25 | 09 | 2018

KIIDAME

13. septembril toimusid Türil IX Vabariiklikud koolinoorte tuletõrjespordi mängud.
Meie kooli 4. klasside võistkond ja 8. klasside võistkond saavutasid
mõlemad 10. koha
4. klassi võistkonda kuulusid:
Annabel Juhe, Elis Eidemiller, Kristiina Theresa Miller, Berit Biene,
Aksel Kukk, Vallo Marten Lillipuu, Oliver Kajakas, Kardo Kallas
Juhendaja õpetaja Merle Vantsi

8. klassi võistkonda kuulusid:
Kryslin Rass, Anete Raabe, Madis Saar, Hannes Aasavelt, Erki Ammer, Georg Lee
Juhendaja huvijuht Merit Puna
 
Tallinna Loomaaia ja Loomaaia Sõprade Seltsi korraldatud vabariiklikul tiigriteemalisel  konkursil "Eestile uus tiigrilaul" saavutas  Hubert Luste  I koha.
Loodud laulu
hakkab esitama ansambel Karavan.
Konkurss on osa heategevusikust kampaaniast, mille abil soovitakse Tallinna loomaaias kehvades tingimustel elavatele tiigritele luua uus kodu. 
Juhendaja õpetaja Kristi Rikk.
 
ÕNNITLEME!

 

Meie kooli üritused "Projektipäev" ja "Ōiepäev" osalesid Edulugude konkursil.

Järvamaal valiti Ōiepäev nelja parima hulka ning osaleb vabariiklikul konkursil. 

ÕNNITLEME!


2017./2018. õppeaasta

Aktiivseim klass
 

II kooliaste 
1. koht 6.a
2. koht 4.c
3. koht 5.c
 
III kooliaste
1. koht 7.c
2. koht 9.a
3. koht 9.b
 
Arvestati osalemist erinevatel kooliüritustel ning õppeedukust.
 
Ajakirja Hea Laps juunikuu auhinnad.
 
Ajakirja Hea Laps“ja Rimonne joonistuste ja kirjutiste konkursil „Minu tulevane elukutse“ sai peaauhinna Anni – Marii Aare 1.c klassist, juhendaja Marika Roosileht.
Samal konkursil said ergutusauhinnad Janette Liis Jäätma 3.b klassist, juhendaja Kerli Rüüt, Oliver Kajakas 3.a klassist, juhendaja Kati Sagar ja Daniel Kasemägi 1.b klassist, juhendaja Marju Mei.
Ajakirja Hea Laps ja Insplay joonistuste ja kirjutiste konkursil „Missuguse laeva ehitaksid sina?“ võitsid peaauhinna Indre Karel Palmeos, juhendaja Ehte Kurrikoff, Gregor Kukk 1.b klassist, juhendaja Marju Mei ja  Elise Zinovjev  4. b klassist, juhendaja Anneli Talviste.
 
Juunikuu Hea Lapses on avaldatud rubriik "Eriti edumeelsed e-tähelood", kust leiame trükitult ka Hanna Kaljuri (VIa)  "E-näidendi" ning Elise Zinovjevi  (IVb) loo "Eesli sõbrad", juhendaja Anneli Talviste.
 
ÕNNITLEME!
 
Maakondlik ajaloo-olümpiaadil saavutas
 
7. klasside õpilaste arvestuses

1. koha TRIIN SOOÄÄR (7.b)

Juhendaja õpetaja Kadri Tammar

ÕNNITLEME!

 
eTwinningu projektikonkursil saavutas projekt "RoboMath" tunnustuse "Parim robootikaprojekt".
Projektis osalesid Norra ja kahe Eesti (Haania ja Türi) kooli õpilased.
Projektiga saab tutvuda eTwinningu portaalis https://twinspace.etwinning.net/26578/
Projektis osalesid:
Anitra Lukjanov, Kai-Melli Kapten, Marleen Nõlvak, Carmen Tõnisson, Anette Meri, Jaanika Nõmmik
 
Juhendaja õpetaja Laine Aluoja
 
ÕNNITLEME!
 
3. mail toimunud vabariiklikul veebipõhises   füüsikaviktoriinil "Spekter"  saavutas
Andero Lavrinenko 8c  6.koha.
 
Juhendaja õpetaja Ella Põder.
 
ÕNNITLEME!
 
Meie kooli tublid vanapaberi kogujad.
Kool tänab kõiki jäätisega.
1.a 
Meilyn Valdmaa
Karlis Lips
1.c  
Marianne Veeberg
Jade Rajasaar
Mia Martha Aasaväli
2.a   
Sireli Ummus
Andreas Lain
Melani Juss
Tristjan Raadik
2.b  
Hanna-Eliise Krispin
Robin Rannama
Mihkel Mölder
Steven Marti Lillipuu
õp. Ellen Roosileht
2.c    
Tõnis Rusi
Gerttu Saar
Kiur Pindmaa
Lisanna Tammoja
Anette Tammoja
Lily Harak
Maarja Plakk
Gertu Vau
3.a    
Kardo Kallas
3.b   
Sten-Eric Schüts
Roosmarii Villems
Berit Biene
õp. Kerli Rüüt
4.b    
Kirke Pindmaa
4.c    
Helena-Elis Pärenson
Joonas Köhler
Kristjan Tobias Nurk
5.b 
Laura Maria Nazarenko
5.c    
Andree Ammer
Heti - Ann Talviste
6.a  
Kevin Laur
Mariette Villems
Anet Ivanov
Helis Köhler
Karolin Surva
Aleksander Lavrinenko
Emma Künnapu
6.b   
Henri Perillus
Tristan Martti Metsalu
õp. Elve Jaansalu
7.a    
Heidy Jallai
7.c    
õp. Lea Allik
8.b    
Mauno Allik
õp. Aina Sootla
8.c    
õp. Evely Siimsoo
9.a    
Kai-Melli Kapten
VK    
Õp. Meeli Savolainen
 
 
Meie kooli 6.a klassi õpilaste võistkond saavutas maakondlikul "Kaitse end ja aita teist" võistlusel III koha.
Võistkonda kuulusid:
Anet Ivanov, Helis Köhler, Kirke Kägo, Sanna Luisa Tõrv, Hannah Kaljur, Kertu Ševerev, Marcus Pajumaa ja Sergo Miljan.
 
ÕNNITLEME!
 
 
18.mail toimusid Paides Järvamaa koolide algklasside murdmaa teatejooksu karikavõistlused. Konkurentsis oli kuus võistkonda.
Meie kooli esimene võistkond koosseisus:
Mirjam Linnukütt, Andres Valge, Kadi Puu, Steven Marti Lillipuu, Kristiina Theresa Miller, Aksel Kukk, Maribel Valge, Andreas Põllumäe, Hanna Arulepp, Kert Kiik
saavutas II koha.
 
Teine võistkond koosseisus:
Marianne Veeberg, Revo Marten Ojand, Serena Miljan, Juhan Põllu, Annabel Juhe, Marten Kaljur, Annabel Makotkina, Oskar Männa, Miia Reet Raabe,Trevor Vaks
saavutas III koha.
 
 

10. mail toimus Tallinnas Coca Cola Plazas "Patareijaht" ja "Küünlaümbriste jaht" 2017/2018 kampaania auhinnasündmus.

Auhinnaüritusel esitleti tulemusi ning avaldati tänu tublimatele kogujatele.

Meie kooli algklassidest olid kutsutud 1. c ja 3.a  klassi esindajad.

1.c  klassi õpilased kogus vanuseastmes 1.- 6. klass kõige rohkem patareisid Järvamaal. Klassi tublim oli Jade Rajasaar.

