Sport


20. jaanuaril toimunud TV 10 olümpiastardi maakondlikul etapil osalesid Türi Põhikooli noored väga hästi ja tegid häid tulemusi.

Vanemate tüdrukute vanuseklassis võitis Mia Joanna Nauts II koha kõrgushüppes, kuigi oli vaid korra tunnis saanud selle alaga tutvust teha. Roosi Gansen oli kõige kiirem tõkkejooksus. Väga tublid olid ka Kadi Puu, Heily Alljärv, Elisabeth Aluoja ja Serena Miljan. Vanemate poiste vanuseklassis oli väljas meie koolist vaid Steven Marti Lillipuu, kes võitis kindlalt nii tõkkejooksu kui ka kõrgushüppe.

Nooremate poiste vanuseklassis võitis Revo Marten Ojand tõkkejooksus teise koha ja kuulitõukes kolmanda koha. Väga hästi võistlesid ka Reigo Isakar ja Gregor Kukk. Tüdrukuid oli võistlemas palju, kuid parimad tulemused olid tõkkejooksus, kus alavõit kuulus Annaliisa Arenile ja teine koht Roosi Põllule. Kuulitõukes võitis Mari Roosme, kes tõukas kuuli peaaegu vastu seina. Tüdrukud olid kõik väga tublid - Joanna Kaaret, Viktoria Plakk, Marianne Veeberg.

29. jaanuaril sõidab Türi Põhikooli esindus Lasnamäe Kergejõustikuhalli, kus toimub vabariiklik etapp. Õpilastest esindavad seal Türi Põhikooli Annaliisa Aren, Roosi Põllu, Revo Marten Ojand, Gregor Kukk, Steven Marti Lillipuu, Roosi Gansen, Kadi Puu. 

4. detsembril toimus TV 10 Olümpiastarti võistlussarja 51. hooaja avaetapp Võru spordihoones. Stardis oli üle 300 võistleja 70 koolist. Igas vanuseklassis võistles ligi 70 õpilast. Türi Põhikool pani välja ka oma võistkonna ja osales sarjas väga hästi. Kuna võistlejaid olid palju, siis pani see korralikult proovile noorte kannatlikkuse. Võistlemas olid Järvamaa suurtest koolides Türi PK ja Paide HHPK ning väikestest Laupa – Imavere ühendvõistkond.

Järvamaa parima koha võitis Kardo Kallas, kes võitis oma 60m eeljooksu kindla eduga ja pääses B-finaali. Seal suutis ta oma aega veelgi parandada ja lõpetas võistluse 7.kohaga. Jooksu aeg, 8.04 sekundit, oli väga hea, sest tegemist ei ole kergejõustiklase, vaid jalgpalluriga. Samas vanuseklassis jooksis vigastuse kiuste tubli aja välja ka Steven Marti Lillipuu. Sama vanad tüdrukud, Roosi Gansen ja Kadi Puu, tegid head sooritused 60m jooksus ja Elisabeth Aluoja tõukas kuulis isikliku rekordi saades esmakordselt võistlustel üle üheksa meetri.  

Nooremate vanuseklassis oli poistest valmis kooli esindama Revo Marten Ojand ja Gregor Kukk, kes vaatamata sellele, et pole kergejõustiku väga teinud, olid valmis võistlusteks ja sooritasid seal isklikud rekordid nii kõrgushüppes kui ka 60m jooksus. Väga tublid olid ka noorema vanuseklassi tüdrukud Annaliisa Aren ja Lysandra Kaugeranna, kes tegid 60m jooksus väga kiired jooksud. Kahjuks jäi Annaliisa Aren väga napilt välja B-finaalis jooksmise võimalusest. Kõrgushüppes olid Mari Roosme ja Lysandra Kaugeranna suurepärased ja ka sealt saadi kirja isiklikud rekrodid. 

Suure koolide arvestuses oleme hetkel 4498 punktiga 14. kohal

Kahjuks saime võistlustelt ka ühe nulli omale kirja, sest vanematest poistest ei olnud meil valmisolekut teivashüppeks, mis on väga keeruline ala. Samas on vähe neid noori, kes on valmis tulem kooli eest võistlema laupäevasel päeval kell kaheksa hommikul ja arvestama, et ajakulu sõidule on 6 tundi. Aitäh teile, et esindasite Türi Põhikooli nii hästi!

