19 | 02 | 2018

KIIDAME

Ajakirja "Hea Laps" veebruarikuu auhinnad

Joonistuste ja kirjutiste konkursil "Mida ootan uuelt aastalt?" sai ühe peaauhindadest ANNI-MARII AARE 1.c klassist, juhendaja õpetaja Marika Roosileht.
Ajakirjas on avaldatud joonistused teemal "Kingitus Eestile", mille autoriteks on 2. b klassi õpilased  GERLI ROOSALK ja RIKOMAR LUHT, juhendaja õpetaja Ellen Roosileht.
 
Trikirikka lemmikmängu  kirjutisega sai auhinna SANNALUISA TÕRV VIa klassist ja uusaasta soovidest kirjutatu tõi auhinna KAMERON PUKKAle VIa klassist.
Kameroni loo "Soov Eestile" ja KERTU ŠEVEREVI "Parim kink Eestile" leiame ka äratrükituna ajakirja veergudel. 
Lisaks saab lugeda ANITRA LUKJANOVI (9.a) muinasjuttu "Põrgupill", mis võitis ergutusauhinna Sten Roosi muinasjutuvõistlusel.
Juhendaja õpetaja Anneli Talviste
 
ÕNNITLEME!
 
 
Vabariiklikul konkursil Luuleprõmm 2018
 
saavutas Karl-Mathias Saarse esikoha.
 
Juhendaja õpetaja Anneli Talviste.
 
ÕNNITLEME!
 

Piirkondlikul matemaatikaolümpiaadil saavutas

8. klassde arvestuses

1. koha Andero Lavrinenko

Juhendaja õpetaja Elve Jaansalu

9. klasside arvestuses

2. koha Kai-Melli Kapten

Juhendaja õpetaja Laine Aluoja

ÕNNITLEME!

 

Teisipäeval, 6.veebruaril toimusid Paides Järvamaa koolide 1.-3.kl. rahvastepalli  karikavõistlused.

Nii tüdrukute kui ka poiste võistkond saavutas teise koha.

Tüdrukute võistkonda kuulusid:
Roosmarii Villems

Kristiina Theresa Miller

Elis Eidemiller

Mari Roosme

Kadi Puu

Serena Miljan

Lisanne Tammoja

Eliisa Aava

 

Poiste võistkonda kuulusid:

Aksel Kukk

Kardo Kallas

Oliver Kajakas

Reigo Isakar

Marten Kaljur

Steven Marti Lillipuu

Vallo Marten Lillipuu

Jan-Marten Marrandi

 

Võistkonnad valmistasid ette Merle Vantsi, Reine Reiska, Villi Vantsi ja Veiko Valang

 

ÕNNITLEME!

 

 

Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia konkursil pälvis

Ilon Wiklandi litograafia ja preemia

Kai-Melli Kapten

Juhendaja õpetaja Aili Avi.

ÕNNITLEME!

2. veebruaril 2018 Albus toimunud vabariiklikul võistulugemisel HANSENIST TAMMSAARENI meie kooli 6.a klassi õpilane

Sanna Luisa Tõrv sai miniatuuriga “Kaaren ja pojad”  5. - 6. I klasside vanuseastmes eripreemia.

ÕNNITLEME!

 

Piirkondlik bioloogiaolümpiaadil saavutas

8. klasside arvestuses
3. koha Rasmus Salum

9. klasside arvestuses
1. koh Kai-Melli Kapten

Juhendaja õpetaja Meeli Savolainen

ÕNNITLEME!
 

Maakondlikul  Nuputa võistlusel  

5. - 6. klasside õpilaste arvestuses saavutas kooli võistkond 1. koha.

Võistkonda kuulusid:
Helis Köhler 6a,
Hubert Luste 5c,
Kertu Ševerev 6a,
Angely Kaaret 5c.

Õpilaste juhendajad õpetaja Sirli Biene ja Marika Lõhmus. 

7. klasside arvestuses saavutati  3. koht.

Võistkonda kuulusid:
Elisa Trummal 7b,
Kirke Perillus 7c,
Loore Luste 7c.

Võistkonna juhendaja õpetaja Lea Allik.

