DETSEMBER


5.c klassi õpilased osalesid Võru muuseumi üleskutsel toimunud Kreutzwaldi tänukaartide konkursil. Sel aastal valiti välja äramärgitud tööd (ei antud välja kohti) ning meie õpilased 
ANDRA PÄÄR, KEITI TOOM, OLIVER JÜRIS, HARDI ARULEPP, ADELINE PÄRNA, JÜRGEN SURVA, MATS ARTUR AVI, MARTEN MÖLDER ja HEILY WAGNER said tänupreemia meened  huvitavate tänukaartide eest.
Õpilaste juhendaja õpetaja Anneli Talviste
 
12. detsembril toimus Koidula 180. sünniaastapäevale pühendatud koosoleng, mis oli ühtlasi Koidula teema-aasta pidulikuks lõpetamiseks. Sündmusel tunnustati parimate tööde autoreid, kes osalesid sügisesel Lydia Koidulale kirja kirjutamise konkursil. 
Meie kooli õpilased JARNO LUTSCHAN, ANETTE TAMMOJA, RASMUS JÕESUU, HELERIN SEERA 8.c klassist ning MARTA ROOSME 9.a klassist pälvisid üle Eesti 78 kirja saatnud autorite seast preemiad silmapaistvate kirjatööde eest. 
Päev oli sisutihe, põnevad ettekanded avardasid teadmisi nii Koidula kui tema kaasaegsete kohta. Konverentsi vahepaladeks  loeti ette mõned koolinoorte kirjutatud mõtteid, valitud  katkendite seas olid ka lõigud nii Jarno Lutschani kui Anette Tammoja kirjast. Marta Roosme käsikirjaline kiri oli koos viie teise väljavalitud tööga selleks puhuks välja pandud näitusel. Pidulikule sündmusele kohaselt toimus ka kontsert ning koosolengu lõpetas ühine tordisöömine.
Õpilaste juhendaja õpetaja Anneli Talviste
 

 9. detsembril, Paides toimunud Peet Raigi mälestusturniiril andsid endisaegsed võrkpallilegendid Järvamaa noortele võrkpalluritele üle stipendiumid.
Tänavuse tunnustuse teenis oma püüdlikkuse ja tõsise suhtumisega võrkpalli meie kooli kaheksanda klassi õpilane Steven Marti Lillipuu.
ÕNNITLEME!

8. detsembril toimusid maakondliku lauluvõistluse Laulukaar poolfinaalid ning 9. detsembril finaalvõistlus.
Finaalis saavutasid meie lauljad järgmised kohad:
3.-7. a vanuserühm
2. koht Paula Piirmets
5. koht Mirjam Roosme
8.-10.a vanuserühm
3. koht Karl Märten Aren
4. koht Annabel Kinsiver
11.-13.a vanuserühm
3. koht Henri Veeberg
Lauljate juhendaja on Tea Saar.
Poolfinaalis pälvisid eripreemiad Eliise Aus - “Ingellik esitus” (juhendaja õpetaja Tiiu Schüts) ning Lovise Heinsaar - “Ilmekas ja mõtestatud esitus” (juhendaja õpetaja Tea Saar).
Rõõm on teatada, et finaalis osales ka meie kooli õpilane Roosi Põllu, kes saavutas 11.-13. a vanuserühmas 1. koha ja võimaluse osaleda televisooni laulusaate “Tähtede lava” videovoorus.
Roosi juhendaja on õpetaja Ele Millistfer.
ÕNNITLEME!
 

5. detsembril toimusid Konesko spordihoones 6.-9.klasside võistlused võrkpallis.
Poisid võitsid turniiril esikoha ja võidu aitasid koju tuua Oliver Kajaks, Sten Eric Schüts, Aksel Kukk, Reigo Jaagumann, Rikomar Luht, Sebastian Uuekareda, Gustav Rännel. 
Tüdrukud lsaavutasid kolmanda koha. Võistkonda kuulusid Mari Roosme, Helerin Seera, Roosi Gansen, Lisanna Tammoja, Serena Miljan, Anette Tammoja ja Anni-Adele Eidemiller.
Mängus oli teinegi tüdrukute võistkond, mis koosnes 5.-7.klassi õpilastest.
Nooremas võistkonnas mängisid Tene Tuulis, Marianne Veeberg, Miamarii Villems, Marina Jasson, Deivi Sinivee, Gerda Härm ja Dene Ly Lepiste.
 