Esimese etapi kokkuvõttev saade on ETV2 ekraanil neljapäeval, 9. detsembril kell 19.30. Seal on võimalik näha ka Kardo Kallase B-finaal jooksu ja ehk lipsab kaamera eest keegi veel läbi. Võistluste II etapp toimub juba 29.jaanuaril Lasnamäe Kergejõustikuhallis.

Aasta lõpp on olnud edukas meie kooli ujuja Oskar Männale. Ta osales 26.-27. novembril Kohtla-Järve spordikeskuse ujulas rahvusvahelisel noortevõistlusel "Wiru Grand Prix". Kohal oli üle 300 võistleja kuues vanuseklassis. Oskar saavutas võistlustel kolm kolmandat kohta 100m vabaltujumises, 50m rinnuliujumises ja 50m liblikujumises. Lisaks veel 4.koht 50m vabaujumises. 
20.novembril toimusid võistlused Tartus Aura veekeskuses, kus Oskar võitis taas kahel korral kolmandad kohad 50m liblikujumises ja 200m kompleksujumises ning 5.koht 100m seliliujumises.

 

26. novembril toimus maakondlik TV 10 olümpiastarti Konesko Türi spordihoones.
Meie kooli õpilased näitasid suurepärast vormi. Kahjuks jäi päris palju meie kooli õpilasi tulemata, kes oleks olnud kindlasti esikolmikus.
Poiste vanemas vanuseklassis tõukas esmakordselt kuuli Reigo Jaagumann, kes võitis teise koha ja kolmas oli Steven Marti Lillipuu.
60m jooksus polnud jällegi Steven Marti Lillipuule vastast ja koju toodi kindel võit.
Tüdrukute vanemas vanuseklassis oli väga tubli Elisabeth Aluoja, kes võitis teise koha kuulitõukes ning samas vanuseklassis 60m jooksus võitis teise koha Roosi Gansen ja kolmas oli Kadi Puu.
Väga tublid tulemused tegid ka Elisabet Liplap, Melany Juss, Serena Miljan.

Nooremate vanuseklassis oli väljas poiste arvestuses ainult Kennet Seppi, kes 60m jooksus jäi napi 0,02 sekundiga teiseks.
Tüdrukutest hüppas kõrgust kõige paremini Lysandra Kaugeranna, teine oli Mari Roosme.
60m jooksus oli aga kõige kiirem Annaliisa Aren ja teine koht kuulus Lysandra Kaugerannale
Noorte klassis oli väga tublid ka Viktoria Plakk.

Nüüd ootab meid ees vabariiklik võistlus, mis toimub 4. detsembril Võru spordihoones, kus kavas on 60m jooksud, kõrgushüpe ja teivashüpe. Järvamaalt lähevad võistkondlikult võistlema Türi Põhikool,  Laupa-Imavere ühendvõistkond ja Paide Hillar Hanssoo Põhikool.

 

12. novembril toimusid Konesko Türi spordihoones Järvamaa koolide 1.-3. klasside rahvastepalli võistlused.
Poisid näitasid suurepärast enesekindlust ja võitsid kõik mängud väga kindlalt. Tasuks esimene koht. Võistkonnas mängisid Pauls Pacevics, Jürgen Surva, Remo Kald, Steven Iljin, Mairo Kõnnusaar, Kenneth Sanglepp, Maik Pärnsalu ja Romet Koor. Järvamaa 1.-3. klasside parimaks mängijaks tunnistati Steven Iljin.
Tüdrukud võitsid teise koha. Võistkonnas mängisid Keiti Toom, Heily Wagner, Melissa Seppi, Birgit Rüüs, Dene-Ly Lepiste, Gerda Härm, Lumili Laur, Triinu Luukas.

 

10. novembril toimusid Järvamaa koolinoorte 4.-5. klasside õpilaste saalihoki karikavõistlused Imaveres.