ÕNNITLEME!

 

28. jaanuaril Tallinnas toimunud Eesti U-18 karikavõistlustel saavutas

1. koha Markus Anvelt (8 a) kõrgushüppes uue isikliku rekordiga 1.91

27. jaanuaril Tallinnas toimunud TV-10 Olümpiastartide vabariiklikul finaalvõistlusel saavutas

1. koha Henry Heinsoo vanamate poiste arvestuses kaugushüppes, tulemusega 5.74

Juhendaja õpetaja Veiko Valang

4. - 5. klasside õpilaste Järvamaa poiste jalgpalli turniiri võitis meie kool võistkond.

Mängisid koosseisus:
Kristjan Kangur (5) tunnistati turniiri parimaks mängijaks
Kert Kiik(5)
Andree Ammer (5)
Hubert Luste (5)
Romet Luik (4)
Tomi Välimäe (4)
Brenet Junolainen (4)

Võistkonna treener on Kristo Kiik. Võistkonna juhendaja õpetaja Villi Vantsi
 
ÕNNITLEME!
 

Maakondlikul emakeeleolümpiaadil saavutas

9. - 10. klasside arvestuses:

1. koha Kai-Melli Kapten, juhendaja õpetaja Anneli Talviste
3. koha Adele Adamson, juhendaja õpetaja Kristi Rikk

7. - 8. klasside arvestuses:
 
2. koha Andero Lavrinenko, juhendaja õpetaja Anneli Talviste
3. koha Mia-Maria Männi, juhendaja õpetaja Kristi Rikk
 
ÕNNITLEME!
 

Järvamaa piirkondlikul keemiaolümpiaadil saavutas

8. klass
1. koha Andero Lavrinenko

9. klass
1. - 2. koha Anitra Lukjanov

Juhendaja õpetaja Reet Libe

ÕNNITLEME!

 

Järvamaa piirkondlikul kunstiolümpiaadil 7. - 9. klasside vanuserühmas saavutas

1. koha Kai-Melli Kapten 9.a klass

Juhendaja õpetaja Ulvi Mäesalu

ÕNNITLEME!


Saksa keele piirkonnavoorus saavutas 8. - 9. klasside olümpiaadil

2. koha Jago Kadak

3.- 4. koha Mia Maria Männi.

Juhendaja õpetaja Jaanika Eik

ÕNNITLEME!

 

20. jaanuaril toimus Tartus AHHAA keskuses vabariiklik robootika võistluse "FIRST LEGO League Hydro Dynamics" poolfinaal.

Meie kooli NutiLabori ringi võistkond saavutas 2. koha.

Võistkonda kuulusid:
HUBERT LUSTE 5.b klass
TRISTAM MARTTI METSALU 6.b klass
TRIIN SOOÄÄR 7.b klass
ANDERO LAVRINENKO 8.c klass
MIRKO MARTJAK 8.b klass
ANITRA LUKJANOV 9.a klass

Juhendajad õpetajad Laine Aluoja ja Janek Marrandi.

ÕNNITLEME!

 

Füüsikaaolümpiaadi piirkonnavoorus saavutas

8. klass
1. koha Anneli Krais

9. klass
1. koha Kai - Melli Kapten
3. koha  Hugo Kadak

Juhendaja õpetaja Ella Põder

ÕNNITLEME!

 

18.01.18 toimus Imavere Põhikoolis Järvamaa 6.-9. klasside mälumängu III voor, kus meie kooli võistkond saavutas 1. koha.

Võistkonda kuulusid: 
Andero Lavrinenko 8.c
Kai-Melli Kapten 9.a
Loore Luste 7.c
Helis Köhler 6.a
 
Juhendaja Merit Puna

ÕNNITLEME!

 

11. jaanuaril Paides, E-Piima spordihoones toimunud Järvamaa 6.-9. klasside õpilaste jalgpalliturniiril saavutas meie kooli meeskond 2. koha.

Meeskonnas mängisid: Alex-Markus Ulp, Jaagup Luts, Kert Järva (kõik 9 klass) Raymond Holm,Georg Lee, Kasper Koiduste (kõik 8 kl) Marcus Pajumaa ( 6. kl).

