25 | 09 | 2018

SPORT

05.08.2018 toimusid Otepääl Eesti meistrivõistlused maanteratturite grupisõidus (33 km) kuni 14 aastastele.

Meie kooli  7a klassi õpilane Karolin Surva saavutas hõbemedali.

Palju õnne!

Neljapäeval, 7. detsembril 2017.a toimus Tallinnas Saku Suurhallis Eesti Autospordi Liidu traditsiooniline pidulik gala „Eesti Autospordi Tähed 2017“, kus sai tunnustuse osaliseks ka meie kooli 9.b klassi õpilane PATRICK JUHE. Patrickule anti tunnustusõhtul üle Eesti meistri võidukarikas, mille ta võitis rahvaspordi J18 klassis (kuni 18-aastased noored). Veel eelmisel õppeaastal ehitas Patrick kooli loovtöö raames endale võistlusauto ning Eesti meistritiitel kinnitab, et Patrick sai oma loovtööga suurepäraselt hakkama.
Patricku treener on tema isa Indrek Juhe.

Palju õnne Patrickule ja kogu tema tiimile!

Meie kooli 6.A klassi õpilase Karolin Surva suurepärased tulemused rattaspordis

2017 a osales Karolin kokku 46 erineval võistlusel (tulles 38 võistlusel esikohale) kolmes erinevas rattadistsipliinis: maastikurattakross, tsüklokross ja maanteratas.
Tähtsamad tulemused:
1. Hawaii Express Estonian Cup (maastikurattakross, mis koosnes 8-st etapist) Karolin võitis kõik 8 etappi vanuseklassis N12 (kuni 12a tüdrukud).
2. Team Rattapood Cup (maastikurattakross, mis koosnes 5-st etapist) Karolin võitis kõik 5 etappi vanuseklassis M10/N12 (10a poisid ja 12a tüdrukud võistlesid koos).
3. Soudal Eesti CX karikasari (tsüklokross, mis koosnes 7-st etapist) Karolin võitis 6 etappi ja saavutas esikoha vanuseklassis N12 (12a poiste-tüdrukute üldkokkuvõttes oli Karolin 4-s, osales kokku 67 poissi-tüdrukut).
4. Urumarja 29. Velotuur (maanteratta 3 päevane võistlus, mis koosnes 4 etapist) Karolin oli tuuri parim kuni 12a tüdruk.
5. TTP Noortetuur (maanteratta 2 päevane võistus, mis koosnes 4 etapist) Karolin saavutas 3 etapivõitu ja tuuri üldvõidu vanuseklassis N12

 

KOOLIOLÜMPIAMÄNGUD 30. - 31. mai

Ajakava ja pildid

Protokollid

III kooliaste

Poisid
http://bit.ly/poisid_7_9_klass

Tüdrukud

http://bit.ly/tudrukud7_9_klass

II kooliaste

Poisid

http://bit.ly/poisid4_6_klass

Tüdrukud

http://bit.ly/tudrukud4_6_klass

I kooliaste

Poisid

http://bit.ly/poisid1_3_klass

Tüdrukud

http://bit.ly/tudrukud1_3_klass

DisGolf

http://bit.ly/disgolfTPK

ORIENTEERUMINE

http://bit.ly/TPKorienteerumine

SUMO

http://bit.ly/TPKsumo

VIBU

http://bit.ly/TPKvibu

JALGRATTAKROSS

http://bit.ly/TPKkross

 

Euroopa noorte GP

Türi Vibukooli noored võitsin Euroopa noorte GP I etapilt hõbeda ja pronksi.

18. - 22. aprillil toimus Kreekas Euroopa noorte GP I etapp.
Türi Vibukoolist olid võistlustel osalemas Karolin Puusepp, Meeri-Marita Paas, Lisell Jäätma, Robin Jäätma ja Kristjan Puusepp.