4. detsembril toimus Imaveres Reinhold Kamsenile pühendatud lasteluulepäev „Luulelumi“, kus osalejad esitasid Imaverest pärit luuletaja R. Kamseni ja ka teiste Eesti autorite luuletusi.
Meie kooli esindasid 3. b klassist Maribel Mallas ja Sofia Remmelg, 4. b klassist Annabel Kinsiver ja 2. b klassist Elis Sepp, Rebecca Läänesaar ning Laura Aru. Esinejaid hindas kolmeliikmeline žürii ja Reinhold Kamseni lapselaps füüsik ja hobifotograaf Jaak Kikas. Meie koolist märgiti žürii poolt ära Sofia, Elis, Laura ja Annabel. Annabel Kinsiver oli Jaak Kikase lemmik ning pälvis eripreemia.
Õpilasi valmistasid luulepäevaks ette õpetajad Kerli Rüüt, Anneli Talviste ja Anu Jüris.

2. detsembril toimus Võru spordihoones TV 10 Olümpiastarti 53. hooaeg. Avaetapil oli stardis üle 400 sportlase 96-st koolist. Kavas oli 60m jooks, kuulitõuge, kõrgushüpe ja teivashüpe. Järvamaa parima koha võitis Mairo Kõnnussaar, kes sai 60m jooksus A finaali ja võitles välja viienda koha. Lisaks Mairole toetasid Türi Põhikooli võistkonda Mari Roosme, Lysandra Kaugeranna, Raiko Frei, Kendrik Tamjärv, Marten Toomela, Laura Päär, Adeline Pärna ja Melissa Seppi.
Kõigil on võimalik vaadata saatest kokkuvõtet neljapäeval, 7. detsembril, kell 18:45.
Järgmine vabariiklik etapp toimub juba 27. jaanuaril Tallinnas.

 
5.c klassi õpilased osalesid Võru muuseumi üleskutsel toimunud Kreutzwaldi tänukaartide konkursil. Sel aastal valiti välja äramärgitud tööd (ei antud välja kohti) ning meie õpilased 
ANDRA PÄÄR, KEITI TOOM, OLIVER JÜRIS, HARDI ARULEPP, ADELINE PÄRNA, JÜRGEN SURVA, MATS ARTUR AVI, MARTEN MÖLDER ja HEILY WAGNER said tänupreemia meened  huvitavate tänukaartide eest.

Õpilaste juhendaja õpetaja Anneli Talviste
 
12. detsembril toimus Koidula 180. sünniaastapäevale pühendatud koosoleng, mis oli ühtlasi Koidula teema-aasta pidulikuks lõpetamiseks. Sündmusel tunnustati parimate tööde autoreid, kes osalesid sügisesel Lydia Koidulale kirja kirjutamise konkursil. 
Meie kooli õpilased JARNO LUTSCHAN, ANETTE TAMMOJA, RASMUS JÕESUU, HELERIN SEERA 8.c klassist ning MARTA ROOSME 9.a klassist pälvisid üle Eesti 78 kirja saatnud autorite seast preemiad silmapaistvate kirjatööde eest. 
Päev oli sisutihe, põnevad ettekanded avardasid teadmisi nii Koidula kui tema kaasaegsete kohta. Konverentsi vahepaladeks  loeti ette mõned koolinoorte kirjutatud mõtteid, valitud  katkendite seas olid ka lõigud nii Jarno Lutschani kui Anette Tammoja kirjast. Marta Roosme käsikirjaline kiri oli koos viie teise väljavalitud tööga selleks puhuks välja pandud näitusel. Pidulikule sündmusele kohaselt toimus ka kontsert ning koosolengu lõpetas ühine tordisöömine.
Õpilaste juhendaja õpetaja Anneli Talviste
 

 9. detsembril, Paides toimunud Peet Raigi mälestusturniiril andsid endisaegsed võrkpallilegendid Järvamaa noortele võrkpalluritele üle stipendiumid.
Tänavuse tunnustuse teenis oma püüdlikkuse ja tõsise suhtumisega võrkpalli meie kooli kaheksanda klassi õpilane Steven Marti Lillipuu.
ÕNNITLEME!