Juhendaja õpetaja Veiko Valang.

ÕNNITLEME!

 

Geograafiaolümpiaadi piirkonnavoorus saavutas 

7. klass

1. koha Loore Luste 

8. klass
1. koha Markus Tammoja
2. koha Andero Lavrinenko 

9. klass
1. koha Anitra Lukjanov
2. koha Adele Adamson 

Juhendaja õpetaja Piret Ohu

ÕNNITLEME!

 

Ajakirja „Hea Laps“ ja Insplay joonistuskonkursil „Uued ja huvitavad valgustid“ saavutasid auhinnalised kohad 

Roosi Gansen 2.a klassist, juhendaja Ülle Luste
Juhan Põllu 2.c klassist, juhendaja Külli Jäätma 
Jade Rajasaar 1.c klassist, juhendaja Marika Roosileht
Jade Rajasaare ja Juhan Põllu tööd on ka ajakirjas avaldatud.
 
Sander Erik Kattai (3.a) jubejutt "Vanaema metsas" võitis Tähekese jubejutuvõistlusel II koha 3. klasside arvestuses. 
Juhendaja õpetaja Kati Sagar
 
ÕNNITLEME!

Vabariiklikul loomekonkursil „Eesti Maanteemuuseum otsib Ajalooma“ saavutas 1. - 3. klasside õpilaste vanuseastmes

1. koha   Rasmus Tuimann 2.a klass
3. koha  Eliise Talvoja 2.a klass

Töid laekus konkursile 400.

Juhendaja õpetaja Ülle Luste.

ÕNNITLEME!

Ajakiri „Hea Laps“ detsembrikuu

Ajakirja „Hea Laps“ ja Insplay joonistuste ja kirjutiste konkursil „Mida kingiksin sünnipäevaks Eesti Vabariigile“ võitsid peaauhinnad
Lily Harak 2.c klassist, juhendaja õpetaja Külli Jäätma ja
Sebastian Uukareda 2.b klassist, juhendaja õpetaja Ellen Roosileht.
Anete Ivanov 6.a klassist, juhendaja õpetaja Anneli Talviste
Üheks ülesandeks oli kirjutada ja joonistada, millise kangelasega tahetakse sarnaneda. Lemmikkangelase auhind kuulub Kirke Kägole 6.a klassist, juhendaja õpetaja Anneli Talviste
Uhiuute automudelite joonistustest on ajakirjas avaldatud 3.a klassi õpilase Eliise Veiermanni töö, juhendaja õpetaja Kati Sagar.

ÕNNITLEME!


Ajakirja „Täheke“ detsembrikuu number

Ajakirja „Täheke“ leheküljel „Mida me ootame jõuludelt?avaldati 2.a klassi õpilase Eliise Talvoja joonistus, juhendaja õpetaja Ülle Luste.  Selle toreda pildi sai ajakirja toimetaja Ilona Martson kingituseks, kui käis meie kooli algklasside õpilastega kohtumas.

ÕNNITLEME!

 

6. - 17. novembril 2017 toimunud vabariiklikul koolinoorte informaatikaviktoriini "Kobras"  esimeses voorus, mis viidi läbi kolmes vanuserühmas: benjaminid (kuni 8. klass), juuniorid (9.-10. klass) ja seeniorid (11.-12. klass), saavutas benjaminide vanuserühmas

3. koha Andero Lavrinenko 8. c klass
(osales kokku 1447 õpilast)

Andero on kutsutud finaali, mis toimub 17.-18. veebruaril 2018. a Tartus.

Juhendaja õpetaja Laine Aluoja

ÕNNITLEME!

11. novembril toimunud vabariiklikul loodusteaduste olümpiaadi piirkonnavoorus saavutas

1. koha Andero  Lavrinenko 8.c klass.

Juhendajad loodusteaduste õpetajad.

ÕNNITLEME!
 

Meie kooli õpilane SAALE LIISBET TÕRV on kirjutanud nii hea raamatuarvustuse, et seda kasutatakse õpikukirjastuse Mauruse ettevalmistatavas 3. klassi eesti keele õpiku 2. osas ( õpiku autorid K. Vainola, K. Kivisikk, H. Prii, E. Sildre).

