25 | 09 | 2018

Türi Põhikool

India

INDIA

India suurim linn on Mumbai (603,4 km²). Osad India põhja ja kirdepoolsed osariigid asuvad Himaalaja jalamil, ülejäänud Põhja-, Kesk- ja Ida India aladest asuvad viljakal Indo- Gangese tasandikul.

Läänes, kuni Pakistani piirini asub Thari kõrb. Lõuna India poolsaar koosneb pea aegu täielikult Deccani platoost, mida külgedelt piiravad Lääne ja Ida Ghatid mäestikud.

Indias on mitmeid suuremaid jõgesid, sh Ganges (mis on 973 km pikk), Brahmaputra, Yamuna, Godavari, Kaveri ja Krishna jõgi. Indial on 3 saarestikku Lakshadweep edela rannikul, Andamani ja Nicobari vulkaanilised saared kagus ning Sunderbans Gangese delta alas.

Usundid

India rahvas on väga uslik. Levinumad usundid on:

Hinduism- Hinduism on Indias ja Indiast levinud usund. Hinduismi võib pidada ka usundite kogumiks, sest ta sisaldab mitmesuguseid jumala- ja lunastuskäsitlusi. Hinduismi järgijaid nimetatakse hinduistideks või ka hindudeks ja see usund on tugevasti seotud India kultuuri, ajaloo ja elulaadiga.

Islam– Jumalaks Allah. Islam on üks maailmareligioonidest, üks Aabrahami religioossest traditsioonist. Islam on alates oma sünnist Araabias üle 1400 aasta tagasi jõudsalt levinud ja jätnud läbi ajaloo märke nii kunsti kui ka teadusse.

Kristlus- Kristlus ehk ristiusk on monoteistlik usund, mille keskmeks on Jeesus Kristuse elu ja õpetused.

Sikhism- Sikhism on monoteistlik religioon, mis on üks uuemaid usundeid Indias, mis on välja arenenud hinduismist ja islamist,

Budism - Budism (ka buddhism, buda usk, Buddha õpetus) on 6.–5. sajandil eKr elanud Siddharttha Gauthama (sanskriti keeles Siddhārtha Gautama) õpetus ning selle põhjal Indias tekkinud ja seejärel pea kõikjale levinud traditsioon, õpetuste kogum ja kultuur.

AUM Sümbol

Hinduismi tähtsaim sümbol on AUM. See on püha silp ja püha heli, millega algavad kõik palved, hümnid ja mantrad.

Taj Mahal

India kuulsaim vaatamisväärsus on haudehitis Põhja-Indias Agra linnas. Tāj Mahali külastab aastas 2–4 miljonit turisti, neist 200 000 välismaalt.

Kultuur

Hindud peavad kunstidest kõrgeimaks muusikat. Tuntud on vanim muusikatraditsioon - veedahümnide retsiteerimine on 3000 aastat vana

Pillid

Sitar – 4-7 keelega keelpill

Tablad – kaks erineva kõrgusega trummi

Pungi – puhkpill millel mängivad maotaltsutajad

Tantsukunst

India tantsuetendused ei ole lihtsalt vaatemäng vaid austusavaldus jumalatele.

Iga käeliigutusel ja näomiimika varjundil on oma sümboolne tähendus.

Share
Kalender
September 2018 Järgmine kuu
E T K N R L P
week 35 1 2
week 36 3 4 5 6 7 8 9
week 37 10 11 12 13 14 15 16
week 38 17 18 19 20 21 22 23
week 39 24 25 26 27 28 29 30

f logo


                  2016

 
Kooliolümpiamängud

Ferdinand 2017

 
TEATED
OTSI
Viimati lisatud