18 | 08 | 2018

5. klasside õpilaste õppekäik Sagadisse

5.a ja 5.b klassi õpilased õppekäik Sagadisse toimus 5. oktoobril 2016.
Õppekäigul osales 42 õpilast. Programmis „Mets kui kooslus“ oli ette nähtud kaks töötuba ning matk metsas söömisega.

Esimene töötuba toimus looduskoolis. Töötoas oli õpilastel võimalus uurida mikroskoobiga liiva, kärbest, seent ja taimi. Lisaks tuli täita igal õpilasel tööleht. Selleks pidid õpilased kasutama oma meeli (haistmine, kuulmine ja kompimine).

Teine töötuba oli metsandusmuuseumis. Seal tegid õpilased rühmatööd. Rühmades tuli leida infot erinevate metsaliikide koosluste kohta.

Matk oli metsarajal ning ka mereääres. Metsas tutvustati erinevaid taimi ning õpilastel oli võimalik luubiga uurida loodust. Mere ääres sai nautida tormist merd.

Hannah: Mulle meeldis käia metsarajal. Meeldis ka luupidega asju uurida. Giid oli väga sõbralik ja lahke. Muuseumis meeldis mulle teha rühmatöö ja loomatopised. Mere ääres oli väga lahe ja mulle meeldis kive korjata.

Helis: Õppekäik oli väga tore. Sagadi mõis oli väga ilus. Mulle meeldis looduskool ja sealsed tegevused. Ülesanded, mis me tegime, olid ka väga huvitavad. Matk oli väga lõbus. Eriti meeldis mulle torm, tuul, meri ja suured lained.

Marcus: Mulle meeldis õppekäik Sagadisse. Me saime lahendada erinevaid ülesandeid, saime mere ääres käia ja joosta. Giid rääkis metsast ja seda oli põnev kuulata. Tegime ka rühmatööd.

Kertu: Mulle meeldisid Sagadis väga loodusmuuseum ja matkamine. Loodusmuuseumis meeldis mulle ülesanne, kus pidime puu kohta kirjutama, mis loomad selle juures elavad ning keda, nendest loomadest oleme näinud. Matkal saime luupidega uurida, mere ääres olla ja kiikuda. Mulle meeldis seal väga ja ma lähen sinna kindlasti oma perega uuesti.

Anders Mait: Õppekäik meeldis mulle väga, sest ma sain uusi teadmisi looduse kohta. Kõige rohkem meeldis mulle loodusmuuseumis testi tegemine. Tore oli mikroskoobiga uurida liblikat, seent, kärbest ja lilleõisi. Huvitav oli kuulata, mis häält, mingi asi teeb. Mulle meeldis ka metsas. Seal oli tore luubiga pisikestesse pragudesse piiluda.

Liilia-Maria: Mulle meeldis Sagadis käik väga. Eriti meeldis matk metsas ja mere ääres. Mere ääres oli väga suur tuul, mis tekitas ka suuri laineid. Loodusmuuseumis meeldis mulle grupiga täita töölehte. Seal oli ka palju loomade topiseid, mida sai pildistada. ma soovitan teistele ka seda matka ja kõike, mis seal juures oli.

Mehis:Loodusmuuseumis oli lahe, seal oli loomade topised, mis olid nagu päris. Looduskoolis meeldis mulle ka, kus pidime ära arvama, mis on kotikestes ja purkides. Meeldis ka matk metsa ja mere äärde, kus korjasin ilusaid kive. See oli halb, et oli tuuline. Mulle meeldis väga see ekskursioon.

Keili: See koht kus me käisime, on Lääne-Virumaal. Mulle meeldis muuseumis vaadata loomade topiseid. Huvitav oli ka täita töölehte. Looduskoolis saime vaadata mikroskoobiga liblikat, kärbest, seent, liiva ja lille. Enne matkale minekut sõime. Matk oli väga lahe. Giid rääkis meile taimedest ja loomadest, kuulasime lindude häälitsusi. Mulle meeldis päev Sagadis väga.

Tristan: Me käisime Sagadi metsamuuseumis looduskoolis ja metsas ja mere ääres matkamas. Muuseumis  ja looduskoolis täitsime töölehti puude ja nendega seotud loomade ja lindude kohta. Looduskoolis  saime vaadata mikroskoobiga ja täita töölehte erinevate puude kohta.. Mulle meeldis kõige rohkem matk. Ma oleks tahtnud rohkem metsamuuseumis ringi vaadata ja matkata. Kokkuvõtteks oli tore reis ja hariv, mulle meeldis Sagadis ja ma tahaks mõni teine kordki sinna minna.

Share