25 | 09 | 2018

Türi Põhikool

Patsiga neiut võluvad motospordi kiirused

Järva Teataja 31.10.2013

Patsiga neiut võluvad motospordi kiirused
Kuido Saarpuu

Kadri Ehamäe (14) on justkui kõige tavalisem Türi põhikooli tüdruk. Justkui selle pärast, et pole palju (kui üldse) eestlannasid, kel oleks ette näidata Euroopa motokrossi karikavõistluste etapivõit.

Türi vallas Änari külas sirgub neiu. Sirgub perekonna, kahe kassi ja marusõbraliku suurt-suurt kasvu õuekoera rõõmuks.

Kui garaažis seisval esimesest välisvõistlusest saati uusi varuosi ootaval 150cc mootorrattal oleks hing sees, küllap rõõmustaks seegi, sest mida aasta edasi, seda paremaid tulemusi nende koostöö mini MX karikasarja naisteklassis toonud on.

*Tsikkel

Kadri sõidab pisikese raamiga pitbike’iga. Kuigi tublid taustajõud säästavad teda remondi üksikasjadest, hakkab ka kõrvalt külge nii mõndagi.

Juba lühikese jutuajamise käigus saab selgeks, et see, väljast niivõrd tavaline pisitsikkel, on muutunud aja jooksul tundmatuseni.

Arendatud on tehnilist poolt, välja on vahetatud välisilmet kujundavad plastikud. «Et olen sedavõrd kerge, siis näiteks originaalamordid minu all ei töötanud,» põhjendab Kadri.

«Miks ikkagi robustne motokross ja mitte mõni neiulikum hobi?» küsite. Aga miks mitte, kui ala ja sellega kaasas käiv kiirus, hüpped ja adrenaliinitulv tõesti meeldib Kadrile.

Krossisõit käib Ehamäede juures pereliini pidi. Omal ajal sõitsid krossi nii Kadri vanatädi, isa kui ka mõlemad vennad. Pisikesest saati on krossidel käimine kujunenud tema elu lahutamatuks osaks. Esimene üksisõit tuli kuueaastasena, kolm viimast aastat on ta ette võtnud täieliku krossihooaja.

Kadri ei tee välja ka Eesti radade sobimatusest pitbike’idele. Pisikese rattaga sõit on omaette nikerdamine, mis tähendab, et rohkem sobivad tehnilisemad, kurvilisemad rajad. Kõik on võimalik, kui tahtejõud on suur.

*Varustus

Kadri kraamib välja peenema krossivarustuse, millest tekib telekatuppa kohe väike kuhi. Küll on seal valgelilla võistlussärk ja -püksid, kehaturvised ja kindad. Krossisaapad ja -kiiver jäid garaaži.

Kuigi varustus on mõeldud esmajoones sõitja turvamiseks, on selgi omad moejooned. Kadri selgitas, et tootjad tulevad igal aastal välja uute kollektsioonidega, muutuvad lõiked, muutuvad värvid – ja kõigel on tihti krõbekallis hind.

Edasi loe: http://www.jt.ee/2580022/patsiga-neiut-voluvad-motospordi-kiirused

Share
Kalender
September 2018 Järgmine kuu
E T K N R L P
week 35 1 2
week 36 3 4 5 6 7 8 9
week 37 10 11 12 13 14 15 16
week 38 17 18 19 20 21 22 23
week 39 24 25 26 27 28 29 30

f logo


                  2016

 
Kooliolümpiamängud

Ferdinand 2017

 
TEATED
OTSI
Viimati lisatud