid tulemusi.
Vanemate tüdrukute vanuseklassis võitis Mia Joanna Nauts II koha kõrgushüppes, kuigi oli vaid korra tunnis saanud selle alaga tutvust teha. Roosi Gansen oli kõige kiirem tõkkejooksus. Väga tublid olid ka Kadi Puu, Heily Alljärv, Elisabeth Aluoja ja Serena Miljan. Vanemate poiste vanuseklassis oli väljas meie koolist vaid Steven Marti Lillipuu, kes võitis kindlalt nii tõkkejooksu kui ka kõrgushüppe.
Nooremate poiste vanuseklassis võitis Revo Marten Ojand tõkkejooksus teise koha ja kuulitõukes kolmanda koha. Väga hästi võistlesid ka Reigo Isakar ja Gregor Kukk. Tüdrukuid oli võistlemas palju, kuid parimad tulemused olid tõkkejooksus, kus alavõit kuulus Annaliisa Arenile ja teine koht Roosi Põllule. Kuulitõukes võitis Mari Roosme, kes tõukas kuuli peaaegu vastu seina. Tüdrukud olid kõik väga tublid - Joanna Kaaret, Viktoria Plakk, Marianne Veeberg.
29. jaanuaril sõidab Türi Põhikooli esindus Lasnamäe Kergejõustikuhalli, kus toimub vabariiklik etapp. Õpilastest esindavad seal Türi Põhikooli Annaliisa Aren, Roosi Põllu, Revo Marten Ojand, Gregor Kukk, Steven Marti Lillipuu, Roosi Gansen, Kadi Puu. 

4. detsembril toimus TV 10 Olümpiastarti võistlussarja 51. hooaja avaetapp Võru spordihoones. Stardis oli üle 300 võistleja 70 koolist. Igas vanuseklassis võistles ligi 70 õpilast. Türi Põhikool pani välja ka oma võistkonna ja osales sarjas väga hästi. Kuna võistlejaid olid palju, siis pani see korralikult proovile noorte kannatlikkuse. Võistlemas olid Järvamaa suurtest koolides Türi PK ja Paide HHPK ning väikestest Laupa – Imavere ühendvõistkond.

Järvamaa parima koha võitis Kardo Kallas, kes võitis oma 60m eeljooksu kindla eduga ja pääses B-finaali. Seal suutis ta oma aega veelgi parandada ja lõpetas võistluse 7.kohaga. Jooksu aeg, 8.04 sekundit, oli väga hea, sest tegemist ei ole kergejõustiklase, vaid jalgpalluriga. Samas vanuseklassis jooksis vigastuse kiuste tubli aja välja ka Steven Marti Lillipuu. Sama vanad tüdrukud, Roosi Gansen ja Kadi Puu, tegid head sooritused 60m jooksus ja Elisabeth Aluoja tõukas kuulis isikliku rekordi saades esmakordselt võistlustel üle üheksa meetri.  

Nooremate vanuseklassis oli poistest valmis kooli esindama Revo Marten Ojand ja Gregor Kukk, kes vaatamata sellele, et pole kergejõustiku väga teinud, olid valmis võistlusteks ja sooritasid seal isklikud rekordid nii kõrgushüppes kui ka 60m jooksus. Väga tublid olid ka noorema vanuseklassi tüdrukud Annaliisa Aren ja Lysandra Kaugeranna, kes tegid 60m jooksus väga kiired jooksud. Kahjuks jäi Annaliisa Aren väga napilt välja B-finaalis jooksmise võimalusest. Kõrgushüppes olid Mari Roosme ja Lysandra Kaugeranna suurepärased ja ka sealt saadi kirja isiklikud rekrodid. 

Suure koolide arvestuses oleme hetkel 4498 punktiga 14. kohal

Kahjuks saime võistlustelt ka ühe nulli omale kirja, sest vanematest poistest ei olnud meil valmisolekut teivashüppeks, mis on väga keeruline ala. Samas on vähe neid noori, kes on valmis tulem kooli eest võistlema laupäevasel päeval kell kaheksa hommikul ja arvestama, et ajakulu sõidule on 6 tundi. Aitäh teile, et esindasite Türi Põhikooli nii hästi!

Esimese etapi kokkuvõttev saade on ETV2 ekraanil neljapäeval, 9. detsembril kell 19.30. Seal on võimalik näha ka Kardo Kallase B-finaal jooksu ja ehk lipsab kaamera eest keegi veel läbi. Võistluste II etapp toimub juba 29.jaanuaril Lasnamäe Kergejõustikuhallis.