3. a klassi õpilane Carlis Rak oli parim küünlaümbriste üksikkoguja Järvamaal.
Pärast auhindade jagamist oli õues võimalus jälgida politseikoera oskusi ja seda, kuidas vanametalliks autot tükeldati.

3.mail toimus Koeru kultuurimajas maakondlik algklasside teatripäev.
Meie kooli õpilased esitasid vene muinasjutu "Lobiseja vanaeit".
Lavastuses mängis kuus näitlejat:
Berit Biene, Kristiina Theresa Miller, Karoliine Nurmik, Vallo Marten Lillipuu, Reigo Isakar ja Aksel Kukk.
 
Berit tunnistati parimaks naisnäitlejaks,
Vallo Marten parimaks meesnäitlejaks ja
Türi Põhikooli näitering parimaks näitetrupiks.
 
Teatripäeva võitja esindab maakonda vabariiklikul teatrifestivalil, mis toimub 11.-12. mail Rõngus. 
 

11. – 12. mail  kooliteatrite riigifestivalil Rõngus

esines 250 noort näitlejat üle Eesti, näha sai 18 etendust.

Esindatud oli Jõgevamaa, Tartumaa, Raplamaa, Läänemaa, Järvamaa, Võrumaa, Valgamaa, Põlvamaa, Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Harjumaa, Saaremaa, Viljandimaa, Pärnumaa, Tallinn ja Tartu. 

Lavastusi analüüsis žürii koosseisus Lennart Peep (Teater Must Kast), Kaija M Kalvet (Teater Must Kast) ja Martin Tikk (vabakutseline näitleja).

Žürii kiitis meie kooli teatritupi lavastuse stiilipuhtust, rollitäitmisi, kostüüme, lihtsat ja mõjusat lavakujundust.

Žürii tunnustas näitlejapreemiatega Berit Bienet ja Vallo Marten Lillipuud. Türi Põhikooli algklasside näitering kuulutati festivali LAUREAADIKS.

 
Juhendaja õpetaja Marju Mei
 
ÕNNITLEME!
 
       
 
Järvamaa õpilastööde näituse „MUSTRIMÄNGUD“ tunnustatud tööd

SA Ajakeskus Wittenstein/Järvamaa muuseumi preemia
Hanna Toater - "Kell - raamat", juhendaja õpetaja Maigi Martjak

Näituse külastajate poolt äramägitud töö
Karola Marist ja Gerda Türk - Mustriline taldrik, juhendaja õpetaja Ehte Kurrikoff
Marbella Tunder - Märkmik, juhendaja õpetaja Maigi Martjak
Maari Rhede - Märkmik, juhendaja õpetaja Maigi Martja
 
ÕNNITLEME!
 
Järvamaa õpilaste kevadnäitusel "Eesti Vabariik 100
saavutasid
1.-3. klassi arvestuses:
 
I koha  Anna-Liisa Frei
II koha  Janette- Liis Jäätma
 
Juhendaja õpetaja Ehte Kurrikoff
 
 
4. - 6. klassi arvestuses:
 
3. koha Allar Allas
 
7. - 9. klassi arvestuses:
 
Kai- Melli Kapten esimene eripreemia.
Adele Adamson teine eripreemia
2. - 3.  koha Reio Treve
 
Juhendaja õpetaja Ulvi Mäesalu
 
ÕNNITLEME!
 
Väikeste kodu-uurijate konkurss 
 
3.b klassi õpilane Vallo Marten Lillipuu osales väikeste kodu-uurijate konkursil ja tema uurimustöö "Minu vanavanaisa Julius Mägi elu 100 aastat tagasi" kuulub Eesti Vabariik 100 auks koostatud 100 töö hulka.
Vallo Marten ja juhendaja õpetaja Kerli Rüüt kutsuti väikeste kodu-uurijate tänupäevale, mis toimub 4. juunil. 
 
3. b klassi õpilased osales Tartu Ülikooli Hullu Teadlase poolt korraldatud uurimustööde konkursil "H2O,  võta kaevust ja joo!".
Õpilased koostasid detsembrist kuni aprillikuuni põhjaliku uurimustöö enda ja oma pereliikmete veetarbimisest ning Türi tehisjärve vee omadustest.
Õpilastel oli suur au esindada üle-eestilisel konkursil Türi Põhikooli ja Järvamaad.
Juhendaja õpetaja Kerli Rüüt
 
ÕNNITLEME!
 
 
Maikuu ajakiri Hea Laps

E-tähejuttude preemiad said
HANNAH KALJUR 6.a klassist, juhendaja õpetaja  Anneli Talviste
EMMA VEIERMANN  2. a klassist
 
Ajakirjas leidis kajastamist meie koolis toimunud DRAAMAÖÖ.
Ilmus artikkel, mille kirjutasid 8.c klassi õpilased SAALE LIISBET TÕRV ja ELEEN ASTEN, juhendaja õpetaja Anneli Talviste.
 
ÕNNITLEME!
 
 

Sten Roosi nimelise muinasjutuvõistlusel saavutas

KÄRT RANNIK ergutusauhinna ning
ANITRA LUKJANOV Leelo Tungla auhinna.
 
Juhendaja õpetaja Anneli Talviste
 
ÕNNITLEME!
 

Paides toimunud Laulukaar 2018 finaalis saavutas

8. - 10. aastaste vanuseastmes
2. koha - Kiur Pindmaa
3. koha - Kristiina Theresa Miller
6. koha - Berit Biene

Juhendaja õpetaja Tea Saar

11. - 13. aastaste õpilaste vanuseastmes
3. koha – Ida-Lill Põllu
4. koha – Kuldar-Helior Saarse


14. - 16. aastaste õpilaste vanuseastmes
1. koha – Karl-Mathias Saarse
3. koha – Lisette Taube
6. koha – Kasper Koiduste

Juhendaja õpetaja Tiiu Schüts

ÕNNITLEME!

 

Tallinna Loomaaia korraldatud  joonistusvõistlusel   Eesti 100 naaritsat“, saavutas

7- 8 aastaste vanusegrupis 1. koha  1. c klassi õpilane Eliise Aus.
Konkursil märgiti ära sama klassi õpilase Mihkel Radala töö.

Õpilaste juhendaja õpetaja Marika Roosileht.

ÕNNITLEME!

 

Türi kultuurikeskuses toimunud lauluvõistlusel Türi valla laste lauluvõistlus 2018  saavutas

11.-13. aastaste vanuseastmes
3. koha Ida Lill Põllu ja pääses edasi Laulukaar 2018 poolfinaali.

Eripreemiad:  
Kuldar-Helior Saarse – täpse intonatsiooni eripreemia, pääses edasiLaulukaar 2018 poolfinaali,
Chrystian Mairold Saarse – ilusa hääle preemia

14.-16. aastaste vanuseastmes
1. koha Lisette Taube ja pääses edasi Laulukaar 2018 poolfinaali.
2. koha Sandra Plakk ja pääses edasi Laulukaar 2018 poolfinaali.

Eripreemiad:
Karl-Mathias Saarse – jõulise esituse eripreemia, pääses edasi Laulukaar 2018 poolfinaali.
Kasper Koiduste – hingelise esituse eripreemia, pääses edasi Laulukaar 2018 poolfinaali.
Sandra-Elisee Juhkam – hea diktsiooni eripreemia, pääses edasi Laulukaar 2018 poolfinaali.

Juhendaja õpetaja Tiiu Schüts.

ÕNNITLEME!

