Õppetöö

Tunnustamine

24. novembril toimunud 29. lahtise füüsikaülesannete lahendamise võistlusel saavutas
4. koha Andero Lavrinenko 9C klass
Juhendaja õpetaja Ella Põder
ÕNNITLEME!

 
30. novembril toimunud Järvamaa TV-10 finaalvõistlustel saavutas
1. koha Katriin Kivi (5.c klass)  60 m jooksus
3. koha Aleksia Sivtšik (5.b klass) 60 m jooksus
Juhendaja õpetaja Veiko Valang
ÕNNITLEME!
 
28. novembril toimus Paide Hammerbecki Põhikoolis Järvamaa 6.-9. klasside mälumänguturniiri II voor. Meie kooli võistkond saavutas III koha.
Võiskonda kuulusid
Andero Lavrinenko 9C klass
Lisette Taube 9B klass
Loore Luste 8C klass
Juhendaja huvijuht Merit Puna
ÕNNITLEME!

3. novembril toimus Viljandis Eesti Koolispordi Liidu 4.- 5.klassi Dumle rahvastepalli piirkonnavõistluste finaal.
Meie kooli poiste võistkond saavutas 3.koha
Võistkonda kuulusid:
Randar Ehasalu          5A klass
Romet Raude             5B klass
Brenet Junolainen       5C klass
Andreas Põllumäe      5A klass
Joonas Köhler             5C klass
Rannet Palmsaar         5B klass
Aksel Kukk                4B klass
Kardo Kallas              4A klass

Võistkonna juhendaja õpetaja Merle Vantsi.

Tüdrukute võistkond saavutas 7.koha

Võistkondi aitasid ette valmistada õpetaja Reine Reiska, Villi Vantsi ja Veiko Valang.

ÕNNITLEME!

1.-17. novembril tähistati ülemaailmset geograafianädalat (Geography Awareness Week).
Järvamaa koolides oli geograafianädal 12.-16. novembril, mil toimus pildimäng “Avasta Eestimaad III kooliastmele (7.-9. klass).  
 II-III koha saavutas KRYSLIN RASS.
Juhendaja õpetaja Piret Ohu.
ÕNNITLEME!

2. c klassi õpilased osalesid vabariiklikul GIS-päeva (Geograafia ja geoinfosüsteemide teabepäev) raames välja kuulutatud kaardivõistlusel.
Teemaks valiti  “Ei hõbedat, kulda, ei leidu me maal” – Eesti varad ja väärtused“.
MIA MARTHA AASAVÄLI sai oma vanuseastmes – kuni 10-aastased, peaauhinna. Ta osales ka GIS-päeval Eesti Rahvusraamatukogus.  
MARIANNE VEEBERG JA SANDER OJASAAR said ergutusauhinnad.
Juhendaja õpetaja Marika Roosileht.
ÕNNITLEME!

15. novembril toimus Aravetel maakondlik “Ellen Niiduga Midrimaal” luulekonkurss, kus esindasid meie kooli GERTTU SAAR 3.c, JOHANNA KALBERG 3.a, KAROLA LEE AASAVELT 5.c ja TOMI VVÄLIMÄE 5.b klassist.
Vabariiklikule konkursile sai edasipääsu KAROLA LEE AASAVELT,  juhendaja õpetaja Aili Avi,
teise koha sai TOMI VÄLIMÄE, juhendaja õpetaja Anneli Talviste.
ÕNNITLEME!

Eesti Loodusmuuseumi, MTÜ Aasta Loom ja Looduskalender.ee korraldatud aasta looma luulekonkursil osales tänavu kokku üle 250 võistlustöö rohkem kui 40 koolist üle Eesti.
Tihedast konkurentsist valis žürii välja 18 kirjatööd, mille autoreid ootab preemiareis loodusfotograaf Remo Savisaarega ilvese elupaikadesse.
See ootab ees õpilasi ANNABEL NARITS 5.b, KAUPO TIIRIK 8.a, TRINITY JÕGISALU 9.c ja  nende juhendajat ANNELI TALVISTEt, kes sai parima juhendaja preemia.
Parimate tööde esitajate nimekirja saab vaadata siit https://www.loodusmuuseum.ee/aasta-looma-luulev%C3%B5istluse-parimad-2018
ÕNNITLEME!

