20 | 08 | 2018

Türi Põhikool

Kooliaasta lõpuaktus

Selle õppeaasta viimasel aktusel kuulutati välja kooli

AKTIIVSEIM KLASS 2017

II kooliaste

1. koht 5.a klass

2. koht 4.c klass

3. koht 4.b klass

III klass

1. koht 8.a klass

2. - 3. koht  7.b klass ja 9.c klass

ÕNNITLEME!

Vaata aktuse pilte SIIT

KOKKUVÕTE TEISEST POOLAASTAST

Jaanuar algas 1. klasside aabitsapeoga. 9. klasside õpilased käisid oma väikeste sõpradega mängimas ja oma esimest aabitsat tutvustamas. Samal ajal oli kogu koolipere hõivatud vahvate ja omanäoliste tantsukavade õppimisega- ees ootas liikumispidu. Esitamisele tuli 22 kava. Laval olid öösel tegutsevad mänguasjad, käidi ära matkal ja olümpial, vilistati kummi valge mersuga, tantsiti vanakooli diskol ning heideti pilk retro lasteaeda. Sel aastal olid nii mitmedki klassid liikumiskavasse kaasanud ka klassijuhatajad. Ja loomulikult olid esindatud ka õpetajad oma lustliku ja talvise kavaga.

8.klasside õpilased osalesid Järvamaa Kutsehariduskeskuse kutsealasel eelkoolitusel. Tutvuda ja kätt proovida sai erinevatel erialadel ning nii mõnigi leidis suuna edaspidiseks. 9. klasside õpilased külastasid Viljandi Kutseõppekeskust. Karjäärivalikuid tutvustasid nii Rajaleidja kui Töötukassa spetsialistid.

13.-17. 02. tähistasime Oma Kooli Nädalat - sõbranädalat, mille motoks on: „ See on meie kool ja ainult meie ise saame seda toredamaks ja sõbralikumaks muuta!“. Juba eelneval nädalal said välja pandud klasside sõbrapostkastid, et oleks piisavalt aega sõpradele armsate sõnumitega kaarte kirjutada. Õpilasi külastas spordimuuseum, ühiselt ennetati grippi stiilipäeval „Gripiennetusvahendid“. Õpilasesinduse ja TOREringi liikmed jagasid infolehti ning sooja teed. Koolimaja peal liikusid ringi maskis ja valgetes kitlites õpilased.

Veebruar lõppes Eesti Vabariigi 99. sünniaastapäeva tähistamisega. Juba kolmandat aastat olid meil külas Türi Muusikakooli õpilased ja õpetajad, et pakkuda meile unustamatu muusikaelamus.

Aprill Türi Põhikoolis algas ööbimisega koolimajas. 8. klassi poisid Jaagup, Karl-Mathias ja Alex-Marcus viisid oma loovtöö raames läbi Räpiöö 4.-6. klasside õpilastele. Õhtu jooksul tutvuti erinevate  Eesti räpparite tegemistega õpitubades, joonistati plakateid, kuulati ja räpiti ka ise. Õhtusöögiks olid maitsvad pannkoogid maasikamoosiga. Seejärel toimusid sportlikud mängud võimlas ning kes ära väsis, sai aulas pugeda oma magamiskotti ning uinuda.

Aprill jätkus laululainel. Toimus kooli lauluvõistlus „Laululind 2017“. Esitusele tuli 34 imeilusat pala. Edasi võeti suund Türi linna lauluvõistlusele.

Õppealajuhataja Ülle Tammela eestvedamisel sai kaante vahele Türi Põhikooli õpilaste loovtööde kogumik.

Enne emadepäeva toimus Türi Kultuurikeskuses meie kooli kevadkontsert. Kuulda sai laste laulu, näha tantsu ja mõtiskleda kaasa luulele.

Teist aastat järjest toimus 2.-4. klasside seltskonnatantsuvõistlus „Tantsuõis“. Esitusele tuli 6 tantsu: fokstrot, samba, cha-cha-cha, rock, rumba ja aeglane valss. Sammud olid hästi selged ning ei kardetud teha ka keerulisemaid pöördeid.

Tunnustusüritusel„Õiesadu“ tunnustati iga kooliastme parimat õppurit, parimat reaalainetes, kunstis, spordis, laulmises ja sõnakunstis.

6. klasside õpilased läbisid projeki „Kaitse end ja aita teist“ raames erinevaid koolitusi tuleohutuse, uimastite, raudteeohutuse ja esmaabi vallas. Ohutuslaagris saavutas meie kooli võistkond võiduka I koha.

Meie kooli õpilased on tugevad ka arvuti- ja programmeerimise alal. HITSA õpilaskonkursi „Mängumaraton“ finaalis 7.-9. klasside seas jagasid esikohta kaks Türi põhikooli õpilaste loodud mobiilimängu.

See õppeaasta on möödunud spordi lainel. 30.-31.05 toimusid kooli olümpiamängud. Kõik klassid on tutvustanud riiki, keda nad mängudel esindavad. Joonistati plakateid, kirjutati kirjandeid lemmiksportlastest ja enda spordiharrastustest. Tutvuti erinevate olümpiaaladega ning saadi teadmisi dopingust. Osaleti fotokonkursil ning õpiti nii mõndagi uut erinevate riikide kohta. Nüüd saime kõik kokku kooli staadionil, et võtta mõõtu mitte nii tavapärastel spordialadel.

Osaleti pingelisel „Tähelepanu Start“ võistlussarjas ning aasta lõpetas meie kooli võistkond I kohaga. Osaleti mitmetel konkurssidel, olümpiaadidel, võistlustel. Aasta oli edukas ja meeleolukas.

Mai kuud jääb meenutama meie kooli VI lennule viimane koolikell. Hetkeks said nad olla vabad, muretud enne pingelist eksamiperioodi. Meenutati möödunut oma esimese klassijuhatajaga, tantsiti mööda koolimaja koos muusikaõpetajaga ning loomulikult peeti maha ka väike veesõda. Tuult tiibadesse ja kõrget lendu teile meie VI lend.

Ees on meeleolukas suvi ning XII noorte laulu- ja tantsupidu. Kõik meie kooli tantsu- ja laulukollektiivid, kes avaldasid soovi peol osaleda ning kogu aasta selle nimel pingutasid on suurele peole oodatud.

Share
Kalender
August 2018 Järgmine kuu
E T K N R L P
week 31 1 2 3 4 5
week 32 6 7 8 9 10 11 12
week 33 13 14 15 16 17 18 19
week 34 20 21 22 23 24 25 26
week 35 27 28 29 30 31

f logo


                  2016

 
Kooliolümpiamängud

Ferdinand 2017

 
TEATED
OTSI
Viimati lisatud