LIKEthe naturE – tRAdition – Sport – MUSic

LIKEthe naturE – tRAdition – Sport –  MUSic

01.09.2017 – 31.08.2019 on meie kooli õpilastel ja õpetajatel võimalus osaleda Erasmus + projektis, mis kannab nime „Like the Nature- Traditions- Sport- Music“  ehk väärtustame loodust, traditsioone, muusikat, sporti. Projekt on kooskõlas ka Türi Põhikooli 2017/2018 õppeaasta läbiva teemaga „Väärtused ja kõlblus“.

Projektis osalevad koolid kuuest erinevast riigist: Ungarist, Itaaliast, Portugalist, Rumeeniast, Poolast ja Eestist.

Projekti eesmärgiks on rahvusvahelise koostöö suurendamine ning kogemuste jagamine haridusvaldkonnas.

Esimene koostöökohtumine toimub 19.-24.11.2017 Ungaris. Türi Põhikooli külastavad partnerkoolid juba 2018. aasta veebruaris.

Ajavahemikus 15.02-22.02 toimus Erasmus+ rahvusvahelise projekti “LIKE the naturE-tRAdition-Sport-MUSic” kohtumine Itaalias.

Projektipartneriks on väike Statte linn Lõuna-Itaalias, kuhu kogunesid kõikide projekti partnerriikide, Ungari, Madeira, Rumeenia, Poola, Eesti õpilased ja õpetajad.

Meie koolist osalesid 6.a klassi õpilased Helis Köhler, Emma Künnapu, Kirke Kägo ja Kertu Ševerev ning õpetajad Sirli Biene ja Evely Siimsoo.

Statte on väike linn Itaalia saapa kontsa peal. Kõige lähem suurem linn on mereäärne Taranto, kus asub vägev kindlus.

Nädala jooksul tutvuti koolieluga, külastati tunde,  õpilased võistlesid võrkpallimängus, ning tegelesid kunsti ja tantsimisega ühistes töötubades.

Nädalavahetusel külastati lähedal asuvaid linnakesi Martina Francat, Alberobellot ning Materat.

Kohtumine lõppes suure lahkumispeoga, kus osalesid nii õpetajad, õpilased kui ka lapsi majutavate perede lapsevanemad. Tants kestis südaööni. Nädalaga said õpilased omavahel niivõrd headeks sõpradeks, et  lahkumisel ei jätkunud taskurätikuid pisarate kuivatamiseks.

Järgmine projektikohutmine toimub juba mais Türil.