Meie kool oli väljas kahe tüdrukute võistkonnaga.
Viiendikud saavutasid neljanda koha.
Võistkannas mängisid: Jade Rajasaar, Eliise Aus, Anni-Adele Eidemiller, Mirtel Linnukütt, Mirjam Linnukütt, Eliisa Miadzieles ja Marianne Veeberg.
Segavõistkond saavutas teise koha.
Võistkonnas mängisid Mia Joanna Nauts, Annaliisa Aren, Melissa Toom, Viktoria Plakk ja Roosi Põllu.

Juhendaja õpetaja Liisa Gritšenko

28.septembril toimusid Järvamaa koolide 6. - 9. klasside jalgpalli karikavõistlused Paide kunstmuruväljakul. Kohal oli kuus tugevat Järvamaa kooli. Täiseduga kindlustasid omale esikoha Türi Põhikooli noormehed.
Võistkonda esindasid Kristjan Kangur, Kert Kiik,  Andree Ammer, Hubert Luste, Kristjan Mairold Saarse, Kardo Kallas, Romet Luik, Carlis Rakk, Sten Eric Schüts ja Tomi Välimäe.Turniiri peakohtunik Viktor Mets ütles, et türilaste võit ei tulnud talle üllatusena, sest sealsed tuumikmängijad treenivad Paide lInnameeskonna U17 noormeeste võistkonnas Meelis Rooba käe all ning on teada-tuntud head mängumehed. "Tõsi, mitte sugugi kõik Türi põhikooli mängijad polnud jalgpalliga seotud, mis tegi nende võidu kindlasti eriti väärtuslikuks," selgitas ta. Metsa hinnangul on omaette oskus kombineerida mängu igapäevaselt jalgpalli mängivate ja lihtsalt harrastajate vahel. "Aga Türi poisid suutsid seda hästi ja seda isegi olukorras, kus neil olid Paide Hillar Hanssoo koolist vastas sajaprotsendiliselt jalgpalli trennis käivad poisid," märkis ta. Eriliselt jäid Metsale Türi meeskonnast silma parimaks mängijaks valitud Kert Kiik ja kaitses head tööd teinud  Kristjan Kangur.

 

15. septembril toimus Järvamaa koolinoorte kergejõustiku 4-võistlus Türi saadionil. Väga hästi oli esindatud Türi Põhikool, kus nooremate tüdrukute vanuseklassis oli väljas lausa kaks võistkonda, kuid viimasel hetkel haigestumise tõttu jäi alles vaid kolm tüdrukut. Olgugi, et võistkonna suuruseks oli neli inimest, siis suutsid Annaliisa Aren, Mari Roosme ja Marianne Veeberg kolmekesi teha nii hea tulemuse, et nende kolme punktid olid paremad, kui teistel koolidel nelja õpilase omad ning sellega võitsid nad kokkuvõttes I koha. Individuaalselt saavutas Annaliisa Aren I koha, Mari Roosme III koha ja Marianne 7. koht. kokku osales 21 tüdrukut.
Vanemad tüdrukuid oli võistlemas juba rohkem ja Türi Põhikooli neiud võitsid üldarvestuses kindla esikoha koosseisus Roosi Gansen, Kadi Puu, Kristiina Theresa Miller, Roosmarii Villems. Lisaks oli võistlustules ka teine võistkond, kes saavutas väga tubli 4. koha koosseisuga Berit Biene, Lisanna Tammoja, Elisabeth Aluoja ja Selena Tšigura. Individuaalselt võitis Kristiina Theresa Miller II koha, Roosi Gansen III koha, Kadi Puu 5. koha, Selena Tšigura 10. koha, Roosmarii Villems 14. koha, Eliisabeth Aluoja 17. koha, Lisanna Tammoja 20. koha, Berit Biene 25. koha.
Nooremate poiste vanuseklassis võideti väga tubli II koht üldarvestuses ja selle eest hoolitsesid Kenneth Seppi (9. koht), Revo Marten Ojand (4. koht), Gustav Rännel (10. koht), Sander Ojasaar (13. koht) ja Gregor Juhe (23. koht).
Vanemate poiste vanuseklassis juhtus sama mis nooremate tüdrukutega, et võistkonnas pidi olema 4 liiget, kuid võistlema jõudis vaid kolm. Vaatamata sellele võideti üldarvestuses III koha koosseisus Marten Kaljur (8. koht), Steven Marti Lillipuu (7. koht) ja Kiur Pindmaa (19. koht).