Juhendaja õpetaja Annelui Talviste.

ÕNNITLEME!

 Võrus toimunud TV-10 OS vabariiklikul etapil püstitas HENRY HEINSOO uue maakonna C-vanuseklassi rekordi 60 meetrijooksus 8,05. Sellega oli ta B-finaali esimene ja kokkuvõttes 7

Juhendaja õpetaja Veiko Valang

ÕNNITLEME!

 

29. novembril toimus Paide Gümnaasiumis Järvamaa Põhikoolide mälumängu II voor, mis oli ühtlasi ka vabariikliku koolinoorte mälumängu eelvoor.

Meie kooli võistkond saavutas I koha ning esindab Järvamaad vabariikliku koolinoorte meistrivõistluste finaalis 15. aprillil.
 
Võistkonda kuulusid:
Kai-Melli Kapten 9.a
Andero Lavrinenko 8.c
Loore Luste 7.c
Helis Köhler 6.a

Juhendaja: Merit Puna

ÕNNITLEME!

 
21. novembril toimus poistelaulu päev Roosna-Alliku põhikoolis, kus võistu laulsid 33 poissi-noormeest kuues vanusegrupis.
Meie kooli poistel läks seekord väga hästi, kuna kõik 5 osalejat jõudsid kolme esimese hulka.

10 – 11.aastased

Chrystian-Mairold Saarse   I koht

12.aastased kuni häälemurdeni

Kristen Niidla              II koht

Kuldar-Helior Saarse    III koht

Häälemurde läbinud kuni 16. aastased

Karl-Mathias Saarse    I koht ja poistelaulu patroon Lembit Saarsalu nim. eripreemia

Kasper Koiduste          II koht

Juhendaja õpetaja Tiiu Schüts.

ÕNNITLEME!

Aasta Looma kodulehe toimetus, Eesti loodusmuuseum ja Looduskalender.ee korraldatud aasta looma luulekonkursil osales tänavu kokku üle 400 võistlustöö 53 koolist. Väga tihedast konkurentsist valis žürii välja 15 kirjatööd, mille autoritele korraldab Aasta looma kodulehe toimetus preemiareisi metskitse elupaikadesse ning antakse priipääse Eesti Loodusmuuseumisse.

Meie koolist said 15 parima töö valitute sekka ANNABEL NARITS (4.b) ja HELINA VIIGAND (9.a), juhendaja õpetaja Anneli Talviste.

53-st koolist  6 kooli õpetajad valiti pariamteks juhendajateks, nende seas ka meie kooli õpetaja ANNELI TALVISTE.

Loe täpsemalt lingilt http://www.looduskalender.ee/n/node/1882.

ÕNNITLEME!
 

17. novembril toimus Laupal Järvamaa pōhikoolide turniir.
Meie kooli vōistkond saavutas III koha.

Vōistkonda kuulusid:
Helina Viigand 9.a
Anitra Lukjanov 9.a
Kai-Melli Kapten 9.a
Lisette Taube 8.b
Juhendaja Merit Puna
 
ÕNNITLEME!
 

16. novembril toimus Paide Gümnaasiumis etluskonkurss " Ellen Niiduga Midrimaale".

1.-3. klasside kategoorias saavutas
eripreemia Berit Biene 3. klassist, juhendaja ōpetaja Kerli Rüüt.

4.-6. klassise kategoorias saavutas
2. koha Karola Lee Aasavelt 4.c klassist, juhendaja ōpetaja Marika Lōhmus
3. koha Elise Zinovjev 4.b klassist, juhendaja ōpetaja Anneli Talviste.

ÕNNITLEME!

 
14. novembril Türi Ühisgümnaasiumis toimunud Järvamaa noorte Luuleprõmm 2017
saavutas
1. koha KARL-MATHIAS SAARSE (9.a klass) ning läheb edasi võistlema vabariiklikku vooru, juhendaja õpetaja Anneli Talviste.
2. koha MATTIAS VÕTTI (7. b klass), juhendaja õpetaja Kristi Rikk.
 
ÕNNITLEME!
 