Aasta lõpp on olnud edukas meie kooli ujuja Oskar Männale. Ta osales 26.-27. novembril Kohtla-Järve spordikeskuse ujulas rahvusvahelisel noortevõistlusel "Wiru Grand Prix". Kohal oli üle 300 võistleja kuues vanuseklassis. Oskar saavutas võistlustel kolm kolmandat kohta 100m vabaltujumises, 50m rinnuliujumises ja 50m liblikujumises. Lisaks veel 4.koht 50m vabaujumises. 
20.novembril toimusid võistlused Tartus Aura veekeskuses, kus Oskar võitis taas kahel korral kolmandad kohad 50m liblikujumises ja 200m kompleksujumises ning 5.koht 100m seliliujumises.

 

26. novembril toimus maakondlik TV 10 olümpiastarti Konesko Türi spordihoones.
Meie kooli õpilased näitasid suurepärast vormi. Kahjuks jäi päris palju meie kooli õpilasi tulemata, kes oleks olnud kindlasti esikolmikus.
Poiste vanemas vanuseklassis tõukas esmakordselt kuuli Reigo Jaagumann, kes võitis teise koha ja kolmas oli Steven Marti Lillipuu.
60m jooksus polnud jällegi Steven Marti Lillipuule vastast ja koju toodi kindel võit.
Tüdrukute vanemas vanuseklassis oli väga tubli Elisabeth Aluoja, kes võitis teise koha kuulitõukes ning samas vanuseklassis 60m jooksus võitis teise koha Roosi Gansen ja kolmas oli Kadi Puu.
Väga tublid tulemused tegid ka Elisabet Liplap, Melany Juss, Serena Miljan.

Nooremate vanuseklassis oli väljas poiste arvestuses ainult Kennet Seppi, kes 60m jooksus jäi napi 0,02 sekundiga teiseks.
Tüdrukutest hüppas kõrgust kõige paremini Lysandra Kaugeranna, teine oli Mari Roosme.
60m jooksus oli aga kõige kiirem Annaliisa Aren ja teine koht kuulus Lysandra Kaugerannale
Noorte klassis oli väga tublid ka Viktoria Plakk.

Nüüd ootab meid ees vabariiklik võistlus, mis toimub 4. detsembril Võru spordihoones, kus kavas on 60m jooksud, kõrgushüpe ja teivashüpe. Järvamaalt lähevad võistkondlikult võistlema Türi Põhikool,  Laupa-Imavere ühendvõistkond ja Paide Hillar Hanssoo Põhikool.

 

12. novembril toimusid Konesko Türi spordihoones Järvamaa koolide 1.-3. klasside rahvastepalli võistlused.
Poisid näitasid suurepärast enesekindlust ja võitsid kõik mängud väga kindlalt. Tasuks esimene koht. Võistkonnas mängisid Pauls Pacevics, Jürgen Surva, Remo Kald, Steven Iljin, Mairo Kõnnusaar, Kenneth Sanglepp, Maik Pärnsalu ja Romet Koor. Järvamaa 1.-3. klasside parimaks mängijaks tunnistati Steven Iljin.
Tüdrukud võitsid teise koha. Võistkonnas mängisid Keiti Toom, Heily Wagner, Melissa Seppi, Birgit Rüüs, Dene-Ly Lepiste, Gerda Härm, Lumili Laur, Triinu Luukas.

 

10. novembril toimusid Järvamaa koolinoorte 4.-5. klasside õpilaste saalihoki karikavõistlused Imaveres.

Meie kool oli väljas kahe tüdrukute võistkonnaga.
Viiendikud saavutasid neljanda koha.
Võistkannas mängisid: Jade Rajasaar, Eliise Aus, Anni-Adele Eidemiller, Mirtel Linnukütt, Mirjam Linnukütt, Eliisa Miadzieles ja Marianne Veeberg.
Segavõistkond saavutas teise koha.
Võistkonnas mängisid Mia Joanna Nauts, Annaliisa Aren, Melissa Toom, Viktoria Plakk ja Roosi Põllu.