Kvalifikatsioonivõistlusel saavutas kadettide neidude klassis Karolin Puusepp 6 koha tulemusega 670 silma ja Meeri-Marita Paas 7 koha samuti 650 silmaga. Juunioride neidude klaasis saavutas Lisell Jäätma 7 koha 670 silmaga. Noormeeste kadettide klassis saavutas Robin Jäätma 678 silmaga 7 koha. Juunioride noormeeste klassis saavutas Kristjan Puusepp koha 694 silmaga, mis on ühtlasi ka uus Eesti juunioride rekord. Kõik noored pääsesid duelle laskma ja neljapäeval toimus individuaalne lõppvõistlus. Noorte lõplikeks kohtadeks jäid Karolin Puusepal 9 kohta ja Meeri-Marita Paasil 6 koht neidude kadettide klassis. Noormeeste kadettide klassis saavutas Robin Jäätma 9 koha. Neidude juunioride klassis saavutas Lisell Jäätma samuti 9 koha. Individuaalselt kõrgeima koha saavutas Kristjan Puusepp, kes sai 5 koha.

Segavõistkondade võistluses saavutasid Türi Vibukooli noored medaliväärilised kohad. Plokkvibu juunioride segavõistkonna võistluses võitsid Lisell Jäätma ja Kristjan Puusepp hõbeda. Kullavõitluses tuli alla jääda Itaalia noortele tulemusega 142:145.Plokkvibu kadettide segavõistkonna võistluses saavutasid Karolin Puusepp ja Robin Jäätma kolmanda koha. Pronksmedali võitmiseks alistasid noored Kreeka eakaaslased tulemusega 132:123.

Noorte treeneriks on Maarika ja Erki Jäätma.


Vibulaskmine

11. - 12. märtsil Lätis Siguldas toimunud Baltimaade sisemeistrivõistlustel vibulaskmises.
saavutas
juuniorite neiude sportvibu klassis Agnes Patsmann II koha,
meesjuuniorite plokkvibuklassis Andres Patsmann I koha ja Hans Kristjan Kuningas II koha.

18. - 19. veebruaril toimunud Eesti 2017.a. sisemeistrivõistlustel vibuspordis saavutas 
Agnes Patsmann -  noored tüdrukud sportvibu II koha,
Andres Patsmann - kadetid poisid plokkvibu II koha,
Hans Kristjan Kuningas - noored poisid plokkvibu I koha

Noorte meistrivõistluste koondprotokolli leiate aadressilt:
http://www.vibuliit.ee/uus/2017/NSMV_protokoll.pdf

Vabariiklikud ujumisvõistlused

Laupäeval, 4.veebruaril toimusid Kohtla-Järvel Eesti Ujumisliidu noortesarja idatsooni 2. etapi ujumisvõistlused.  
Osalemas oli 180 noorujujat 16 ujumiskeskusest.

Mariette Villems saavuas
50m. vabaltujumises 1. koha ja
200m. kompleksujumises 3. koha.

Henna Terehov saavutas
50m. vabaltujumises 3.koha ja

100m. seliliujumises 3.koha.

Noori juhendab treener Otto Männa.

 

Eesti Olümpiakomitee tunnustus Türi Vibukooli laskjaid

Eesti Olümpiakomitee tunnustas pidulikul vastuvõtul tänavusel teisel poolaastal rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt nii täiskasvanute, noorte, veteranide kui ka paraklassides medaleid võitnud sportlasi. Tunnustuse pälvisid ka Türi Vibukooli noored ja nende treenerid Maarika ja Erki Jäätma.

 

Türi Vibukooli noortest olid vastuvõtule kutsutud suvel Rumeenias toimunud Euroopa noorte meistrivõistluste medaliomanikud Lisell Jäätma, Karolin Puusepp, Meeri-Marita Paas, Kristi Ilves, Kristjan Puusepp ja Caius Kand.

 

Lisell Jäätma võitis individuaalse hõbeda ning koos Karolin Puusepa ja Meeri- Marita  Paasiga võideti naiskonnavõistluses pronks medal. Kristi Ilves ja Caius Kand võitsid juunioride segavõistkondade arvestuses pronksi. Kristjan Puusepp võitis individuaalse pronks medali.