18 | 08 | 2018

Uudised

Vanapaber 2014

Kampaania „Vanapaber 2014“ 

algab 14. aprillil ja kestab 04. maini.

VANAPABERIT on võimalik ära anda
15.04.2014 – 30.04.2014
Türi Põhikooli katlamajja (Ravila tn)
teisipäev, kolmapäev 7.30 – 9.00 ja 16.00 – 17.00
ning kokkuleppel Helen Aasa tel 53058230.

NB! Üleantav paber tuleb pakkida kastidesse või siduda nööriga kokku.

Kunstiõpetuse õpetaja konkurss

Türi Põhikool

kuulutab välja konkursi 

KUNSTIÕPETUSE ÕPETAJA (1,0 kohta)

ametikohale.

Tööleasumine 01.09.2014

Kandideerijatel nõutav magistrikraad või sellele vastav kvalifikatsioon ja õpetajakutse.

Avaldus, CV ja haridust tõendavate dokumentide koopiad saata 20. maiks  postiga   aadressile F. J. Wiedemanni 3a, 72213 Türi või e-aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Tööpakkumine

 

Türi Põhikool

kuulutab välja konkursi 

INGLISE KEELE ÕPETAJA

(1,0 kohta)

ametikohale.

Tööleasumine 06.01.2014

Kandideerijatel nõutav magistrikraad või sellele vastav kvalifikatsioon ja õpetajakutse.

Avaldus, CV ja haridust tõendavate dokumentide koopiad saata 15. detsembriks  postiga   aadressile F. J. Wiedemanni 3a, 72213 Türi või e-aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Lisainformatsioon tel 5306 7778

 

Pakume tööd

Türi Põhikool

kuulutab välja konkursi 

HUVIJUHI

(1,0 kohta) ametikohale.

Tööleasumise aeg esimesel võimalusel

Ootame kõrgharidusega, pedagoogilise- või kultuuritaustaga inimest.

Kandideerimiseks saata kandideerimisavaldus, CV ja muud kandidaadi poolt vajalikuks peetavad dokumendid 16. septembriks Türi Põhikooli aadressil F. J. Wiedemanni 3a, 72213, Türi või e-aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Lisainformatsioon tel 5306 7778

Rändnäitus ajaloost

Meie kooli õpilased said maikuu kahe nädala jooksul tutvuda  Anne Franki elulooga ja sündmustega, mis siiani vapustavad  igat empaatiavõimelist  isikut. Näitus asus koolimaja teise korrusel ja oli kooliõpilastele avatud  maikuu esimestel nädalatel.

Anne Frank, kelle  päeviku põhjal on välja antud nii raamat „Tagatuba“ kui ka valminud kõne all olev näitus, oli juudi päritolu tütarlaps. Tema igapäevane elu sai otsustava löögi peale seda kui 1933 aastal tuli Saksamaal võimule Adolf Hitler. Adolf Hitleri arvates oli ainukene puhas rass  nn. „aaria rass“ ja kõik, kes olid muud päritolu, tuli maailmast isoleerida ja võimalusel hävitada. Erilise põlu alla aga sattusid juudi päritolu isikud. Ajalooliselt on spekuleeritud selle üle, miks just juudid? Välja pakutud ka erinevaid põhjendusi nagu näiteks see, et juudi päritolu inimesed töötasid enamasti kõrgetel ametikohtadel ja olid edukad ärimehed. Paraku ei saa me iial teada, millised tagamaad juutide hävitamisel tegelikult olid.
Näitus koosneb 34 püstisest stendist, kus on kokkuvõtlikult räägitud Anne Franki elust nii Saksamaal, Hollandis kui ka sündmustest, mis järgnesid peale Hollandi okupeerimist. Näituse põhiteemaks on siiski Anne Franki päevikusse  talletatud mõtted, üleelamised ja eluolu. Kuid  juttu on ka Hitleri võimule tulekust, „aaria rassi“ arendamisest, mittesobilike hukkamisest, juutide vastastest seadustest, koonduslaagritest.

Rändnäitus on suunatud eelkõige noortele, et tuletada meelde ja paremini mõista inimõiguste vajalikust ja sisu. Samas  loodaks, et näitus paneb noored ka mõtlema, et igaühel on õigus täisväärtuslikule elule ja seda õigust tuleb kasutada vastutustundlikult arvestades sealjuures ka teiste inimestega.

Rändnäituse vahendajaks on Inimõiguste Instituut.
Lisainfot Anne Franki näituse kohta leiab Eesti Inimõiguste Instituudi kodulehelt: www.eihr.ee/naitused/anne-frank.