Juhendaja õpetaja Liisa Gritšenko

28.septembril toimusid Järvamaa koolide 6. - 9. klasside jalgpalli karikavõistlused Paide kunstmuruväljakul. Kohal oli kuus tugevat Järvamaa kooli. Täiseduga kindlustasid omale esikoha Türi Põhikooli noormehed.
Võistkonda esindasid Kristjan Kangur, Kert Kiik,  Andree Ammer, Hubert Luste, Kristjan Mairold Saarse, Kardo Kallas, Romet Luik, Carlis Rakk, Sten Eric Schüts ja Tomi Välimäe.Turniiri peakohtunik Viktor Mets ütles, et türilaste võit ei tulnud talle üllatusena, sest sealsed tuumikmängijad treenivad Paide lInnameeskonna U17 noormeeste võistkonnas Meelis Rooba käe all ning on teada-tuntud head mängumehed. "Tõsi, mitte sugugi kõik Türi põhikooli mängijad polnud jalgpalliga seotud, mis tegi nende võidu kindlasti eriti väärtuslikuks," selgitas ta. Metsa hinnangul on omaette oskus kombineerida mängu igapäevaselt jalgpalli mängivate ja lihtsalt harrastajate vahel. "Aga Türi poisid suutsid seda hästi ja seda isegi olukorras, kus neil olid Paide Hillar Hanssoo koolist vastas sajaprotsendiliselt jalgpalli trennis käivad poisid," märkis ta. Eriliselt jäid Metsale Türi meeskonnast silma parimaks mängijaks valitud Kert Kiik ja kaitses head tööd teinud  Kristjan Kangur.

 

15. septembril toimus Järvamaa koolinoorte kergejõustiku 4-võistlus Türi saadionil. Väga hästi oli esindatud Türi Põhikool, kus nooremate tüdrukute vanuseklassis oli väljas lausa kaks võistkonda, kuid viimasel hetkel haigestumise tõttu jäi alles vaid kolm tüdrukut. Olgugi, et võistkonna suuruseks oli neli inimest, siis suutsid Annaliisa Aren, Mari Roosme ja Marianne Veeberg kolmekesi teha nii hea tulemuse, et nende kolme punktid olid paremad, kui teistel koolidel nelja õpilase omad ning sellega võitsid nad kokkuvõttes I koha. Individuaalselt saavutas Annaliisa Aren I koha, Mari Roosme III koha ja Marianne 7. koht. kokku osales 21 tüdrukut.
Vanemad tüdrukuid oli võistlemas juba rohkem ja Türi Põhikooli neiud võitsid üldarvestuses kindla esikoha koosseisus Roosi Gansen, Kadi Puu, Kristiina Theresa Miller, Roosmarii Villems. Lisaks oli võistlustules ka teine võistkond, kes saavutas väga tubli 4. koha koosseisuga Berit Biene, Lisanna Tammoja, Elisabeth Aluoja ja Selena Tšigura. Individuaalselt võitis Kristiina Theresa Miller II koha, Roosi Gansen III koha, Kadi Puu 5. koha, Selena Tšigura 10. koha, Roosmarii Villems 14. koha, Eliisabeth Aluoja 17. koha, Lisanna Tammoja 20. koha, Berit Biene 25. koha.
Nooremate poiste vanuseklassis võideti väga tubli II koht üldarvestuses ja selle eest hoolitsesid Kenneth Seppi (9. koht), Revo Marten Ojand (4. koht), Gustav Rännel (10. koht), Sander Ojasaar (13. koht) ja Gregor Juhe (23. koht).
Vanemate poiste vanuseklassis juhtus sama mis nooremate tüdrukutega, et võistkonnas pidi olema 4 liiget, kuid võistlema jõudis vaid kolm. Vaatamata sellele võideti üldarvestuses III koha koosseisus Marten Kaljur (8. koht), Steven Marti Lillipuu (7. koht) ja Kiur Pindmaa (19. koht).

8.juunil toimusid Järvamaa TV 10 olümpiastarti II etapp, kus meie kooli õpilased olid väga edukad. Nooremate tüdrukute vanuseklassis näitas suurepäraseid tulemusi Annaliisa Aren, kes on teistest kaks aastat noorem. Ta näitas kaugushüppes pikimat hüpet ja võitis esimese koha ning 60m tõkkejooksus oli ta kolmas. Head tulemused tegi ka Roosi Gansen, kes võitis tõkkejooksus teise koha ja kaugushüppes oli neljas.
Sama vanuseklassi tüdrukutes näitasid häid tulemusi, kuid ei pääsenud sel korral pjedestaalile Mari Roosme, Roosi Põllu ja Viktoria Plakk.
Vanemate tüdrukute vanuseklassis võitis Iris Maria Kass kettaheites esimese koha, tõkkejooksus teise koha ja kõrgushüppes oli ta kolmas.
Samas vanuseklassis tegid tublid tulemused ja esindasid kooli ka Elisabeth Aluoja, Kristiina Theresa Miller ja Aleksia Sivtšik. 

