Eesti Lennuakadeemia korraldas joonistusvõistluse "Lennukad jõulud", mille võitja tööst sai lennuakadeemia selleaastane digitaalne jõulukaart. 
Meie kooli õpilasedki osalesid, näiteks 8.a klassi õpilast Jaan Martin Oja  premeeriti osavõtu eest tänupakiga
Oma lustakate piltidega tegid žürii töö  keerulisemaks veel  Marta Roosme, Jane Orren, Sander Erik Kattai, Carlis Rak, Kardo Kallas.
Joonistati seekord kirjandustunnis teema "Kunst ja kirjandus" lõputööna.
Juhendaja õpetaja Anneli Talviste
 
9.detsembril lõppes võistluste maraton ja seda suurepäraste tulemustega. Konesko Türi spordihoones olid võistlemas 1.-3. klasside õpilased, kui toimus Eesti Koolispordi Liidu vabariiklik rahvastepalli võistlus. Maakonnas olid parimad meie kooli tüdrukud ja poisid. Tänases tugevas konkurentsis muutusid tüdrukud mäng mängu järel veel paremaks. Kui algul oli mäng veidi arglik, siis viimases mängus oli näha juba tõsist võitlemist, üksteisega suhtlemist ja koostööd. Neiud ütlesid ka ise, et need ei olegi nii kõvad pallid, kui algul kardeti. Püüdmised ja visked paranesid jõudsalt ja tasuka tubli 5.koht.
Tüdrukud mängisid koosseisus Berit Mardo, Laura Päär, Aleksandra Eslas, Gertrud Piirmaa, Kädili Jõesuu, Mia Sillasoo, Annabel Kinsiver ja Anete Toom. 
 
Poisid alustasid kohe väga võimsalt ja ei halastanud vastastele. Koostöö sujus lõpuni, kui mängimas oli seitse võistkonda. Viimase mänguga selgus, et võit läks Harjumaale Saku võistkonnale, aga 2.-4. koha vahel oli tekkinud nn surnud ring. Mäng lõppes viigiga. Vaadati üle geimide punktid, mis osutusid võrdseteks. Seejärel loeti üle mängude lõppedes iga mängija elud, mille tulemusel langes konkurentsist Rapla Vesiroosi Gümnaasium. Jäime vôistlema teise ja kolmanda koha peale, sest Türil ja Saku teisel võistkonnal oli taas võrdne punktisumma. Nüüd vaadati omavahelist mängu, mille Türi kolmandas geimis napilt võitis. Tasuks SUUREPÄRANE  teine koht vabariigis.
Võistkonna parimaks mängijaks tunnistati erilise medaliga Remo Kald
Hõbemedalid riputati kaela järgmistele mängijatele Marten Toomela, Henry Juss, Roberts Pasevics, Raul Hanschmidt, Aksel Gansen, Remo Kald, Oliver Poopuu ja Arti Tatrik.
 
7.detsembril toimusid Järvamaa 3x3 korvpalli karikavõistlused Paides.
Meie koolist osales 4-5kl võistkond, kes võitis turniiril esikoha ja neile riputati kaela kuldmedalid.
Nüüd jääb oodata kevadet, kui 19.aprillil toimub vabariiklik finaal Pärnus. Võistkonnas mängisid Karolin Valk, Kertu Rändva, Viktoria Plakk ja Melissa Toom. 

 

7 -12aastased õpilased olid oodatud osalema Tallinna Keskraamatukogu jutuvõistlusel, mille parimad palad jõuavad 2023. aastal kinkeraamatusse "Omad jutud 4".
Ka meie kooli 5.c jutukirjutajad Katarina Riško, Roosi Põllu, Kaur Ivanov, Emma Beekmann ja Enry Vahtre olid palutud 10. detsembril Super Skypargis toimuvale lõpuüritusele.
Katarina Riško lugu "Erinevus" oli üks võidutöödest, mis ära trükitakse (õpilaste juhendaja Anneli Talviste).
Roosi Põllu ja Emma Beekmann osalesid toredal lustimispeol ning nende muljed Emma kokkuvõtvas sõnastuses on järgmised: "Meid kutsuti lustima, kuna me kirjutasime loovuse tunnis jutte teemal  "Kuidas saada peaministriks", "Erinevus", "Juhtum kooliteel" ja "Kui laul läheb lappama". Laupäeval oli meie päralt Skylab, batuudikeskus ja me saime sõita isegi Skywheel'il. Seekord oli nii põnev, hüppasime ja hullasime, nii et hingeldama ajas."
Pildil Emma ja Roosi lustimas SuperSkypargis

Sündmustest saab täpsemalt lugeda Tallinna keskraamatukogu  veebilehel: https://keskraamatukogu.ee/lasteleht/tallinna-keskraamatukogu-kutsub-lapsi-jutte-kirjutama/
või vaadata ülevaadet lõpusündmusest Facebookis: https://www.facebook.com/keskraamatukogu/posts/pfbid02ewRr6bTsJTh6QNxkCN5yWKGn4H8T5rYz6UJMuh6McTpmhCJkakx8AKRXLyTwq8bY
 
 

Reedel, 2. detsembril kuulutati Eesti Lastekirjanduse Keskuses välja esmakordselt toimunud arvustusvõistluse Kapsas võitjad.
Sündmusele olid palutud meie koolist ELISE ZINOVJEV 9.b klassist, kes jäi jagama II - III kohta 8. - 9. klasside vanuseastmes
ning tema juhendaja Anneli Talviste.
Konkurss oli suunatud 6. - 9. klasside õpilastele üle Eesti.