 
Oktoobri Hea Lapse ajakirja fantaasiaülesande lahedatest koolijalatsitest auhinna pälvis MARIETTE VILLEMS 6.a klassist, esindades disainerit firmast OÜ Emotikonijalats. 
 
Ajakirja leheküljel "Leiutame lahedaid koolijalatseid!" trükiti ära järgmiste õpilaste kirjutised:
ANNABEL MAKOTKINA IVb "Vikerkaareketsid"
SANNA LUISA TÕRV VIa "Filmipapud"
EGLE ŽUKOV VIa "Kõllukad"
HELIS KÖHLER VIa "Sammulugejad"
MARIETTE VILLEMS VIa "Minu kängits"
Juhendaja õpetaja Anneli Talviste.
 
Auhinna pälvis ja trükiti ära ka HUBERT LUSTE 5.c klassist lugu.
Juhendaja õpetaja Kristi Rikk.
 
Auhinna pälvis JUHAN PÕLLU 2.c klassist
Juhendaja õpetaja Külli Jäätma
 
Ajakirja „Hea Laps“ ja Insplay  autodisainerite konkursil saavutasid auhinnalised kohad
Elise Veiermann 3.a klassist, juhendaja  Kati Sagar,
Vallo Marten Lillipuu 3.b klassist, juhendaja Kerli Rüüt.

Lahedate koolijalatsite leiutajatest trükiti ära
1.c klassi õpilase Marianne Veebergi töö, juhendaja Marika Roosileht,
2.c klassi õpilaste Gertu Vau, Egert Vahtre ja Remo Võipu töö, juhendaja Külli Jäätma.

Isadepäevale pühendatud leheküljel „Mida meile meeldib teha koos isaga“ on avaldatud
3.a klassi õpilase Jaan Martin Oja töö, juhendaja Kati Sagar,
4.c klassi õpilase Romet Nurmsalu töö, juhendaja Marika Roosileht
 
ÕNNITLEME!

7. novembril Paides toimunud Järvamaa koolide 4. - 5. klasside õpilaste rahvastepalli karikavõistlused.
Meie kooli poiste võistkond koosseisus:
Kert Kiik, Kristjan Kangur, Rasmus Öövel, Romet Raude, Andree Ammer, Kregor-Krister Koppel, Randar Ehasalu ja Rannet Palmsaar saavutas esimese koha.

Turniiri parima mängija tiitli pälvis Kert Kiik.

Tüdrukute võistkond koosseisus:
Maribel Valge, Katriin Kivi, Aleksia Sivtšik, Sireli,Vooremäe, Heti-Ann Talviste, Hanna Kateriina Miller, Hanna Arulepp ja Angely Kaaret saavutas kolmanda koha.

Juhendaja õpetaja Merle Vantsi.

ÕNNITLEME!

2. novembril Aravetel toimunud vabariiklikul V jutuvestjate konkursil Kratilood saavutas 7. - 9. klasside arvestuses

3. koha ANITRA LUKJANOV 9. a klass.

Juhendaja õpetaja Anneli Talviste.

ÕNNITLEME!

 

20. oktoobril toimus Väätsal Tohvelmanni nimelise omaloomingukonkursi parimate autasustamine.

Noorema vanusegrupi parimad:
Anet Ivanov (VI kl), Heidy Jallai (VII kl) - juhendaja Anneli Talviste
Mattias Võtti (VII kl) - juhendaja Kristi Rikk
 
Vanema vanusegrupi parimad:
Jakob Järve - juhendaja Anneli Talviste
Liisa Ševerev, Anneli Krais, Rasmus Salum (kõik VIII kl) - juhendaja Kristi Rikk
 
ÕNNITLEME!
 

 

18.10.17 toimus Väätsal Järvamaa 6.-9. klasside mälumängu I voor.

Meie kooli võistkond saavutas III koha.

Võistkonda kuulusid:
Kai-Melli Kapten 9.a 
Adele Adamson 9.b
Loore Luste 7.c
Helis Köhler 6.a
 
Juhendaja: Merit Puna
 
ÕNNITLEME!