Poiste arvestuses esindasid kooli vennad Lillipuud. Nooremas vanuseklassis tegi suurepärase töö Steven Marti Lillipuu, kes võitis tõkkejooksu, kaugushüppe ja kettaheites oli teine. Vanem vend Vallo Marten Lillipuu võitis vanemas vanuseklassis kettaheites teise koha ning kõrguses ja tõkkejooksus oli ta kolmas. 

1. juunil toimus Türi staadionil Järvamaa TV 10 olümpiastarti avaetapp, kus noored said end üle pika aja proovile panna.
Parimad tulemused tegi Steven Marti Lillipuu, kes võitis nii 60m jooksu kui ka kõrgushüppe.
Kolmanda koha võits Vallo Marten Lillipuu kaugushüppes, Mari Roosme palliviskes, Roosi Gansen kõrgushüppes ja Alexia Šivtsik palliviskes ja kaugushüppes.

Olugi, et alad olid tehnilised ja proovida on saanud neid vähe, siis olid kõik väga tublid. Oli tore näha noori pingutamas ja mõne jaoks olid need esimesed võistlused ja kogemused. Väga tublid olid ja aitasd Türi Põhikooli võistkonda veel Elisabeth Aluoja, Marianne Veeberg, Gertu Vau, Tene Tuulis, Roosi Põllu, Viktoria Plakk, Kadi Puu, Lysandra Kaugeranna, Annaliisa Aren ja Laura Alissa Juhkam. 

Järgmine etapp toimub juba 8. juunil Türi staadionil ja seejärel toimub juba 14. juunil vabariiklik etapp Võrus.

EESTI KARIKAVÕISTLUSED VIBUSPORDIS toimusid 22.-23. mail 2021 Järvakandi vibustaadionil.
Meie kooli õpilaste tulemused:
Plokkvibu - kadetid neiud
1. koht  KÄRNER Kristella
2. koht  AAVOLA Anneli
3. koht   SILD Laura
Plokkvibu - noored poisid 
4. koht  ALT Karl-Johan
5. koht  FATAL Karl-Eric
6. koht  PÄRNPUU Karl-Rene
Plokkvibu - noored tüdrukud 
1. koht  JÄÄTMA Janette-Liis
3. koht  KARILAID Sofia
4. koht   KARRO Laura
Plokkvibu - tidetid tüdrukud 
1. koht  MASING Sandra
3. koht  NAUTS Mia-Joanna
http://www.vibuliit.ee/uus/wp-content/uploads/2021/05/KV_protokoll_noored.pdf

22.mail toimusid Elvas Eesti meistrivõistlused kriteeriumsõidus, kus osalesid ka meie kooli õpilased.
Sõita tuli 7,8km ( 6x1,300km).
N16 vanuseklassis saavutas
2. koha Hannah Kaljur 
3. koha Karolin Surva.

Palju õnne!

FOTO: Jekaterina Bronishevskaja

Meie kooli õpilased osalesid suusatamise seeriavõistlustel, mis koosnes neljast etapist.
7.-10. aastased sõitsid igal etapil ühe kilomeetri ja pälvisid tunnustuse.
Poisid
I koht Jürgen Surva 
II koht Karl Märten Aren
III koht Oliver Jüris

4. koht Henri Veeberg
5. koht Oliver Poopuu
6.koht Christofer Valang
7.koht Marten Mölder
9.koht Steven Iljin
10.koht Marten Toomela
11.koht Gregor Juhe
Tüdrukud
I koht  Annaliisa Aren
II koht Adeele Kontus
III koht Marina Jasson

4. koht Marianne Veeberg
5.koht, Anete Toom 
6.koht eily Wagner
7. koht Keiti Toom 
11.-14. aastased sõitsid igal etapil kolm kilomeetrit
Poisid
I koht Vallo Marten Lillipuu
II koht  Steven Marti Lillipuu

 Tüdrukud
I koht Kadi Puu

II koht Roosi Gansen
5. koht Emma Veiermann
6. koht Melany Juss 
15.-18.aastaste poiste arvestuses
5.koht  Henri Perillus

Naiste arvestuses (15.-39a.) võitis
III koha Karolin Surva. 