8.juunil toimusid Järvamaa TV 10 olümpiastarti II etapp, kus meie kooli õpilased olid väga edukad. Nooremate tüdrukute vanuseklassis näitas suurepäraseid tulemusi Annaliisa Aren, kes on teistest kaks aastat noorem. Ta näitas kaugushüppes pikimat hüpet ja võitis esimese koha ning 60m tõkkejooksus oli ta kolmas. Head tulemused tegi ka Roosi Gansen, kes võitis tõkkejooksus teise koha ja kaugushüppes oli neljas.
Sama vanuseklassi tüdrukutes näitasid häid tulemusi, kuid ei pääsenud sel korral pjedestaalile Mari Roosme, Roosi Põllu ja Viktoria Plakk.
Vanemate tüdrukute vanuseklassis võitis Iris Maria Kass kettaheites esimese koha, tõkkejooksus teise koha ja kõrgushüppes oli ta kolmas.
Samas vanuseklassis tegid tublid tulemused ja esindasid kooli ka Elisabeth Aluoja, Kristiina Theresa Miller ja Aleksia Sivtšik. 

Poiste arvestuses esindasid kooli vennad Lillipuud. Nooremas vanuseklassis tegi suurepärase töö Steven Marti Lillipuu, kes võitis tõkkejooksu, kaugushüppe ja kettaheites oli teine. Vanem vend Vallo Marten Lillipuu võitis vanemas vanuseklassis kettaheites teise koha ning kõrguses ja tõkkejooksus oli ta kolmas. 

1. juunil toimus Türi staadionil Järvamaa TV 10 olümpiastarti avaetapp, kus noored said end üle pika aja proovile panna.
Parimad tulemused tegi Steven Marti Lillipuu, kes võitis nii 60m jooksu kui ka kõrgushüppe.
Kolmanda koha võits Vallo Marten Lillipuu kaugushüppes, Mari Roosme palliviskes, Roosi Gansen kõrgushüppes ja Alexia Šivtsik palliviskes ja kaugushüppes.

Olugi, et alad olid tehnilised ja proovida on saanud neid vähe, siis olid kõik väga tublid. Oli tore näha noori pingutamas ja mõne jaoks olid need esimesed võistlused ja kogemused. Väga tublid olid ja aitasd Türi Põhikooli võistkonda veel Elisabeth Aluoja, Marianne Veeberg, Gertu Vau, Tene Tuulis, Roosi Põllu, Viktoria Plakk, Kadi Puu, Lysandra Kaugeranna, Annaliisa Aren ja Laura Alissa Juhkam. 

Järgmine etapp toimub juba 8. juunil Türi staadionil ja seejärel toimub juba 14. juunil vabariiklik etapp Võrus.

EESTI KARIKAVÕISTLUSED VIBUSPORDIS toimusid 22.-23. mail 2021 Järvakandi vibustaadionil.
Meie kooli õpilaste tulemused:
Plokkvibu - kadetid neiud
1. koht  KÄRNER Kristella
2. koht  AAVOLA Anneli
3. koht   SILD Laura
Plokkvibu - noored poisid 
4. koht  ALT Karl-Johan
5. koht  FATAL Karl-Eric
6. koht  PÄRNPUU Karl-Rene
Plokkvibu - noored tüdrukud 
1. koht  JÄÄTMA Janette-Liis
3. koht  KARILAID Sofia
4. koht   KARRO Laura
Plokkvibu - tidetid tüdrukud 
1. koht  MASING Sandra
3. koht  NAUTS Mia-Joanna
http://www.vibuliit.ee/uus/wp-content/uploads/2021/05/KV_protokoll_noored.pdf

22.mail toimusid Elvas Eesti meistrivõistlused kriteeriumsõidus, kus osalesid ka meie kooli õpilased.
Sõita tuli 7,8km ( 6x1,300km).
N16 vanuseklassis saavutas
2. koha Hannah Kaljur 
3. koha Karolin Surva.

Palju õnne!