12. novembril toimus vabariikliku õpilasvõistluse „ProgeTiigri tulevikutegija“ Kesk-Eesti piirkondlik finaal Viljandi Jakobsoni Koolis.
II kooliastme QR-koodi võistlusel saavutas
1. koha  võistkond „TüriNuti1“  ja  robootika võistlusel 6. koha
Võistkonda kuulusid:
Romet Nurmsalu 5.c klass
Andreas Põllumäe 5.a klass
Orm Mattias Siemann 5.a klass

III kooliastme robootika võistlusel saavutas
4.  koha  võistkond „TüriNuti2
Võistkonda kuulusid:
Mirko Martjak 9.b klass
Andero Lavrinenko 9.c klass
Jakob Järve 9.c klass
Juhendaja õpetaja Laine Aluoja
ÕNNITLEME!

Eesti 100. sünnipäevaks andis Eesti Emakeeleõpetajate Selts välja  kingituseks kogumiku "Minu Eestile", kus on trükitud 100 lugu, mis pärit sõnaloominguvõistluselt "Minu Eestile".
Meie koolist pääsesid 367st vabariigi erinevaist paigust pärit töödest trükki KAROLIN SURVA ja ANET IVANOVi (7.a kl) kirjutised. 
Juhendaja õpetaja Anneli Talviste.

ÕNNITLEME!

Novembrikuu Hea Laps
Septembrikuus kirjutati mängudest ning pika loo "Mängin oma sõpradega" eest saab (pea)auhinna (üks viiest)  MARTA SOOSME 4. a klassist, juhendaja õpetaja Anneli Talviste.
Joonistuste ja kirjutiste konkursil „Missuguseid mänge  mängin koos sõpradega“ saavutasid auhinnalised kohad INDRE KAREL PALMEOS 4. klassist, juhendaja Ehte Kurrikoff ja STEVEN MARKUS LUKJANOV 2.b klassist, juhendaja õpetaja Marju Mei.
Oma lemmiktoitude valmistamisest koostasid vahvad retseptid ja said auhinnalised kohad MIA MARTHA AASAVÄLI, JADE RAJASAAR JA ELIISA MIADZIELES 2.c klassist, juhendaja õpetaja Marika Roosileht.
ÕNNITLEME!

7. novembril Türi Ühisgümnaasiumis toimunud saksa keele päevale olid kutsutud kõik meie kooli saksa keelt õppivad noored ja viiendate klasside õpilased.
Toimus lauajalgpalliturniir Saksamaa suursaadiku härra Christoph Eichhorniga ja võitjaks osutus meie kooli 7.c klassi õpilane Samuel Beekmann.


Interaktiivses mängus AUTOBAHN maakonna viiendate klasside õpilastele saavutasid
I koha  5.a klassi võistkond:
Angela Iva
Berit Terehov

Annabel Silm


III koha   5.c klassi võistkond:
Karolin Oja
Meribel Marmor
Ade Eensoo

Juhendaja õpetaja Jaanika Eik
ÕNNITLEME!
 

Vabariiklikul jutuvestjate konkursil KRATILOOD 
saavutas
1. koha SANNA LUISA TŌRV  7. a klass
2. koha  KIRKE PINDMAA 5. b klass
Juhendaja õpetaja Anneli Talviste.
ÕNNITLEME!
Teisipäeval, 6.novembril toimusid Paides E-Piim spordihallis Järvamaa koolide 4.-5.kl. rahvastepalli karikavõistlused, kus omavahel võistid mõõtu viie kooli võistkonnad (mõlemad Paide koolid, Väätsa PK, J-Jaani G ja Türi PK).
Esimese koha saavutasid meie kooli tüdrukute ja poiste võistkonnad.
Tüdrukud mängisid koosseisus:
Katriin Kivi, Maribel Valge, Mirtel Tarius, Kirke Pindmaa, Karoli Koska, Lisete Valkenklau, Roosmarii Villems, Kristiina Theresa Miller.
Turniiri parimaks mängijaks tunnistati Katriin Kivi.
Poisid mängisid koosseisus:
Romet Raude, Randar Ehasalu, Aksel Kukk, Kardo Kallas, Brenet Junolainen, Joonas Köhler, Rannet Palmsaar, Andreas Põllumäe.
Turniiri parimaks mängijaks tunnistati Romet Raude.
Võistkonnad valmistasid ette õpetaja Merle Vantsi, Veiko Valang ja Villi Vantsi.
ÕNNITLEME!

 

30. oktoobril toimus maakondlik robootikavõistlus "ProgrTiigri tulevikutegija".

2. kooliastme võistkond saavutas 1. koha
Võistkonda kuulusid:
Romet Nurmsalu 5.c klass
Andreas Põllumäe 5.a klass
Orm Mattias Siemann 5.a klass

3. kooliastme võistkond saavutas 2. koha
Võistkonda kuulusid
Mirko Martjak 9.b klass
Reio Treve 9.b klass
Jakob Järve 9.c klass

Juhendaja õpetaja Laine Aluoja

ÕNNITLEME!