Juhendajad õpetajad Liisa Gritšenko, Saida Saharov, Merle Vantsi, Villi Vantsi, Veiko Valang

 

20. - 22. novembril toimusid Tallinnas Sõle spordikeskuse ujulas Eesti noorte ja juunioride lühiraja meistrivõistlused ujumises.
Juunioride vanuseklassis oli stardis ka  meie õpilane Mariette Villems, kes startis neljal individuaalalal. Neist kahel 100m rinnuliujumises (6.koht ajaga 1.18,41) ja 50m rinnuliujumises (7.koht ajaga 35,15) jõudis ta finaali. Mõlemad tulemused on ühtlasi uuteks maakonna rekorditeks.
Lisaks uutele Järvamaa rekorditele, osales Mariette ka 4x100m kombineeritud ujumises, kus riputati talle kaela teatevõistluses pronksmedal.

 

6. novembril toimusid Järvamaa koolide 1.-3. klasside õpilaste karikavõistlused rahvastepallis. Meie kool oli väljas nii tüdrukute kui ka poiste võistkonnaga.
Tüdrukud olid mängu alguses väga kartlikud, kuid mida mäng edasi, seda kindlamaks muutusid nende visked ja püüdmine. Võistluste lõpuks premeeriti neid teise kohaga.
Poistel ei olnud kahjuks õnne ja nad lõpetasid mitu mängu viigiga, kus mängiti esimese pihta saamiseni. Esimene, kes pihta saab, on kohtumise kaotanud.
Paraku, pidime seetõttu leppima sel korral neljanda kohaga. Siiski olid kõik väga tublid ja andsid enda parima.
Meie kooli esindasid: Steven Iljin, Mairo Kõnnussaar, Maik Pärnsalu, Annaliisa Aren, Marina Jasson, Gregor Juhe, Kateriina Kurvits, Gregor Kukk, Adeli Reinaste, Robert Rüütel, Kaur Ivanov, Viktoria Plakk, Roosi Põllu, Melissa Toom, Kaarel Tuimann ja Enry Vahtre.

 

Meie kool õpilase osalesid 5.novembril Järvamaa koolinoorte saalihoki karikavõistlusel, mis toimus Imaveres.
Tüdrukud olid väljas kahe võistkonnaga ja mängisid nii hästi, et kohtusid omavahel finaalis. Esimese koha karika võitsid meie kooli viienda klassi tüdrukud, kes mängisid koosseisus Roosi Gansen, Laura Litvinov, Serena Miljan, Lisanna Tammoja ja Mari Palling.
Teise koha võitsid meie neljanda klassi tüdrukud, kes mängisid koosseisus Jade Rajasaar, Eliisa Miadzieles, Maria Roosme, Lysandra Kaugeranna, Mirjam ja Mirtel Linnukütt.
Võistluste parimaks mängijaks valiti tüdrukute seast meie koolis Roosi Gansen.
 Me poisid mängisid välja väga tubli kolmanda koha koosseisuga Kiur Pindmaa, Reigo Isakar, Steven Marti Lillipuu, Gustav Rännel ja Revo Marten Ojand.

 

24.oktoobril toimusid Elvas Eesti meistrivõistlused cyclo-crossis
Tegemist on lühikese kestusega sügistalvise rattasõiduvõistlusega, mida peetakse mõne kilomeetrisel erisuguseid looduslikke ja tehislikke pinnavorme ja –katteid sisaldav ringil. N16 vanuseklassis oli stardis Karolin Surva, kellele riputati kolmandat aastat järjest kaela meistrimedal.

 

9. oktoobril toimus Järvamaa koolinoorte krossijooksu meistrivõistlused Aravetel, kus  osales 24 meie kooli õpilast.

U12 vanuseklassis, kus osales 35 neidu, saavutas esimese koha Roosi Gansen, neljas oli Kadi Puu, kes kaotas väga napilt kolmandale kohale.
Väga tublid olid ka Mari Roosme (6.koht), Annaliisa Aren (7.koht), Mirjam Linnukütt (12.koht), Tene Tuulis (15.koht), Marianne Veeberg (17.koht).