 

Turbas toimunud vabariiklikul Eesti Koolispordi Liidu spordimälumängu "Bumerang" XV hooaja finaalvõistlustel

saavutas meie kooli võistkond põhikoolide arvestuses 2. koha

Võistkonda kuulusid:
Kai-Melli Kapten,
Jaagup Luts,
Alex-Markus Ulp.
Eelringides ka Sten Aasaväli.
 
Juhendaja õpetaja Veiko Valang.
ÕNNITLEME!
 
 
Maakondlikul 3. - 4. klasside õpilaste OsaOskusteOlümpiaadil
saavutas meie kooli võistkond 2. koha.
 
Võiskonda kuulusid
Marta Roosme,
Roosmarii Villems,
Elise Zinovjev,
Karola Lee Aasavelt.
 
Juhendaja õpetaja Marika Lõhmus.
 
ÕNNITLEME!
 
 
 
 "Tähelepanu, Start!" vabariiklikul finaalvõistlustel saavutas meie kooli võistkond  4.koha.
Kooli esindasid:
Mari Roosme, Kadi Puu, Serena Miljan, Steven Marti Lillipuu, Kiur Pindmaa, Reigo Isakar, Annabel Juhe, Kristiina Theresa Miller, Roosmarii Villems, Oliver Kajakas, Kardo Kallas, Maribel Valge, Katriin Kivi, Aleksia Sivtšik, Randar Ehasalu, Vallo Marten Lillipuu, Sireli Vooremäe, Hanna Katariina Miller, Heti-Ann Talviste, Romet Raude, Kert Kiik.

Võistkonda juhendasid õppetajad  Reine Reiska ja Merle Vantsi

ÕNNITLEME!

 

Vabariiklikul XV koolinoorte mälumängu meistrivõistluste finaalis

saavutas meie kooli võistkond 8. koha.

Võistkonda kuulusid:
Kai-Melli Kapten 9.a 
Andero Lavrinenko 8.c
Adele Adamson 9.b
Helis Köhler 6.a
 
Juhendaja: Merit Puna
 

ÕNNITLEME!

Vabariiklikul õpilaste robootikavõistlusel "Robomiku Lahing 2018" saavutas

Andero Lavrinenko  3. koha veebilehtede loomise konkursil ja

Mirko Martjak 3. koha SOMO robotite võistluse poolfinaalis.

Juhendaja õpetaja Laine Aluoja.

ÕNNITLEME!

Vabariiklikul õpilaskonkursil Õpifest saavutasid

 II koha 7.B klassi õpilased Kryslin Rass, Triin Sooäär ja Elisa Marleen Trummal  ja

eriauhinna „Suurepärase loovuse kasutamise eest“.

Juhendaja õpetaja Karen Kiik.

ÕNNITLEME!

 

Maakondlikul informaatikaolümpiaadil 8. - 9. klasside õpilaste vanuserühmas saavutas

1. koha ANDERO LAVRINENKO 8.c klass
2. koha ANITRA LUKJANOV 9.a klass

Maakondlikul informaatikaolümpiaadil 6. - 7. klasside õpilaste vanuserühmas saavutas

1. koha KIRSI TALVOJA 7.b klass
2. koha ELISA MARLEEN TRUMMAL 7.b klass
3. koha TRIIN SOOÄÄR7.b klass

Maakondlikul informaatikaolümpiaadil 4. - 5. klasside õpilaste vanuserühmas saavutas

2. - 3. koha HUBERT LUSTE 5. klass

Juhendaja Laine Aluoja

ÕNNITLEME!

9. aprillil Aravetel  toimunud XXX Juhan Liivi ja Jakob Liivi koolinoorte maakondlikul etlusvõistlusel 

saavutas Karl-Mathias Saarse I koha.

Juhendaja õpetaja Anneli Talviste.

ÕNNITLEME!

 

Maakondlikul käsitööolümpiaadil 5. - 6. klasside vanuserühmas saavutas

3.- 4. koha HENNA TEREHOV 6. klass

Juhendaja õpetaja Maigi Martjak

ÕNNITLEME!

 

Ajakirja Hea Laps aprilli auhinnad

Joonistuste ja kirjutiste konkursil "Missugune võiks olla üks vahva sünnipäevaauto?" võitis peaauhinna  JADE RAJASAAR  1.c klassist, juhendaja õpetaja Marika Roosileht. Samal konkursil said auhinnad veel SEBASTIAN UUKAREDA  ja  JAN-MARTEN MARRANDI  2.b klassist, juhendaja õpetaja Ellen Roosileht ning ELIISE VEIERMANN  3.a klassist, juhendaja õpetaja Kati Sagar.
 
Tulevikukooli joonistuste ja kirjutiste konkursil osalenutest avaldati ajakirjas leheküljel "Meie kool saja aasta pärast" järgmiste õpilaste tööd:
JADE RAJASAAR      1.c klass, juhendaja õpetaja Marika Roosileht
ELISABETH ALUOJA  2.b klass, juhendaja õpetaja Ellen Roosileht
KADI PUU           2.c klass, juhendaja õpetaja Külli Jäätma

Hea Lapse tulevikukooli teemalise võistluse  kirjutiste eest sai auhinna MARKUS TIITER 4.b klassist ja SERGO MILJAN 6.a klassist.

Ajakirjas trükiti ära KAMERON PUKKA 6.a, SERGO MILJANI 6.a kui MARKUS TIITERi 4.b lood "Meie kool 100 aasta pärast"

Juhendaja õpetaja Anneli Talviste.

ÕNNITLEME!

 

29. märtsil toimus Türi Põhikoolis Järvamaa põhikoolide mälumängu turniiri IV ehk viimane voor, mille võitis meie kooli võistkond ning seega ka kogu turniiri üldvõitja.

Võistkonda kuulusid:
Kai-Melli Kapten 9.a 
Andero Lavrinenko 8.c
Loore Luste 7.c
Helis Köhler 6.a
 
Juhendaja: Merit Puna

ÕNNITLEME!

 

Eesti Koolispordi Liidu spordimälumängu „Bumerang“ piirkondlikul etapil saavutas meie kooli võistkond II koha.

Võistkonda kuulusid:
Kai-Melli Kapten,
Sten Aasaväli,
Jaagup Luts,
Alex-Markus Ulp.

Võistkonna  juhendaja Veiko Valang

 

Vabariiklikul luulekonkursil "Minu Eestimaa" sai SANNA LUISA TÕRV oma piltluuletusega  IV koha

Juhendaja õpetaja Anneli Talviste

ÕNNITLEME!

 

Vabariiklikul muusikaolümpiaadil  saavutas

Mia-Maria Männi hõbediplomi ja eripreemia "Parim kirjalik töö".

Juhendaja õpetaja Tiiu Schüts.

ÕNNITLEME!

 

Ajakirja "Hea Laps" märtsikuu auhinnad.

Joonistuste ja kirjutiste konkursil "Kõige kaunim paik Eestimaal" võitis peaauhinna ROMET TAUMANN 2.c klassist.
Jjuhendaja õpetaja Külli Jäätma.

Ajakirja leheküljel "Leiutame mänge" on avaldatud 1.c klassi õpilaste ELISE MIADZIELESE ja SANDER OJASAARE joonistused mängudest.
Õpilaste juhendaja õpetaja Marika Roosileht.

Jaanuarikuu võistluslugu "Kaunim paik Eestimaal" peaauhinna sai KÄROLYN METSALU 4.b klassist.
Avaldati SERGO MILJANI (6.a) lugu "Minu kauneim paik" ja SANNA LUISA TÕRVa  (6.a) luuletus Eestimaast.
Samuti on äratrükkimist leidnud rubriigis "Leiutame mänge" SANNA LUISA jutt "Vanaema juurde minek" ning ANDERS MAIT ALBERGI (6.a) lugu "Libahunt".
Õpilaste juhendaja õpetaja Anneli Talviste.