8. detsembril toimusid maakondliku lauluvõistluse Laulukaar poolfinaalid ning 9. detsembril finaalvõistlus.
Finaalis saavutasid meie lauljad järgmised kohad:
3.-7. a vanuserühm
2. koht Paula Piirmets
5. koht Mirjam Roosme
8.-10.a vanuserühm
3. koht Karl Märten Aren
4. koht Annabel Kinsiver
11.-13.a vanuserühm
3. koht Henri Veeberg
Lauljate juhendaja on Tea Saar.
Poolfinaalis pälvisid eripreemiad Eliise Aus - “Ingellik esitus” (juhendaja õpetaja Tiiu Schüts) ning Lovise Heinsaar - “Ilmekas ja mõtestatud esitus” (juhendaja õpetaja Tea Saar).
Rõõm on teatada, et finaalis osales ka meie kooli õpilane Roosi Põllu, kes saavutas 11.-13. a vanuserühmas 1. koha ja võimaluse osaleda televisooni laulusaate “Tähtede lava” videovoorus.
Roosi juhendaja on õpetaja Ele Millistfer.
ÕNNITLEME!
 

5. detsembril toimusid Konesko spordihoones 6.-9.klasside võistlused võrkpallis.
Poisid võitsid turniiril esikoha ja võidu aitasid koju tuua Oliver Kajaks, Sten Eric Schüts, Aksel Kukk, Reigo Jaagumann, Rikomar Luht, Sebastian Uuekareda, Gustav Rännel. 
Tüdrukud lsaavutasid kolmanda koha. Võistkonda kuulusid Mari Roosme, Helerin Seera, Roosi Gansen, Lisanna Tammoja, Serena Miljan, Anette Tammoja ja Anni-Adele Eidemiller.
Mängus oli teinegi tüdrukute võistkond, mis koosnes 5.-7.klassi õpilastest.
Nooremas võistkonnas mängisid Tene Tuulis, Marianne Veeberg, Miamarii Villems, Marina Jasson, Deivi Sinivee, Gerda Härm ja Dene Ly Lepiste.
 
4. detsembril toimus Imaveres Reinhold Kamsenile pühendatud lasteluulepäev „Luulelumi“, kus osalejad esitasid Imaverest pärit luuletaja R. Kamseni ja ka teiste Eesti autorite luuletusi.
Meie kooli esindasid 3. b klassist Maribel Mallas ja Sofia Remmelg, 4. b klassist Annabel Kinsiver ja 2. b klassist Elis Sepp, Rebecca Läänesaar ning Laura Aru. Esinejaid hindas kolmeliikmeline žürii ja Reinhold Kamseni lapselaps füüsik ja hobifotograaf Jaak Kikas. Meie koolist märgiti žürii poolt ära Sofia, Elis, Laura ja Annabel. Annabel Kinsiver oli Jaak Kikase lemmik ning pälvis eripreemia.
Õpilasi valmistasid luulepäevaks ette õpetajad Kerli Rüüt, Anneli Talviste ja Anu Jüris.

2. detsembril toimus Võru spordihoones TV 10 Olümpiastarti 53. hooaeg. Avaetapil oli stardis üle 400 sportlase 96-st koolist. Kavas oli 60m jooks, kuulitõuge, kõrgushüpe ja teivashüpe. Järvamaa parima koha võitis Mairo Kõnnussaar, kes sai 60m jooksus A finaali ja võitles välja viienda koha. Lisaks Mairole toetasid Türi Põhikooli võistkonda Mari Roosme, Lysandra Kaugeranna, Raiko Frei, Kendrik Tamjärv, Marten Toomela, Laura Päär, Adeline Pärna ja Melissa Seppi.
Kõigil on võimalik vaadata saatest kokkuvõtet neljapäeval, 7. detsembril, kell 18:45.
Järgmine vabariiklik etapp toimub juba 27. jaanuaril Tallinnas.