FOTO: Jekaterina Bronishevskaja

Meie kooli õpilased osalesid suusatamise seeriavõistlustel, mis koosnes neljast etapist.
7.-10. aastased sõitsid igal etapil ühe kilomeetri ja pälvisid tunnustuse.
Poisid
I koht Jürgen Surva 
II koht Karl Märten Aren
III koht Oliver Jüris

4. koht Henri Veeberg
5. koht Oliver Poopuu
6.koht Christofer Valang
7.koht Marten Mölder
9.koht Steven Iljin
10.koht Marten Toomela
11.koht Gregor Juhe
Tüdrukud
I koht  Annaliisa Aren
II koht Adeele Kontus
III koht Marina Jasson

4. koht Marianne Veeberg
5.koht, Anete Toom 
6.koht eily Wagner
7. koht Keiti Toom 
11.-14. aastased sõitsid igal etapil kolm kilomeetrit
Poisid
I koht Vallo Marten Lillipuu
II koht  Steven Marti Lillipuu

 Tüdrukud
I koht Kadi Puu

II koht Roosi Gansen
5. koht Emma Veiermann
6. koht Melany Juss 
15.-18.aastaste poiste arvestuses
5.koht  Henri Perillus

Naiste arvestuses (15.-39a.) võitis
III koha Karolin Surva. 

Juhendajad õpetajad Liisa Gritšenko, Saida Saharov, Merle Vantsi, Villi Vantsi, Veiko Valang

 

20. - 22. novembril toimusid Tallinnas Sõle spordikeskuse ujulas Eesti noorte ja juunioride lühiraja meistrivõistlused ujumises.
Juunioride vanuseklassis oli stardis ka  meie õpilane Mariette Villems, kes startis neljal individuaalalal. Neist kahel 100m rinnuliujumises (6.koht ajaga 1.18,41) ja 50m rinnuliujumises (7.koht ajaga 35,15) jõudis ta finaali. Mõlemad tulemused on ühtlasi uuteks maakonna rekorditeks.
Lisaks uutele Järvamaa rekorditele, osales Mariette ka 4x100m kombineeritud ujumises, kus riputati talle kaela teatevõistluses pronksmedal.

 

 

6. novembril toimusid Järvamaa koolide 1.-3. klasside õpilaste karikavõistlused rahvastepallis. Meie kool oli väljas nii tüdrukute kui ka poiste võistkonnaga.
Tüdrukud olid mängu alguses väga kartlikud, kuid mida mäng edasi, seda kindlamaks muutusid nende visked ja püüdmine. Võistluste lõpuks premeeriti neid teise kohaga.
Poistel ei olnud kahjuks õnne ja nad lõpetasid mitu mängu viigiga, kus mängiti esimese pihta saamiseni. Esimene, kes pihta saab, on kohtumise kaotanud.
Paraku, pidime seetõttu leppima sel korral neljanda kohaga. Siiski olid kõik väga tublid ja andsid enda parima.
Meie kooli esindasid: Steven Iljin, Mairo Kõnnussaar, Maik Pärnsalu, Annaliisa Aren, Marina Jasson, Gregor Juhe, Kateriina Kurvits, Gregor Kukk, Adeli Reinaste, Robert Rüütel, Kaur Ivanov, Viktoria Plakk, Roosi Põllu, Melissa Toom, Kaarel Tuimann ja Enry Vahtre.

 

 

Meie kool õpilase osalesid 5.novembril Järvamaa koolinoorte saalihoki karikavõistlusel, mis toimus Imaveres.
Tüdrukud olid väljas kahe võistkonnaga ja mängisid nii hästi, et kohtusid omavahel finaalis. Esimese koha karika võitsid meie kooli viienda klassi tüdrukud, kes mängisid koosseisus Roosi Gansen, Laura Litvinov, Serena Miljan, Lisanna Tammoja ja Mari Palling.
Teise koha võitsid meie neljanda klassi tüdrukud, kes mängisid koosseisus Jade Rajasaar, Eliisa Miadzieles, Maria Roosme, Lysandra Kaugeranna, Mirjam ja Mirtel Linnukütt.
Võistluste parimaks mängijaks valiti tüdrukute seast meie koolis Roosi Gansen.
 Me poisid mängisid välja väga tubli kolmanda koha koosseisuga Kiur Pindmaa, Reigo Isakar, Steven Marti Lillipuu, Gustav Rännel ja Revo Marten Ojand.