 

Maakondlikul 5. klasside õpilaste õpioskuste olümpiaadil saavutas meie kooli 5. c klassi võoistkond 3. - 4. koha.

Juhendaja klassijuhataja Kristi Rikk

ÕNNITLEME!

Matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoorus saavutas

4. klasside õpilaste vanuseastmes
3. - 4. koha Karola Lee Aasavelt

5. klasside õpilaste vanuseastmes
3. koha Hubert Luste

Juhendaja õpetaja Marika Lõhmus

ÕNNITLEME!

 

Üleriigilisel Alo Mattiiseni nim vokaalansamblite konkursil saavutas
 

3.-5. klasside õpilaste vanuserühmas  3. koha Türi Põhikooli tütarlasteansambel

Juhendaja õpetaja Tea Saar

6. - 7. klasside õpilaste vanuserühmas 4. koha Türi Põhikooli tütarlasteansambel
Kirke-Maarja Kallavus, Sandra Plakk, Anita Viineloo, Sandra-Elisee Juhkam, Kirke Kägo, Kryslin Rass, Kristin Rüüt.

10. - 12.klasside õpilaste vanuserühmas segaansamblite 1. koha - Türi Põhikooli segaansambel Kvartetike



Kontratenori eripreemiaga tunnustati Karl-Mathias Saarse

Juhendaja õpetaja Tiiy Schüts

 

7. märtsil toimus Väätsa Põhikoolis Luulepäev 2018, “Luule – see ei tule tuulest” teemal  “Meie Eesti

Välja anti järgmised preemiad:

4.-6. klassi üksikesinejad:

Mia Jasson omalooming Rõõmsameelselt sõnastatud rännaku eest läbi Eesti (juhendaja õp Kristi Rikk)
Angela Iva omaloominguline luuletus "Eestimaa sünnipäev" Omapäraste ja väga heade ning värskete riimide eest + ŽÜRII POOLT ERALDI ESILETÕSTETUD MÕISA PISARA NOMINENT!  (juhendaja õp Eve Laur)
Hanna Arulepp, Heiki Vilep "Eestimaa" Väga isamaalise esituse eest (juhendaja õp Eve Laur)
Reelika Veberson, Hendrik Adamsoni "Kodule" Hea tempoga ja ilmeka kulgemise ees (juhendaja õp Eve Laur)
Kuldar-Helior Saarse Ado Reinvaldi "Musta kuube“ Tõsine Eesti elu edasikandja (juhendaja õp Eve Laur)  
Innar Raudsepp Mart Raud "Maast ja rahvast" Rahuliku ja maheda esitluse eest (juhendaja õp Eve Laur)
Ida Lill Põllu Maimu Linnamägi "Kodumaa" Armsa ja kodusoojusest pakatava esituse eest (juhendaja õp Eve Laur)
Mariette Villems Gustav Suitsu "Laul Eestist" Sügavalt kirgliku esituse eest (žürii soovis veel esile tõsta väga head luuletuse ettekandmist) (juhendaja õp Anneli Talviste)
Elise Zinovjev omaloominguline luuletuse "Eesti" Hästi esitatud toredad ja rõõmsad riimid (juhendaja õp Anneli Talviste)
Tomi Välimäe omaloominguline luuletuse "Minu Eesti" Lihtne aga tabav kultuurikandja (juhendaja õp Anneli Talviste)
Annabel Makotkina omaloominguline luuletuse "Meie värvid" Huvitavate eestlaslike värvimetafooride eest (juhendaja õp Anneli Talviste)
Lisete Valkenklau omaloominguline luuletuse "Minu kodumaa" Hea sõnumi ja riimide eest  (juhendaja õp Anneli Talviste)
Kärolyn Metsalu omaloominguline luuletuse "Minu ilus Eesti" Armsate riimide ja sooja suhtluse eest publikuga  (juhendaja õp Anneli Talviste)
Aleksia Sivtšik omaloominguline luuletuse "Minu Eesti" Eesti sõbralikkuse ja lahkuse „maaletooja“ (juhendaja õp Anneli Talviste)

4.-6. klassi luulekavad:

Sofiko Särkinen & Annabell Mikko: Sofiko Särkinen "Meie kodutee" Väga head Eesti luulegiidid (juhendaja õp Anu Jüris)
Anna-Mai Kotselainen & Maridel Randalainen: Netiautor Kaspari "Eestimaa" Heade vastandlike karakteritega esitus (juhendaja õp Eve Laur)
Hanna Katariina Miller, Kertu Haug, Kristella Kärner, Hubert Luste, Heti-Ann Talviste “omalooming” Eluliselt kaasavate elementide kasutuse eest (juhendaja õp Kristi Rikk)
Karola Lee Aasavelt, Kristjan Tobias Nurk, Helena Els Pärenson omaloomingu luulekava "Mõtteid Eestimaast" Ilmeka ka omanäolise stiili eest + ŽÜRII POOLT ERALDI ESILETÕSTETUD MÕISA PISARA NOMINENT! (juhendaja Marika Lõhmus)
Sanna Luisa Tõrv, Mariette Villems, Anett Ivanov, Henna Terehov omalooming "Eesti legendid" Humoorikas kaasaaegne nimede mäng + ŽÜRII POOLT ERALDI ESILETÕSTETUD MÕISA PISARA NOMINENT!  (juhendaja Anneli Talviste)

7.-9. klassi üksikesinejad:

Heidy Jallai (7.kl) omaloominguline luuletus "Eestimaa hommik" Vabaduse väärtustamine läbi omaloomingu + MÕISA PISAR laureaat (Juhendaja õp Anneli Talviste)

Anitra Lukjanov (9.kl) omaloominguline luuletus „Eesti?“ Energiline ja rõõmus Eesti noore kuvand + ŽÜRII POOLT ERALDI ESILETÕSTETUD MÕISA PISARA NOMINENT! (Juhendaja Anneli Talviste)
Karl-Mathias Saarse (9.kl) omaloominguline luuletus Päevakajaliselt ausa ja kriitilise mõtlemise eest (juhendaja õp Anneli Talviste)
Mari-Liis Tigavas omalooming Noore inimese ühiskonnakriitilise mõtte eest (juhendaja Anneli Talviste)

7.-9. klassi luulekavad:
Anette Meri, Jaanika Nõmmik (9kl) omaloominguline luuletus “Eesti” Kõnetav ja huvitav omalooming (juhendaja õp Anneli Talviste)
Maria Avamere, Liis-Marii Kõuts, Adel Adamson, Viivika Loks “omalooming” Isamaaliste sümbolite väga hea kasutus  (juhendaja õp Krisit Rikk)

ÕNNITLEME!

Maakondlikul 8. klasside õpilaste inglise keele olümpiaadil saavutas

1. koha Mia Maria Männi

Juhendaja õpetaja Karen Kiik

ÕNNITLEME!
 

Võrus toimunud  U18 vanuseklassi Baltimaade talvistel meistrivõistlustel

saavutas 8 a klassi õpilane Markus Anvelt 3. koha  kõrgushüppes tulemusega 1.92 ja 4. koha tõkkejooksus.

Juhendaja õpetaja Veiko Valang.

ÕNNITLEME!


3.c klassi õpilased osalesid  Selveri ja eKooli kunstikonkursil "Meie klassi superkangelane"  ja  võitsid ühe kolmest auhinnast ( kaks suurt puuviljakorvi.