U12 poiste arvestuses võistles 40 noort, kelle seast kolmanda koha võitis Steven Marti Lillipuu.
Tublid olid veel Sander Ojasaar (7.koht) ja Revo Marten Ojandi (20.koht). 

U14 vanuseklassis oli tüdrukutel 23 võistlejat ja Aleksi Sivtšik lõpetas kuuenda kohaga ja  Kristiina Theresa Miller oli neljateistkümnes.

U14 poiste vanuseklassis 25 poisi hulgas võitis kindlalt Vallo Marten Lillipuu ja teine oli Oskar Männa.
Tublid olid Sten Erik Schüts (5.koht), Romet Raude (16.koht) ja Ove Markus Kasemägi (22.koht).

U16 vanuseklassis võitis Hanna Kaljur teise koha ja  Hanna Katariina Miller seitsmenda koha.

U16 vanuseklassi poiste arvestuses tõi kindla võidu Kameron Pukka, neljas oli Reiko Pardel, kuues Mehis Meesaak, kaheksas Henri Perillus ja üheksas Trevor Vaks.

Võistlustest saab lugeda Järva Teatajast, kus annab oma kommentaari ka U12 vanuseklassi võitnud Roosi Gansen.
https://jarvateataja.postimees.ee/7082200/koolinoorte-sugiskross-pani-kangrumael-maa-mudisema

 

Meie kool pidas spordinädalat üheaegselt koos 42 riigi ja üle 13 miljoni inimesega, et kutsuda üles rohkem liikuma ja tervislikumalt elama.
Kahe nädala jooksul osalesid meie kooli õpilased Järvamaa koolinoorte kergejõustikuvõistlusel ja jalgpallivõistlustel ning  Heategevuslikul teatejooksul koos Saskia Alusaluga. Õpiti mitmel päeval rulluisutamist Laura Alliku juhendamisel ja tehti erinevaid põnevaid tegevusi õues. Vahetundides oli võimla avatud erinevateks tegevusteks - võrkpall, korvpall, sulgpall, saalihoki, täpsusvisked, ämbrijooks ja muud arendavad mängud.
Spordinädal lõpetati tantsides, kus võimla oli täis noori, kes tahavad liikuda.
Tänu uutele võimalustele on meie noored veel liikuvamad kui enne!

 

 

16. septembril toimusid Türi linna staadionil kergejõustiku 4-võistlused, millest võttis osa 12 Järvamaa kooli.
Tüdrukud U12 vanuseklassis võistles 50 noort, kelle seast võitis Mari Roosme 6. koha, Roosi Gansen 8. koha, Kadi Puu 11 .koha, Lisanna Tammoja 29. koha ja Gerttu Vau 42.koha. Koolide arvestuse võitsid nad kolmanda koha.
Tüdrukud U14 vanuseklassis võistles 49 noort, kelle seas võitis II koha Katriin Kivi, III koha Iris Maria Kass, 5.koha Aleksia Sivtšik, 11. koha Kristiina Theresa Miller.
Koolide arvestuses võitsid nad esimese koha.

 

Karolin Surval õnnestus suvel Eesti meistrivõistlustelt võita 2 pronksmedalit.
12.07.2020 Lähtes toimunud Eesti Meistrivõistlustel olümpiakrossis ja 30.08.2020 Antslas toimunud Eesti meistrivõistlustel teatekrossis.

 

29. jaanuaril toimus "Tähelepanu, Start!"  alagrupi esimene võistlus. Alagrupis võistles 7 kooli.
Esimese võistluse võitis meie kooli võistkond:
Dene-Ly Lepiste  1A
Anna Liisa Aren  2A
Viktoria Plakk   2C
Steven Iljin     1B
Enry Vahtre      2c
Oskar Villems    2A
Mari Roosme      3B
Mirtel Linnukütt 3C
Mirjam Linnukütt 3C
Reigo Isakar     3B
Revo Marten Ojand   3B
Richard Jukk     3A
Roosi Gansen     4A
Kadi Puu         4C
Steven Marti Lillipuu 4B
Kiur Pindmaa     4C
Robert Zinovjev  4C
Kristiina Theresa Miller 5B
Berit Biene      5B
Vallo Marten Lillipuu  5B
Marten Kaljur    5B
Sten-Eric Schüts 5B
Juhendajad õpetaja Merle Vantsi ja Reine Reiska

 

Laupäval 12. oktoobril toimusid Suure-Jaanis Eesti Höövelliist Eesti Meistrivõistlused Cyclo-Crossis.
8.a klassi õpilasel Karolin Surval õnnestus vanuseklassis N14 kaitsta meistritiitlit ja tuli teist aastat järjest Eesti meistriks.