 

MAAKONDLIK ETTELUGEMISVÕISTLUS

10. oktoobril  Paide Keskraamatukogus  toimunud Järvamaa neljandate klasside ettelugemisvõistlusel "Kõik on kõige targemad" saavutas

1. koha  Karola Lee Aasavelt 4.c klass, kes osaleb 
vabariiklikul finaalvõistlusel, mis toimub Eesti Lastekirjanduse Keskuses laupäeval, 21. oktoobril 2017 kell 12.
 
Juhendaja õpetaja Marika Lõhmus.
 
ÕNNITLEME!
 
KALJU LEPIKU LUULEVÕISTLUS

Laupäeval, 7. oktoobril toimus Kalju Lepiku luulevõistlus.

Põhikooli arvestuses saavutas
 
1. koha Karl-Mathias Saarse, lisaks kõige lepiklikuma luule kirjutaja eripreemia (juhendaja õpetaja Anneli Talviste)
2. koha Mattias Võtti (juhendaja õpetaja Kristi Rikk)
 
Koeru apteegi eripreemia sai Mari-Liis Tigavas (juhendaja õpetaja Anneli Talviste)
Eripreemia sai Triin Sooäär (juhendaja õpetaja Kristi Rikk)
 
ÕNNITLEME!
 
Pildil meie õpilased koos luuletajate Ilmar Trulli ja Jaanus Vaiksooga

MAAKONDLIK MATEMAATIKAVÕISTLUS "SÜDAMES MATEMAATIKA"

Ülesannete lahendamise võistlusel 8. - 9. klasside arvestuses saavutas

1. - 2. koha Andero Lavrinenko (8. c klass) ja oli ka  8. klasside "Parim peastarvutaja

Juhendaja õpetaja Elve Jaansalu

9. klasside "Parim peastarvutaja" -  Kai-Melli Kapten 9. a klass

Juhendaja õpetaja Laine Aluoja

ÕNNITLEME!

MAAKONDLIK 4-võistlus

20.09. toimunud Järvamaa koolinoorte 4-võistlusel saavutas

PV
1. koha Henry Heinsoo  
3. koha Robin Avamere
 
Võistkondlikult  saavutati 1. koht (Henry Heinsoo, Robin Avamere, Erki Ammer, Reiko Pardel, Kermo Lukas)
 
TV
3. koha Mariette Villems
TN
Võistkondlikult saavutati  2. koht (Hanna-Katariina Miller, Arianna Babii, Maribel Valge, Heti-Ann Talviste, Hanna Arulepp)

Juhendaja õpetaja VEIKO VALANG

ÕNNITLEME!

 

HEA LAPS - JUUNI

Juunikuu ajakirja „Hea Laps“ auhinnalised kohad.

Ajakirja „Hea Laps“ ja AS Rimonne autojoonistuste konkursil said peaauhinnaRomet Nurmsalu ja Risto Lemsalu 3.c klassist, juhendaja Marika Roosileht. Samal konkursil said ergutusauhinnad Karola Lee Aasavelt 3.c klassist, juhendaja Marika Roosileht ning Indrek Karel Palmeos 2.a klassist, juhendaja Kati Sagar ja Henri Schmidt 2. b klassist, juhendaja Kerli Rüüt.

Laulupeoeelsel lugude võistlusel  „Mina jään“ saavutas auhinnalise koha Kairit Kolk 2.c klassist, juhendaja õpetaja Eva Mager.

Juunikuu Hea Lapse ajakirja kaudu on jõudnud huvitavat lugemist ka meie kooli õpilaste kohta, on äratrükkimist väärinud omaloomingulised jutud ja ka ülevaade kevadel toimunud räpiööst.
 
Hea Lapse ja Rekato naljakate aprillitegemiste lugude võistluse auhinnad said OSKAR LILLERAND ja ANDERS MAIT ALBERG Va klassist.
 
Laulupeo-eelse jutuvõistluse "Mina jään" peaauhinnad said KAUPO TIIRIK VIa klassist ja KAMERON PUKKA Va klassist. Nende huvitavaid mõtteid Eestimaast saabki Hea Lapse vahendusel juuninumbrist lugeda.
 
Juhendaja õpetaja Anneli Talviste
Share