Juhendaja klassijuhtaja Eva Mager

ÕNNITLEME!


Järvamaa õigekirjakonkursil saavutasid meie kooli õpilased järgnevad kohad:
5. klasside vanuseastmes 
I koht 
Hubert Luste- juhendaja õpetaja Kristi Rikk
III koht Mia Reet Raabe- juhendaja õpetaja Eve Laur

7. klasside vanuseastmes 
II- III koht Loore Luste- juhendaja õpetaja Eve Laur

8. klasside vanuseastmes 
I koht Mia- Maria Männi- juhendaja õpetaja Kristi Rikk

9. klasside vanuseastmes 
I koht  Kai- Melli Kapten- juhendaja õpetaja Anneli Talviste
II koht Anitra Lukjanov-  juhendaja õpetaja Anneli Talviste

ÕNNITLEME!

Maakondlikul muusikaolümpiaadilsaavutas

1. koha Mia-Maria Männi 8a
2. koha Helina Viigand 9a

Juhendaja õpetaja Tiiu Schüts.

ÕNNITLEME!
 

Vabariikliku informaatikavõistluse KOBRAS finaalis saavutas

Andero Lavrinenko II auhinna.

Juhendaja õpetaja Laine Aluoja

ÕNNITLEME!

 

Maakondlikul vene keele olümpiaadil saavutas

1. kohaAndero Lavrinenko

Juhataja õpetaja Ella Põder

ÕNNITLEME!

 

Järvamaa koolinoorte vokaalansamblite laulupäeval saavutas

4. - 5. klasside tütarlaste ansambel 1. koha
Ansamblis laulavad:  
Elis Eidemiller,
Kristiina Theresa Miller,
Berit Biene,
Kirke Pindmaa,
Elise Zinovjev,
Karola Lee Aasavelt,
Helena Elis Pärenson,
Hanna Katariina Miller,
Heti-Ann Talviste

Juhendaja õpetaja Tea Saar.

4.-5. klasside segaansambel 3. koha
Ansamblis laulavad:  
Hanna Katariina Miller 5c
Heti-Ann Talviste 5c
Chrystian Mairold Saarse 5c

Juhendaja õpetaja Tiiu Schüts

6.-7.klasside tütarlasteansambel 1. koha
Ansamblis laulavad:  
Kirke Kägo 6a
Kirke-Maarja Kallavus 6c
Sandra Plakk 7b
Kryslin Rass 7b
Sandra-Elisee Juhkam  7c
Kristin Rüüt 7c
Anita Viineloo 7c

Juhendaja õpetaja Tiiu Schüts

Kvartetike 1. koha, Grand Prix
Ansamblis laulavad:  
Sandra-Elisee Juhkam 7c
Mia-Maria Männi 8a
Karl-Mathias Saarse 9a
Maarja Margaret Miller    

Juhendaja õpetaja Tiiu Schüts

ÕNNITLEME!

 

Ajakirja "Hea Laps" veebruarikuu auhinnad

Joonistuste ja kirjutiste konkursil "Mida ootan uuelt aastalt?" sai ühe peaauhindadest ANNI-MARII AARE 1.c klassist, juhendaja õpetaja Marika Roosileht.
Ajakirjas on avaldatud joonistused teemal "Kingitus Eestile", mille autoriteks on 2. b klassi õpilased  GERLI ROOSALK ja RIKOMAR LUHT, juhendaja õpetaja Ellen Roosileht.
 
Trikirikka lemmikmängu  kirjutisega sai auhinna SANNALUISA TÕRV VIa klassist ja uusaasta soovidest kirjutatu tõi auhinna KAMERON PUKKAle VIa klassist.
Kameroni loo "Soov Eestile" ja KERTU ŠEVEREVI "Parim kink Eestile" leiame ka äratrükituna ajakirja veergudel. 
Lisaks saab lugeda ANITRA LUKJANOVI (9.a) muinasjuttu "Põrgupill", mis võitis ergutusauhinna Sten Roosi muinasjutuvõistlusel.
Juhendaja õpetaja Anneli Talviste
 
ÕNNITLEME!
 
 
Vabariiklikul konkursil Luuleprõmm 2018
 
saavutas Karl-Mathias Saarse esikoha.
 
Juhendaja õpetaja Anneli Talviste.
 
ÕNNITLEME!
 

Piirkondlikul matemaatikaolümpiaadil saavutas

8. klassde arvestuses

1. koha Andero Lavrinenko

Juhendaja õpetaja Elve Jaansalu

9. klasside arvestuses

2. koha Kai-Melli Kapten

Juhendaja õpetaja Laine Aluoja

ÕNNITLEME!

 

Teisipäeval, 6.veebruaril toimusid Paides Järvamaa koolide 1.-3.kl. rahvastepalli  karikavõistlused.

Nii tüdrukute kui ka poiste võistkond saavutas teise koha.

Tüdrukute võistkonda kuulusid:
Roosmarii Villems

Kristiina Theresa Miller

Elis Eidemiller

Mari Roosme

Kadi Puu

Serena Miljan

Lisanne Tammoja

Eliisa Aava

 

Poiste võistkonda kuulusid:

Aksel Kukk

Kardo Kallas

Oliver Kajakas

Reigo Isakar

Marten Kaljur

Steven Marti Lillipuu

Vallo Marten Lillipuu

Jan-Marten Marrandi

 

Võistkonnad valmistasid ette Merle Vantsi, Reine Reiska, Villi Vantsi ja Veiko Valang

 

ÕNNITLEME!

 

 

Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia konkursil pälvis

Ilon Wiklandi litograafia ja preemia

Kai-Melli Kapten

Juhendaja õpetaja Aili Avi.

ÕNNITLEME!

2. veebruaril 2018 Albus toimunud vabariiklikul võistulugemisel HANSENIST TAMMSAARENI meie kooli 6.a klassi õpilane

Sanna Luisa Tõrv sai miniatuuriga “Kaaren ja pojad”  5. - 6. I klasside vanuseastmes eripreemia.

ÕNNITLEME!

 

Piirkondlik bioloogiaolümpiaadil saavutas

8. klasside arvestuses
3. koha Rasmus Salum

9. klasside arvestuses
1. koh Kai-Melli Kapten

Juhendaja õpetaja Meeli Savolainen

ÕNNITLEME!
 

Maakondlikul  Nuputa võistlusel  

5. - 6. klasside õpilaste arvestuses saavutas kooli võistkond 1. koha.

Võistkonda kuulusid:
Helis Köhler 6a,
Hubert Luste 5c,
Kertu Ševerev 6a,
Angely Kaaret 5c.

Õpilaste juhendajad õpetaja Sirli Biene ja Marika Lõhmus. 

7. klasside arvestuses saavutati  3. koht.

Võistkonda kuulusid:
Elisa Trummal 7b,
Kirke Perillus 7c,
Loore Luste 7c.

Võistkonna juhendaja õpetaja Lea Allik.

ÕNNITLEME!

 

28. jaanuaril Tallinnas toimunud Eesti U-18 karikavõistlustel saavutas

1. koha Markus Anvelt (8 a) kõrgushüppes uue isikliku rekordiga 1.91

27. jaanuaril Tallinnas toimunud TV-10 Olümpiastartidevabariiklikul finaalvõistlusel saavutas

1. koha Henry Heinsoo vanamate poiste arvestuses kaugushüppes, tulemusega 5.74

Juhendaja õpetaja Veiko Valang

4. - 5. klasside õpilaste Järvamaa poistejalgpalli turniiri võitis meie kool võistkond.

