26 | 09 | 2018

TASKA

Türi Põhikooli taaskasutusnädal ehk TASKA
 
 

Türi Põhikooli taaskasutusnädal ehk TASKA on 2016. aasta kevadeks korraldatud 3 korda. Igal aastal mõtleb TORE ring koostöös käsitööõpetajatega välja uudse teemapüstituse, millele õppeaastal keskenduda (kuidas loodust loovalt säästa; mis on taaskasutatav; jms).

Igal aastal saavad kõik klassid 4.- 9. klassini ühe ülesande mõelda etteantud materjalile uus kasutusotstarve (suured plekkpurgid kooli sööklast; klaasipesukanistrid; 2016. aasta teema seotakse Kinder Surprise plastmunadega (kogutakse ühiselt)). Valminud loovtöödest korraldatakse näitus. Nii on ideid jagatud ja loovust arendatud hulganisti: plekkpurgist valmis lillepott või matkapliit; kanistrist matemaatikateemaline mäng või linnupesa).
Kui välja arvata klassi meisterdusülesanne ja moesõu, siis muudes tegevustes osalevad ka algklassid.
Nädala jooksul on aastati olnud mitmeid elemente terve nädala jooksul: huvitavad loengupidajad, töötoad koridorides, plakatitegu, asjade jagamise laat koolis; kuid alati on nädala finaal seotud moesõuga (registreeritud klassivõistkonnad saavad kohapeal teema ja kotitäie materjale taaskasutuseks - kogu sõu päädib oma ideede tutvustamise ja kollektsiooni esitlemisega).
Õpilastele on nädal oma tegusate toimingutega väga meeldinud ning seda oodatakse.
ülevaadet tehtud TASKAdest saab vaadata: http://taaskasutusnadal.blogspot.com.ee/
 
Share