 

Neljapäeval, 12.septembril toimusid Türi linnastaadionil tuletõrjespordi mängud.

Neljandate klasside koondvõistkond saavutas 31 võistkonna konkurentsis 11. koha.
Võistkonda kuulusid: Roosi Gansen 4A, Steven Marti Lillipuu 4B, Serena Miljan 4C, Kadi Puu 4C, Lisanna Tammoja 4C, Kiur Pindmaa, Juhan Põllu ja Robert Zinovjev 4C.
Võistkonda juhendas õp. Saida Saharov.

Kaheksandate  klasside võistkondi oli Türile saabunud 23 ja meie kooli võistkond saavutas 7. koha.
Võistkonda kuulusid: Hannah Kaljur 8A, Karolin Surva 8A, Marcus Pajumaa 8A, Kameron Pukka 8A, Robin Avamere 8B ja Reiko Pardel 8B.
Juhendaja õp. Merle Vantsi.

27.06.19 ja 29.06.19 selgitati Viljandis Eesti meistrid nii eraldistardis kui grupisõidus vanuserühmale N14, Türi Põhikooli 8a klassi õpilasel Karolin Surval õnnestus seal teha kuldne duubel ja võita mõlemad sõidud ehk tulla 2 kordseks Eesti meistriks.
20.07.19 toimusid Võrus Kütiorus Eesti meistrivõistlused maastikurattakrossis, vaatamata raskele rajale ja meeletule palavusele õnnestus Karolinil seal võita pronksmedal vanuseklassis N14.

 

Järvamaa koolide algklasside murdmaajooksu Karikavõistlused.
 1. koht meie kooli 1.võistkond
Võistkonda kuulusid:
Annaliisa Aren                       1A
Enry Vahtre                           1C
Marianne Veeberg                  2C
Gregor Kukk                          2B
Kadi Puu                                3C
Steven Marti Lillipuu             3B
Aleksandra Renke                  4A
Kardo Kallas                          4A
Maribel Valge                        5B
Oskar Männa                          5B

4. koht meie kooli 2.võistkond
Roosi Põllu                             1C
Oskar Villems                        1A
Mari Roosme                          2B
Sander Ojasaar                       2C
Serena Miljan                         3C
Remo Võip                             3C
Eliise Veiemann                     4A
Ove Markus Kasemägi           4C
Katriin Kivi                            5C
Romet Raude                         5C

Võistlejad valmistasid ette Merle Vantsi, Saida Saharov, Veiko Valang, Villi Vantsi ja Reine Reiska.

Eesti Jalgratturite Liit korraldatud 2019.a Eesti Meistrivõistlustel, mis viidi läbi kolme etapilise sarjana vanuseklassile N14,
 saavutas Karolin Surva  (7.a klass)  3 etapivõitu ja võitis Eesti meistritiitli (kuldmedali).

 

9. veebruaril toimunud Elvas 25. Eesti Meistrivõistlustel jalgratturite talikrossi vanuseklassis N 14 võitis kuldmedali ja tuli Eesti meistriks Karolin Surva, kes esindab CFC spordiklubi.

 

30. jaanuaril toimunud EKSL "Tähelepanu, Start!" alagrupivõistlustel saavutas meie kooli võistkond 1. koha.
Võistkonda kuulusid:
Mairold Heinsoo  2A
Mari Roosme     2B
Reigo Isakar      2B
Andres Valge     2B
Mirtel Linnukütt  2C
Mirjam Linnukütt  2C
Roosi Gansen     3A
Steven Marti Lillipuu  3B
Kadi Puu  3C
Serena Miljan   3C
Kiur Pindmaa   3C
Oliver Kajakas  4A
Kristiina Theresa Miller  4B
Elis Eidemiller    4B
Roosmarii Villems 4B
Aksel Kukk  4B
Hendrik Saadov    4B
Randar Ehasalu  5A
Maribel Valge    5B
Romet Raude   5B
Katriin Kivi    5C
Karoli Koska  5C
Juhendajad õpetaja Reine Reiska ja Merle Vantsi