Mängisid koosseisus:
Kristjan Kangur (5) tunnistati turniiri parimaks mängijaks
Kert Kiik(5)
Andree Ammer (5)
Hubert Luste (5)
Romet Luik (4)
Tomi Välimäe (4)
Brenet Junolainen (4)

Võistkonna treener on Kristo Kiik. Võistkonna juhendaja õpetaja Villi Vantsi
 
ÕNNITLEME!
 

Maakondlikul emakeeleolümpiaadil saavutas

9. - 10. klasside arvestuses:

1. koha Kai-Melli Kapten, juhendaja õpetaja Anneli Talviste
3. koha Adele Adamson, juhendaja õpetaja Kristi Rikk

7. - 8. klasside arvestuses:
 
2. koha Andero Lavrinenko, juhendaja õpetaja Anneli Talviste
3. koha Mia-Maria Männi, juhendaja õpetaja Kristi Rikk
 
ÕNNITLEME!
 

Järvamaa piirkondlikul keemiaolümpiaadil saavutas

8. klass
1. koha Andero Lavrinenko

9. klass
1. - 2. koha Anitra Lukjanov

Juhendaja õpetaja Reet Libe

ÕNNITLEME!

 

Järvamaa piirkondlikul kunstiolümpiaadil 7. - 9. klasside vanuserühmas saavutas

1. koha Kai-Melli Kapten 9.a klass

Juhendaja õpetaja Ulvi Mäesalu

ÕNNITLEME!


Saksa keele piirkonnavoorus saavutas 8. - 9. klasside olümpiaadil

2. koha Jago Kadak

3.- 4. koha Mia Maria Männi.

Juhendaja õpetaja Jaanika Eik

ÕNNITLEME!

 

20. jaanuaril toimus Tartus AHHAA keskuses vabariiklik robootika võistluse "FIRST LEGO League Hydro Dynamics" poolfinaal.

Meie kooli NutiLabori ringi võistkond saavutas 2. koha.

Võistkonda kuulusid:
HUBERT LUSTE 5.b klass
TRISTAM MARTTI METSALU 6.b klass
TRIIN SOOÄÄR 7.b klass
ANDERO LAVRINENKO 8.c klass
MIRKO MARTJAK 8.b klass
ANITRA LUKJANOV 9.a klass

Juhendajad õpetajad Laine Aluoja ja Janek Marrandi.

ÕNNITLEME!

 

Füüsikaaolümpiaadi piirkonnavoorus saavutas

8. klass
1. koha Anneli Krais

9. klass
1. koha Kai - Melli Kapten
3. koha  Hugo Kadak

Juhendaja õpetaja Ella Põder

ÕNNITLEME!

 

18.01.18 toimus Imavere Põhikoolis Järvamaa 6.-9. klasside mälumängu III voor, kus meie kooli võistkond saavutas 1. koha.

Võistkonda kuulusid: 
Andero Lavrinenko 8.c
Kai-Melli Kapten 9.a
Loore Luste 7.c
Helis Köhler 6.a
 
Juhendaja Merit Puna

ÕNNITLEME!

 

11. jaanuaril Paides, E-Piima spordihoones toimunud Järvamaa 6.-9. klasside õpilaste jalgpalliturniiril saavutas meie kooli meeskond 2. koha.

Meeskonnas mängisid: Alex-Markus Ulp, Jaagup Luts, Kert Järva (kõik 9 klass) Raymond Holm,Georg Lee, Kasper Koiduste (kõik 8 kl) Marcus Pajumaa ( 6. kl).

Juhendaja õpetaja Veiko Valang.

ÕNNITLEME!

 

Geograafiaolümpiaadi piirkonnavoorus saavutas 

7. klass

1. koha Loore Luste 

8. klass
1. koha Markus Tammoja
2. koha Andero Lavrinenko 

9. klass
1. koha Anitra Lukjanov
2. koha Adele Adamson 

Juhendaja õpetaja Piret Ohu

ÕNNITLEME!

 

Ajakirja „Hea Laps“ ja Insplay joonistuskonkursil „Uued ja huvitavad valgustid“ saavutasid auhinnalised kohad 

Roosi Gansen 2.a klassist, juhendaja Ülle Luste
Juhan Põllu 2.c klassist, juhendaja Külli Jäätma 
Jade Rajasaar 1.c klassist, juhendaja Marika Roosileht
Jade Rajasaare ja Juhan Põllu tööd on ka ajakirjas avaldatud.
 
Sander Erik Kattai (3.a) jubejutt "Vanaema metsas" võitis Tähekese jubejutuvõistlusel II koha 3. klasside arvestuses. 
Juhendaja õpetaja Kati Sagar
 
ÕNNITLEME!

Vabariiklikul loomekonkursil „Eesti Maanteemuuseum otsib Ajalooma“ saavutas 1. - 3. klasside õpilaste vanuseastmes

1. koha   Rasmus Tuimann 2.a klass
3. koha  Eliise Talvoja 2.a klass

Töid laekus konkursile 400.

Juhendaja õpetaja Ülle Luste.

ÕNNITLEME!

Ajakiri „Hea Laps“ detsembrikuu

Ajakirja „Hea Laps“ ja Insplay joonistuste ja kirjutiste konkursil „Mida kingiksin sünnipäevaks Eesti Vabariigile“ võitsid peaauhinnad
Lily Harak 2.c klassist, juhendaja õpetaja Külli Jäätma ja
Sebastian Uukareda 2.b klassist, juhendaja õpetaja Ellen Roosileht.
Anete Ivanov 6.a klassist, juhendaja õpetaja Anneli Talviste
Üheks ülesandeks oli kirjutada ja joonistada, millise kangelasega tahetakse sarnaneda. Lemmikkangelase auhind kuulub Kirke Kägole 6.a klassist, juhendaja õpetaja Anneli Talviste
Uhiuute automudelite joonistustest on ajakirjas avaldatud 3.a klassi õpilase Eliise Veiermanni töö, juhendaja õpetaja Kati Sagar.

ÕNNITLEME!


Ajakirja „Täheke“ detsembrikuu number

Ajakirja „Täheke“ leheküljel „Mida me ootame jõuludelt?avaldati 2.a klassi õpilase Eliise Talvoja joonistus, juhendaja õpetaja Ülle Luste.  Selle toreda pildi sai ajakirja toimetaja Ilona Martson kingituseks, kui käis meie kooli algklasside õpilastega kohtumas.

ÕNNITLEME!

 

6. - 17. novembril 2017 toimunud vabariiklikul koolinoorte informaatikaviktoriini "Kobras"  esimeses voorus, mis viidi läbi kolmes vanuserühmas: benjaminid (kuni 8. klass), juuniorid (9.-10. klass) ja seeniorid (11.-12. klass), saavutas benjaminide vanuserühmas

3. koha Andero Lavrinenko 8. c klass
(osales kokku 1447 õpilast)

Andero on kutsutud finaali, mis toimub 17.-18. veebruaril 2018. a Tartus.

Juhendaja õpetaja Laine Aluoja

ÕNNITLEME!

11. novembril toimunud vabariiklikul loodusteaduste olümpiaadi piirkonnavoorus saavutas

1. koha Andero  Lavrinenko 8.c klass.

Juhendajad loodusteaduste õpetajad.

ÕNNITLEME!
 

Meie kooli õpilane SAALE LIISBET TÕRV on kirjutanud nii hea raamatuarvustuse, et seda kasutatakse õpikukirjastuse Mauruse ettevalmistatavas 3. klassi eesti keele õpiku 2. osas ( õpiku autorid K. Vainola, K. Kivisikk, H. Prii, E. Sildre).

Juhendaja õpetaja Annelui Talviste.

ÕNNITLEME!

 Võrus toimunud TV-10 OS vabariiklikul etapil püstitas HENRY HEINSOO uue maakonna C-vanuseklassi rekordi 60 meetrijooksus 8,05. Sellega oli ta B-finaali esimene ja kokkuvõttes 7

Juhendaja õpetaja Veiko Valang

ÕNNITLEME!

 

29. novembril toimus Paide Gümnaasiumis Järvamaa Põhikoolide mälumängu II voor, mis oli ühtlasi ka vabariikliku koolinoorte mälumängu eelvoor.

Meie kooli võistkond saavutas I koha ning esindab Järvamaad vabariikliku koolinoorte meistrivõistluste finaalis 15. aprillil.
 
Võistkonda kuulusid:
Kai-Melli Kapten 9.a
Andero Lavrinenko 8.c
Loore Luste 7.c
Helis Köhler 6.a

Juhendaja: Merit Puna

ÕNNITLEME!

 
21. novembril toimus poistelaulu päev Roosna-Alliku põhikoolis, kus võistu laulsid 33 poissi-noormeest kuues vanusegrupis.
Meie kooli poistel läks seekord väga hästi, kuna kõik 5 osalejat jõudsid kolme esimese hulka.

10 – 11.aastased

Chrystian-Mairold Saarse   I koht

12.aastased kuni häälemurdeni

Kristen Niidla              II koht

Kuldar-Helior Saarse    III koht

Häälemurde läbinud kuni 16. aastased

Karl-Mathias Saarse    I koht ja poistelaulu patroon Lembit Saarsalu nim. eripreemia

Kasper Koiduste          II koht

Juhendaja õpetaja Tiiu Schüts.

ÕNNITLEME!

Aasta Looma kodulehe toimetus, Eesti loodusmuuseum ja Looduskalender.ee korraldatud aasta looma luulekonkursil osales tänavu kokku üle 400 võistlustöö 53 koolist. Väga tihedast konkurentsist valis žürii välja 15 kirjatööd, mille autoritele korraldab Aasta looma kodulehe toimetus preemiareisi metskitse elupaikadesse ning antakse priipääse Eesti Loodusmuuseumisse.

Meie koolist said 15 parima töö valitute sekka ANNABEL NARITS (4.b) ja HELINA VIIGAND (9.a), juhendaja õpetaja Anneli Talviste.

53-st koolist  6 kooli õpetajad valiti pariamteks juhendajateks, nende seas ka meie kooli õpetaja ANNELI TALVISTE.

Loe täpsemalt lingilt http://www.looduskalender.ee/n/node/1882.

ÕNNITLEME!
 

17. novembril toimus Laupal Järvamaa pōhikoolide turniir.
Meie kooli vōistkond saavutas III koha.

Vōistkonda kuulusid:
Helina Viigand 9.a
Anitra Lukjanov 9.a
Kai-Melli Kapten 9.a
Lisette Taube 8.b
Juhendaja Merit Puna
 
ÕNNITLEME!
 

16. novembril toimus Paide Gümnaasiumis etluskonkurss " Ellen Niiduga Midrimaale".

1.-3. klasside kategoorias saavutas
eripreemia Berit Biene 3. klassist, juhendaja ōpetaja Kerli Rüüt.

4.-6. klassise kategoorias saavutas
2. koha Karola Lee Aasavelt 4.c klassist, juhendaja ōpetaja Marika Lōhmus
3. koha Elise Zinovjev 4.b klassist, juhendaja ōpetaja Anneli Talviste.

ÕNNITLEME!

 
14. novembril Türi Ühisgümnaasiumis toimunud Järvamaa noorte Luuleprõmm 2017
saavutas
1. koha KARL-MATHIAS SAARSE (9.a klass) ning läheb edasi võistlema vabariiklikku vooru, juhendaja õpetaja Anneli Talviste.
2. koha MATTIAS VÕTTI (7. b klass), juhendaja õpetaja Kristi Rikk.
 
ÕNNITLEME!
 
 
Oktoobri Hea Lapse ajakirja fantaasiaülesande lahedatest koolijalatsitest auhinna pälvis MARIETTE VILLEMS 6.a klassist, esindades disainerit firmast OÜ Emotikonijalats. 
 
Ajakirja leheküljel "Leiutame lahedaid koolijalatseid!" trükiti ära järgmiste õpilaste kirjutised:
ANNABEL MAKOTKINA IVb "Vikerkaareketsid"
SANNA LUISA TÕRV VIa "Filmipapud"
EGLE ŽUKOV VIa "Kõllukad"
HELIS KÖHLER VIa "Sammulugejad"
MARIETTE VILLEMS VIa "Minu kängits"
Juhendaja õpetaja Anneli Talviste.
 
Auhinna pälvis ja trükiti ära ka HUBERT LUSTE 5.c klassist lugu.
Juhendaja õpetaja Kristi Rikk.
 
Auhinna pälvis JUHAN PÕLLU 2.cklassist
Juhendaja õpetaja Külli Jäätma
 
Ajakirja „Hea Laps“ ja Insplay  autodisainerite konkursil saavutasid auhinnalised kohad
Elise Veiermann 3.a klassist, juhendaja  Kati Sagar,
Vallo Marten Lillipuu 3.b klassist, juhendaja Kerli Rüüt.

Lahedate koolijalatsite leiutajatest trükiti ära
1.c klassi õpilase Marianne Veebergi töö, juhendaja Marika Roosileht,
2.c klassi õpilaste Gertu Vau, Egert Vahtre ja Remo Võipu töö, juhendaja Külli Jäätma.

Isadepäevale pühendatud leheküljel „Mida meile meeldib teha koos isaga“ on avaldatud
3.a klassi õpilase Jaan Martin Oja töö, juhendaja Kati Sagar,
4.c klassi õpilase Romet Nurmsalu töö, juhendaja Marika Roosileht
 
ÕNNITLEME!

7. novembril Paides toimunud Järvamaa koolide 4. - 5. klasside õpilaste rahvastepalli karikavõistlused.
Meie kooli poiste võistkond koosseisus:
Kert Kiik, Kristjan Kangur, Rasmus Öövel, Romet Raude, Andree Ammer, Kregor-Krister Koppel, Randar Ehasalu ja Rannet Palmsaar saavutas esimese koha.

Turniiri parima mängija tiitli pälvis Kert Kiik.

Tüdrukute võistkond koosseisus:
Maribel Valge, Katriin Kivi, Aleksia Sivtšik, Sireli,Vooremäe, Heti-Ann Talviste, Hanna Kateriina Miller, Hanna Arulepp ja Angely Kaaret saavutas kolmanda koha.

Juhendaja õpetaja Merle Vantsi.

ÕNNITLEME!

2. novembril Aravetel toimunud vabariiklikul V jutuvestjate konkursil Kratilood saavutas 7. - 9. klasside arvestuses

3. koha ANITRA LUKJANOV 9. a klass.

Juhendaja õpetaja Anneli Talviste.

ÕNNITLEME!

 

20. oktoobril toimus VäätsalTohvelmanni nimelise omaloomingukonkursi parimate autasustamine.

Noorema vanusegrupi parimad:
Anet Ivanov (VI kl), Heidy Jallai (VII kl) - juhendaja Anneli Talviste
Mattias Võtti (VII kl) - juhendaja Kristi Rikk
 
Vanema vanusegrupi parimad:
Jakob Järve - juhendaja Anneli Talviste
Liisa Ševerev, Anneli Krais, Rasmus Salum (kõik VIII kl) - juhendaja Kristi Rikk
 
ÕNNITLEME!
 

 

18.10.17 toimus Väätsal Järvamaa 6.-9. klasside mälumängu I voor.

Meie kooli võistkond saavutas III koha.

Võistkonda kuulusid:
Kai-Melli Kapten 9.a 
Adele Adamson 9.b
Loore Luste 7.c
Helis Köhler 6.a
 
Juhendaja: Merit Puna
 
ÕNNITLEME!

 

MAAKONDLIK ETTELUGEMISVÕISTLUS

10. oktoobril  Paide Keskraamatukogus  toimunud Järvamaa neljandate klasside ettelugemisvõistlusel "Kõik on kõige targemad" saavutas

1. koha  Karola Lee Aasavelt 4.c klass, kes osaleb 
vabariiklikul finaalvõistlusel, mis toimub Eesti Lastekirjanduse Keskuses laupäeval, 21. oktoobril 2017 kell 12.
 
Juhendaja õpetaja Marika Lõhmus.
 
ÕNNITLEME!
 
KALJU LEPIKU LUULEVÕISTLUS

Laupäeval, 7. oktoobril toimus Kalju Lepiku luulevõistlus.

Põhikooli arvestuses saavutas
 
1. koha Karl-Mathias Saarse, lisaks kõige lepiklikuma luule kirjutaja eripreemia (juhendaja õpetaja Anneli Talviste)
2. koha Mattias Võtti (juhendaja õpetaja Kristi Rikk)
 
Koeru apteegi eripreemia sai Mari-Liis Tigavas (juhendaja õpetaja Anneli Talviste)
Eripreemia sai Triin Sooäär (juhendaja õpetaja Kristi Rikk)
 
ÕNNITLEME!
 
Pildil meie õpilased koos luuletajate Ilmar Trulli ja Jaanus Vaiksooga

MAAKONDLIK MATEMAATIKAVÕISTLUS "SÜDAMES MATEMAATIKA"

Ülesannete lahendamise võistlusel 8. - 9. klasside arvestuses saavutas

1. - 2. koha Andero Lavrinenko (8. c klass) ja oli ka  8. klasside "Parim peastarvutaja

Juhendaja õpetaja Elve Jaansalu

9. klasside "Parim peastarvutaja" -  Kai-Melli Kapten 9. a klass

Juhendaja õpetaja Laine Aluoja

ÕNNITLEME!

MAAKONDLIK 4-võistlus

20.09. toimunud Järvamaa koolinoorte 4-võistlusel saavutas

PV
1. koha Henry Heinsoo  
3. koha Robin Avamere
 
Võistkondlikult  saavutati 1. koht (Henry Heinsoo, Robin Avamere, Erki Ammer, Reiko Pardel, Kermo Lukas)
 
TV
3. koha Mariette Villems
TN
Võistkondlikult saavutati  2. koht (Hanna-Katariina Miller, Arianna Babii, Maribel Valge, Heti-Ann Talviste, Hanna Arulepp)

Juhendaja õpetaja VEIKO VALANG

ÕNNITLEME!

 

HEA LAPS - JUUNI

Juunikuu ajakirja „Hea Laps“ auhinnalised kohad.

Ajakirja „Hea Laps“ ja AS Rimonne autojoonistuste konkursil said peaauhinnaRomet Nurmsalu ja Risto Lemsalu 3.c klassist, juhendaja Marika Roosileht. Samal konkursil said ergutusauhinnad Karola Lee Aasavelt 3.c klassist, juhendaja Marika Roosileht ning Indrek Karel Palmeos 2.a klassist, juhendaja Kati Sagar ja Henri Schmidt 2. b klassist, juhendaja Kerli Rüüt.

Laulupeoeelsel lugude võistlusel  „Mina jään“ saavutas auhinnalise koha Kairit Kolk 2.c klassist, juhendaja õpetaja Eva Mager.

Juunikuu Hea Lapse ajakirja kaudu on jõudnud huvitavat lugemist ka meie kooli õpilaste kohta, on äratrükkimist väärinud omaloomingulised jutud ja ka ülevaade kevadel toimunud räpiööst.
 
Hea Lapse ja Rekato naljakate aprillitegemiste lugude võistluse auhinnad said OSKAR LILLERAND ja ANDERS MAIT ALBERG Va klassist.
 
Laulupeo-eelse jutuvõistluse "Mina jään" peaauhinnad said KAUPO TIIRIK VIa klassist ja KAMERON PUKKA Va klassist. Nende huvitavaid mõtteid Eestimaast saabki Hea Lapse vahendusel juuninumbrist lugeda.
 
Juhendaja õpetaja Anneli Talviste

Kaitse end ja aita teist

23. - 24. mail toimus Valgehobusemäel ohutuslaager  "Kaitse end ja aita teist".

Meie kooli I võiskond saavutas I koha.

Võistkonda kuulusid:
  •             Kermo Lukas 6.a

  •             Kirsi Talvoja 6.b

  •             Õnne-Liis Lippand 6.b

  •             Hannes Aasavelt 6.b

  •             Loore Luste 6.c

  •             Anete Raabe 6.c

  •             Karl-Kustas Liiv 6.c

  •             Georg Lee 6.c

Juhendaja juvijuht Merit Puna

Konkurss "Mägumaraton"

Käesoleval õppeaastal toimus HITSA ProgeTiigri õpilasvõistlus “Mängumaraton”.

Võistlustööna tuli esitada enda loodud mäng, mis aitab arendada digioskusi või tõstab teadlikkust, kuidas turvaliselt internetis käituda.

Meie koolist osalesid konkursil
Mirko Martjak (7. b klass) tööga "Loome mängu" http://internetiturvalisus.weebly.com/
ja Andero Lavrinenko  (7.c klass) tööga "Binaarkood" http://tpkprojekt2017.weebly.com/

Mõlemmad esitatud tööd saavutasid 1. koha

Juhendaja õpetaja Laine Aluoja

ÕNNITLEME!

Hea Laps - mai

Ajakirja „Hea Laps“ maikuu numbri auhinnasaajad

Joonistuste ja kirjutiste konkursil „Vaheaeg on lahe aeg“ saavutasid auhinnalised kohad

Aleksandra Renke 2.a klassist, juhendaja Kati Sagar ja Kärolin Metsalu 3.b klassist, juhendaja Marju Mei.

Scrabble mõistatuste koostamise võistlusel sai ühe peaauhindadest Karolin Oja 3.c klassist, juhendaja Marika Roosileht.

Hea Lapse ja Rekato lugude ja luuletuste võistluse  peaauhind luuletuse eest "Vaheaeg on lahe aeg"  LAUREN CHRISTELLE TOOMPUUle 6.a klassist.

Detektiiviloo äratrükkimise au sai endale KIRKE KÄGO 5.a klassist. Juhendaja õpetaja Anneli Talviste.

ÕNNITLEME!

2.b klassi tublid joonistajad

2.b klassi õpilased käisid vaatamas balletti "Uinuv kaunitar" ja osalesid Rahvusooper Estonia korraldatud joonistusvõistlusel
Elis Eidemilleri ja Janette-Liis Jäätma joonistused valiti joonistusvõistlusel parimate tööde hulka. Auhinna saamiseks oodatakse tüdrukuid 18. mail kell 17.30 Rahvusooper Estonia Sinisesse saali pidulikule vastuvõtule ning kell 19.00 algavale lavastusele "Bajadeer".
 
ÕNNITLEME!