 

 

 

24.oktoobril toimusid Elvas Eesti meistrivõistlused cyclo-crossis
Tegemist on lühikese kestusega sügistalvise rattasõiduvõistlusega, mida peetakse mõne kilomeetrisel erisuguseid looduslikke ja tehislikke pinnavorme ja –katteid sisaldav ringil. N16 vanuseklassis oli stardis Karolin Surva, kellele riputati kolmandat aastat järjest kaela meistrimedal.

9. oktoobril toimus Järvamaa koolinoorte krossijooksu meistrivõistlused Aravetel, kus  osales 24 meie kooli õpilast.

U12 vanuseklassis, kus osales 35 neidu, saavutas esimese koha Roosi Gansen, neljas oli Kadi Puu, kes kaotas väga napilt kolmandale kohale.
Väga tublid olid ka Mari Roosme (6.koht), Annaliisa Aren (7.koht), Mirjam Linnukütt (12.koht), Tene Tuulis (15.koht), Marianne Veeberg (17.koht).

U12 poiste arvestuses võistles 40 noort, kelle seast kolmanda koha võitis Steven Marti Lillipuu.
Tublid olid veel Sander Ojasaar (7.koht) ja Revo Marten Ojandi (20.koht). 

U14 vanuseklassis oli tüdrukutel 23 võistlejat ja Aleksi Sivtšik lõpetas kuuenda kohaga ja  Kristiina Theresa Miller oli neljateistkümnes.

U14 poiste vanuseklassis 25 poisi hulgas võitis kindlalt Vallo Marten Lillipuu ja teine oli Oskar Männa.
Tublid olid Sten Erik Schüts (5.koht), Romet Raude (16.koht) ja Ove Markus Kasemägi (22.koht).

U16 vanuseklassis võitis Hanna Kaljur teise koha ja  Hanna Katariina Miller seitsmenda koha.

U16 vanuseklassi poiste arvestuses tõi kindla võidu Kameron Pukka, neljas oli Reiko Pardel, kuues Mehis Meesaak, kaheksas Henri Perillus ja üheksas Trevor Vaks.

Võistlustest saab lugeda Järva Teatajast, kus annab oma kommentaari ka U12 vanuseklassi võitnud Roosi Gansen.
https://jarvateataja.postimees.ee/7082200/koolinoorte-sugiskross-pani-kangrumael-maa-mudisema

Meie kool pidas spordinädalat üheaegselt koos 42 riigi ja üle 13 miljoni inimesega, et kutsuda üles rohkem liikuma ja tervislikumalt elama.
Kahe nädala jooksul osalesid meie kooli õpilased Järvamaa koolinoorte kergejõustikuvõistlusel ja jalgpallivõistlustel ning  Heategevuslikul teatejooksul koos Saskia Alusaluga. Õpiti mitmel päeval rulluisutamist Laura Alliku juhendamisel ja tehti erinevaid põnevaid tegevusi õues. Vahetundides oli võimla avatud erinevateks tegevusteks - võrkpall, korvpall, sulgpall, saalihoki, täpsusvisked, ämbrijooks ja muud arendavad mängud.
Spordinädal lõpetati tantsides, kus võimla oli täis noori, kes tahavad liikuda.
Tänu uutele võimalustele on meie noored veel liikuvamad kui enne!

 

16. septembril toimusid Türi linna staadionil kergejõustiku 4-võistlused, millest võttis osa 12 Järvamaa kooli.
Tüdrukud U12 vanuseklassis võistles 50 noort, kelle seast võitis Mari Roosme 6. koha, Roosi Gansen 8. koha, Kadi Puu 11 .koha, Lisanna Tammoja 29. koha ja Gerttu Vau 42.koha. Koolide arvestuse võitsid nad kolmanda koha.
Tüdrukud U14 vanuseklassis võistles 49 noort, kelle seas võitis II koha Katriin Kivi, III koha Iris Maria Kass, 5.koha Aleksia Sivtšik, 11. koha Kristiina Theresa Miller.
Koolide arvestuses võitsid nad esimese koha.