News

Aasta looma - ilvese jälgi otsimas 11. December TPK


Neljapäeval, 6. detsembril käisid Aasta looma - ilvese jälgi otsimas üle Eesti parimad sellest kaslasest luuletanud õpilased, meie koolist osalesid Trinity Jõgisalu, Annabel Narits, Tomi Välimäe. Nendega oli kaasas õp Anneli Talviste, kes sai parima juhendaja preemia.
Retk algas Amme jõe äärest, edasi viis tee voorestiku serva alale, kus nähti väga paljude metsaelanike jälgi, nende seas ka otsima tuldud ilvese liikumist tõestavaid märke. Kitsed jooksid julgelt inimeste lähedalt mööda, sai uudistada hundikarja peatumisjälgi, näha ilvese jooksu- ja hüppejälgi jpt. Matk lõppes lõkke ääres, tehti söögipaus ja loeti ette luuletused.
"See oli hoopis teistmoodi metsaskäik, sest kui klassiga oleme metsas, pole meil kaasas Remo Savisaart, kes kõike teab ja räägib põnevaid lugusid," kommenteeris päeva Tomi.
Siin Looduskalendris ilmunud lugu koos Terevisiooni saatelõiguga:
 
Neljapäeval, 6. detsembril käisid Aasta looma - ilvese jälgi otsimas üle Eesti parimad sellest kaslasest luuletanud õpilased, meie koolist osalesid Trinity Jõgisalu, Annabel Narits, Tomi Välimäe. Nendega oli kaasas õp Anneli Talviste, kes sai parima juhendaja preemia.
Retk algas Amme jõe äärest, edasi viis tee voorestiku serva alale, kus nähti väga paljude metsaelanike jälgi, nende seas ka otsima tuldud ilvese liikumist tõestavaid märke. Kitsed jooksid julgelt inimeste lähedalt mööda, sai uudistada hundikarja peatumisjälgi, näha ilvese jooksu- ja hüppejälgi jpt.
Matk lõppes lõkke ääres, tehti söögipaus ja loeti ette luuletused.
"See oli hoopis teistmoodi metsaskäik, sest kui klassiga oleme metsas, pole meil kaasas Remo Savisaart, kes kõike teab ja räägib põnevaid lugusid," kommenteeris päeva Tomi.
Siin Looduskalendris ilmunud lugu koos Terevisiooni saatelõiguga: