23 | 11 | 2017

KIIDAME

Aasta Looma kodulehe toimetus, Eesti loodusmuuseum ja Looduskalender.ee korraldatud aasta looma luulekonkursil osales tänavu kokku üle 400 võistlustöö 53 koolist. Väga tihedast konkurentsist valis žürii välja 15 kirjatööd, mille autoritele korraldab Aasta looma kodulehe toimetus preemiareisi metskitse elupaikadesse ning antakse priipääse Eesti Loodusmuuseumisse.

Meie koolist said 15 parima töö valitute sekka ANNABEL NARITS (4.b) ja HELINA VIIGAND (9.a), juhendaja õpetaja Anneli Talviste.

53-st koolist  6 kooli õpetajad valiti pariamteks juhendajateks, nende seas ka meie kooli õpetaja ANNELI TALVISTE.

Loe täpsemalt lingilt http://www.looduskalender.ee/n/node/1882.

ÕNNITLEME!
 

17. novembril toimus Laupal Järvamaa pōhikoolide turniir.
Meie kooli vōistkond saavutas III koha.

Vōistkonda kuulusid:
Helina Viigand 9.a
Anitra Lukjanov 9.a
Kai-Melli Kapten 9.a
Lisette Taube 8.b
Juhendaja Merit Puna
 
ÕNNITLEME!
 

16. novembril toimus Paide Gümnaasiumis etluskonkurss " Ellen Niiduga Midrimaale".

1.-3. klasside kategoorias saavutas
eripreemia Berit Biene 3. klassist, juhendaja ōpetaja Kerli Rüüt.

4.-6. klassise kategoorias saavutas
2. koha Karola Lee Aasavelt 4.c klassist, juhendaja ōpetaja Marika Lōhmus
3. koha Elise Zinovjev 4.b klassist, juhendaja ōpetaja Anneli Talviste.

ÕNNITLEME!

 
14. novembril Türi Ühisgümnaasiumis toimunud Järvamaa noorte Luuleprõmm 2017
saavutas
1. koha KARL-MATHIAS SAARSE (9.a klass) ning läheb edasi võistlema vabariiklikku vooru, juhendaja õpetaja Anneli Talviste.
2. koha MATTIAS VÕTTI (7. b klass), juhendaja õpetaja Kristi Rikk.
 
ÕNNITLEME!
 
 
Oktoobri Hea Lapse ajakirja fantaasiaülesande lahedatest koolijalatsitest auhinna pälvis MARIETTE VILLEMS 6.a klassist, esindades disainerit firmast OÜ Emotikonijalats. 
 
Ajakirja leheküljel "Leiutame lahedaid koolijalatseid!" trükiti ära järgmiste õpilaste kirjutised:
ANNABEL MAKOTKINA IVb "Vikerkaareketsid"
SANNA LUISA TÕRV VIa "Filmipapud"
EGLE ŽUKOV VIa "Kõllukad"
HELIS KÖHLER VIa "Sammulugejad"
MARIETTE VILLEMS VIa "Minu kängits"
Juhendaja õpetaja Anneli Talviste.
 
Auhinna pälvis ja trükiti ära ka HUBERT LUSTE 5.c klassist lugu.
Juhendaja õpetaja Kristi Rikk.
 
Auhinna pälvis JUHAN PÕLLU 2.c klassist
Juhendaja õpetaja Külli Jäätma
 
Ajakirja „Hea Laps“ ja Insplay  autodisainerite konkursil saavutasid auhinnalised kohad
Elise Veiermann 3.a klassist, juhendaja  Kati Sagar,
Vallo Marten Lillipuu 3.b klassist, juhendaja Kerli Rüüt.

Lahedate koolijalatsite leiutajatest trükiti ära
1.c klassi õpilase Marianne Veebergi töö, juhendaja Marika Roosileht,
2.c klassi õpilaste Gertu Vau, Egert Vahtre ja Remo Võipu töö, juhendaja Külli Jäätma.

Isadepäevale pühendatud leheküljel „Mida meile meeldib teha koos isaga“ on avaldatud
3.a klassi õpilase Jaan Martin Oja töö, juhendaja Kati Sagar,
4.c klassi õpilase Romet Nurmsalu töö, juhendaja Marika Roosileht
 
ÕNNITLEME!

7. novembril Paides toimunud Järvamaa koolide 4. - 5. klasside õpilaste rahvastepalli karikavõistlused.
Meie kooli poiste võistkond koosseisus:
Kert Kiik, Kristjan Kangur, Rasmus Öövel, Romet Raude, Andree Ammer, Kregor-Krister Koppel, Randar Ehasalu ja Rannet Palmsaar saavutas esimese koha.

Turniiri parima mängija tiitli pälvis Kert Kiik.

Tüdrukute võistkond koosseisus:
Maribel Valge, Katriin Kivi, Aleksia Sivtšik, Sireli,Vooremäe, Heti-Ann Talviste, Hanna Kateriina Miller, Hanna Arulepp ja Angely Kaaret saavutas kolmanda koha.

Juhendaja õpetaja Merle Vantsi.

ÕNNITLEME!

2. novembril Aravetel toimunud vabariiklikul V jutuvestjate konkursil Kratilood saavutas 7. - 9. klasside arvestuses

3. koha ANITRA LUKJANOV 9. a klass.

Juhendaja õpetaja Anneli Talviste.

ÕNNITLEME!

 

20. oktoobril toimus Väätsal Tohvelmanni nimelise omaloomingukonkursi parimate autasustamine.

Noorema vanusegrupi parimad:
Anet Ivanov (VI kl), Heidy Jallai (VII kl) - juhendaja Anneli Talviste
Mattias Võtti (VII kl) - juhendaja Kristi Rikk
 
Vanema vanusegrupi parimad:
Jakob Järve - juhendaja Anneli Talviste
Liisa Ševerev, Anneli Krais, Rasmus Salum (kõik VIII kl) - juhendaja Kristi Rikk
 
ÕNNITLEME!
 

 

18.10.17 toimus Väätsal Järvamaa 6.-9. klasside mälumängu I voor.

Meie kooli võistkond saavutas III koha.

Võistkonda kuulusid:
Kai-Melli Kapten 9.a 
Adele Adamson 9.b
Loore Luste 7.c
Helis Köhler 6.a
 
Juhendaja: Merit Puna
 
ÕNNITLEME!

 

MAAKONDLIK ETTELUGEMISVÕISTLUS

10. oktoobril  Paide Keskraamatukogus  toimunud Järvamaa neljandate klasside ettelugemisvõistlusel "Kõik on kõige targemad" saavutas

1. koha  Karola Lee Aasavelt 4.c klass, kes osaleb 
vabariiklikul finaalvõistlusel, mis toimub Eesti Lastekirjanduse Keskuses laupäeval, 21. oktoobril 2017 kell 12.
 
Juhendaja õpetaja Marika Lõhmus.
 
ÕNNITLEME!
 
KALJU LEPIKU LUULEVÕISTLUS

Laupäeval, 7. oktoobril toimus Kalju Lepiku luulevõistlus.

Põhikooli arvestuses saavutas
 
1. koha Karl-Mathias Saarse, lisaks kõige lepiklikuma luule kirjutaja eripreemia (juhendaja õpetaja Anneli Talviste)
2. koha Mattias Võtti (juhendaja õpetaja Kristi Rikk)
 
Koeru apteegi eripreemia sai Mari-Liis Tigavas (juhendaja õpetaja Anneli Talviste)
Eripreemia sai Triin Sooäär (juhendaja õpetaja Kristi Rikk)
 
ÕNNITLEME!
 
Pildil meie õpilased koos luuletajate Ilmar Trulli ja Jaanus Vaiksooga

MAAKONDLIK MATEMAATIKAVÕISTLUS "SÜDAMES MATEMAATIKA"

Ülesannete lahendamise võistlusel 8. - 9. klasside arvestuses saavutas

1. - 2. koha Andero Lavrinenko (8. c klass) ja oli ka  8. klasside "Parim peastarvutaja

Juhendaja õpetaja Elve Jaansalu

9. klasside "Parim peastarvutaja" -  Kai-Melli Kapten 9. a klass

Juhendaja õpetaja Laine Aluoja

ÕNNITLEME!

MAAKONDLIK 4-võistlus

20.09. toimunud Järvamaa koolinoorte 4-võistlusel saavutas

PV
1. koha Henry Heinsoo  
3. koha Robin Avamere
 
Võistkondlikult  saavutati 1. koht (Henry Heinsoo, Robin Avamere, Erki Ammer, Reiko Pardel, Kermo Lukas)
 
TV
3. koha Mariette Villems
TN
Võistkondlikult saavutati  2. koht (Hanna-Katariina Miller, Arianna Babii, Maribel Valge, Heti-Ann Talviste, Hanna Arulepp)

Juhendaja õpetaja VEIKO VALANG

ÕNNITLEME!

 

HEA LAPS - JUUNI

Juunikuu ajakirja „Hea Laps“ auhinnalised kohad.

Ajakirja „Hea Laps“ ja AS Rimonne autojoonistuste konkursil said peaauhinnaRomet Nurmsalu ja Risto Lemsalu 3.c klassist, juhendaja Marika Roosileht. Samal konkursil said ergutusauhinnad Karola Lee Aasavelt 3.c klassist, juhendaja Marika Roosileht ning Indrek Karel Palmeos 2.a klassist, juhendaja Kati Sagar ja Henri Schmidt 2. b klassist, juhendaja Kerli Rüüt.

Laulupeoeelsel lugude võistlusel  „Mina jään“ saavutas auhinnalise koha Kairit Kolk 2.c klassist, juhendaja õpetaja Eva Mager.

Juunikuu Hea Lapse ajakirja kaudu on jõudnud huvitavat lugemist ka meie kooli õpilaste kohta, on äratrükkimist väärinud omaloomingulised jutud ja ka ülevaade kevadel toimunud räpiööst.
 
Hea Lapse ja Rekato naljakate aprillitegemiste lugude võistluse auhinnad said OSKAR LILLERAND ja ANDERS MAIT ALBERG Va klassist.
 
Laulupeo-eelse jutuvõistluse "Mina jään" peaauhinnad said KAUPO TIIRIK VIa klassist ja KAMERON PUKKA Va klassist. Nende huvitavaid mõtteid Eestimaast saabki Hea Lapse vahendusel juuninumbrist lugeda.
 
Juhendaja õpetaja Anneli Talviste

Kaitse end ja aita teist

23. - 24. mail toimus Valgehobusemäel ohutuslaager  "Kaitse end ja aita teist".

Meie kooli I võiskond saavutas I koha.

Võistkonda kuulusid:
  •             Kermo Lukas 6.a

  •             Kirsi Talvoja 6.b

  •             Õnne-Liis Lippand 6.b

  •             Hannes Aasavelt 6.b

  •             Loore Luste 6.c

  •             Anete Raabe 6.c

  •             Karl-Kustas Liiv 6.c

  •             Georg Lee 6.c

Juhendaja juvijuht Merit Puna

Konkurss "Mägumaraton"

Käesoleval õppeaastal toimus HITSA ProgeTiigri õpilasvõistlus “Mängumaraton”.

Võistlustööna tuli esitada enda loodud mäng, mis aitab arendada digioskusi või tõstab teadlikkust, kuidas turvaliselt internetis käituda.

Meie koolist osalesid konkursil
Mirko Martjak (7. b klass) tööga "Loome mängu" http://internetiturvalisus.weebly.com/
ja Andero Lavrinenko  (7.c klass) tööga "Binaarkood" http://tpkprojekt2017.weebly.com/

Mõlemmad esitatud tööd saavutasid 1. koha

Juhendaja õpetaja Laine Aluoja

ÕNNITLEME!

Hea Laps - mai

Ajakirja „Hea Laps“ maikuu numbri auhinnasaajad

Joonistuste ja kirjutiste konkursil „Vaheaeg on lahe aeg“ saavutasid auhinnalised kohad

Aleksandra Renke 2.a klassist, juhendaja Kati Sagar ja Kärolin Metsalu 3.b klassist, juhendaja Marju Mei.

Scrabble mõistatuste koostamise võistlusel sai ühe peaauhindadest Karolin Oja 3.c klassist, juhendaja Marika Roosileht.

Hea Lapse ja Rekato lugude ja luuletuste võistluse  peaauhind luuletuse eest "Vaheaeg on lahe aeg"  LAUREN CHRISTELLE TOOMPUUle 6.a klassist.

Detektiiviloo äratrükkimise au sai endale KIRKE KÄGO 5.a klassist. Juhendaja õpetaja Anneli Talviste.

ÕNNITLEME!

2.b klassi tublid joonistajad

2.b klassi õpilased käisid vaatamas balletti "Uinuv kaunitar" ja osalesid Rahvusooper Estonia korraldatud joonistusvõistlusel
Elis Eidemilleri ja Janette-Liis Jäätma joonistused valiti joonistusvõistlusel parimate tööde hulka. Auhinna saamiseks oodatakse tüdrukuid 18. mail kell 17.30 Rahvusooper Estonia Sinisesse saali pidulikule vastuvõtule ning kell 19.00 algavale lavastusele "Bajadeer".
 
ÕNNITLEME!